Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie działa tempomat


ryszard1964-r1

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyn moze byc kilka niedzialajacego tempo - w moim przypadku pald czujnik sprzegla.

Najlepiej oczywiscie zapnij VAG i bedzie wszystko jasne - jak niemasz czasu na ASO to jedz na spota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem ale vag pokazuje ze czujnik stop i sprzegła sa dobre,manetki działaja ale nie zapala sie kontrolka w liczniku.

Działał i nagle przestał działać, czy może dokładałeś go i nie możesz "odpalić"?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działał i przestał po odpieciu aku,jakby gdzieś sie coś rozkodowało,z tym że te kodowania jakie sie robi przy dokładaniu tempomatu sprawdzałem wszystko jest tak jak powinno manetki działaja a w liczniku kontrolka sie nie zapala.może gdzieś w adaptacjach coś sie wysrało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działał i przestał po odpieciu aku, jakby gdzieś sie coś rozkodowało...

Dziwne by to było. U siebie parę razy już odpinałem akumulator i po ponownym podłączeniu nigdy nie było problemów z tempomatem...

... te kodowania jakie sie robi przy dokładaniu tempomatu sprawdzałem wszystko jest tak jak powinno manetki działaja a w liczniku kontrolka sie nie zapala.może gdzieś w adaptacjach coś sie wysrało

Rozumiem, że sprawdzałeś w 2 miejscach:

    [*]16-Steering Wheel -> Coding-07 -> Software Coding (na przedostatniej pozycji musi być 2 albo 4)

    [*]01-Engine -> Login-11 -> wpisać 11463 -> [Do It!]

    --

    Pozdrawiam.

    Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia czujnik sprzęgła i hamulca zeby to sprawdzic trzeba uzyc vaga i dalej odpowiednio silnik-01 , bloki pomiarowe , grupa 06 i w prawym oknie pokaze odczyt

000 -poprawny odczyt

100- wcisniete sprzeglo

011-wcisniety hamulec

111-wcisniety hamulec i sprzeglo razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia czujnik sprzęgła i hamulca ...

:facepalm:

Przecież Trzcina 80 napisał, że sprawdzał już czujniki sprzęgła i hamulca i u niego działają prawidłowo...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobione bede walczył dzisiaj znowu :sick3:

nie wiem jak sprawdzić czy jest zainstalowany w silniku?

sprawdzałem znowu działanie manetek (pokazuje właczony tempomat,wyłaczony,przyspieszanie i zwalnianie) i dopatrzyłem sie że w ostatniej rubryce jest napis niezainstalowany dodam że w 16 w kodowaniu jest w silniku wpisywałem login kolegi wyżej ale nie wiem czy sie zapisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobione bede walczył dzisiaj znowu :sick3:

nie wiem jak sprawdzić czy jest zainstalowany w silniku?

sprawdzałem znowu działanie manetek (pokazuje właczony tempomat,wyłaczony,przyspieszanie i zwalnianie) i dopatrzyłem sie że w ostatniej rubryce jest napis niezainstalowany dodam że w 16 w kodowaniu jest w silniku wpisywałem login kolegi wyżej ale nie wiem czy sie zapisał.

zrobione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem podobnie ale w B7 po odpięciu aku padł tempomat. Nie mogłem go włączyć dość długo aż wjechałem na autostradę stała prędkość i dłużej przyciśnięty przycisk od ustawiania prędkości odziwo zadziałało i od tamtej pory wszystko jest oki. Spróbuj może u Ciebie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

panowie potrzebna pomoc, mianowicie wczoraj zamontowalem nowy modul+tempomat+tasma+kiera Mf trzy ramienna.zalogowane zaadoptowane z pomoca kolegi siemian.odrazu nie sprawdzilem czy dziala,ale dzis chcialem to zrobic i nagle zapalila sie kontrolka esp(po osiagnieciu jakis 30km/h) probowalem wlaczyc tempomacik ale zero odzewu.nie dziala nawet kntrolka sie nie zapalila

co wedlug was jest nie tak?? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

panowie potrzebna pomoc, mianowicie wczoraj zamontowalem nowy modul+tempomat+tasma+kiera Mf trzy ramienna.zalogowane zaadoptowane z pomoca kolegi siemian.odrazu nie sprawdzilem czy dziala,ale dzis chcialem to zrobic i nagle zapalila sie kontrolka esp(po osiagnieciu jakis 30km/h) probowalem wlaczyc tempomacik ale zero odzewu.nie dziala nawet kntrolka sie nie zapalila

co wedlug was jest nie tak?? :confused4:

pytaj Siemiana :rolleyes: a jakie bledy na kompie ? cos nie tak zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzalem zaraz po wszystkim i nie bylo chyba ze teraz cos sie pojawilo,za chwilke to sprawdze.[br]Dopisany: 01 Maj 2011, 18:57_________________________________________________sprawdzac tylko w grupie 16 steering wheel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to piknie...bledy sa.to samo jak zaraz po instalacji wszystkiego.co ciekawe nie wiem czy tak to ma wygladac..,gdy wchodze w 03ABS nagle wyskakuja mi na desce kontrolki od recznego esp abs,gdy wyjde z grupy16 kontrolki gasna i ich nie ma podczas jazdy.jedyna ktora sie zalaczy to esp po osignieciu 30km/h.[br]Dopisany: 01 Maj 2011, 20:09_________________________________________________

Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl

Control Module Part Number: 8E0 953 549 Q

Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0601

Software Coding: 04041

Work Shop Code: WSC 06325

VCID: 4182475A27D3DC14

4 Faults Found

01303 - Telephone Transceiver (R36)

49-00 - No Communications

01301 - Control Module for Voice Recognition (J507)

49-00 - No Communications

01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number

35-00 - -

01426 - Controls in Steering Wheel (E221)

49-10 - No Communications - Intermittent

Sunday,01,May,2011,19:22:27:46862

VCDS Version: Release 10.6.0

Data version: 20100630

Address 01: Engine Labels: 038-906-019-AVF.lbl

Control Module Part Number: 038 906 019 JT

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 1572

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 63351

Additional Info: WAUZZZ8EZ1A035127 AUZ6Z0A0012194

VCID: 72E0D89652F5378C

1 Fault Found

18097 - Powertrain Data Bus: Implausible Message from Elect. Load Controller [br]Dopisany: 01 Maj 2011, 20:27_________________________________________________ :hi:

juz wszystko jest ok

tempomat dziala

powodem nie dzialania byl jebni.y czujnik polozenia sprzegla

dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...