Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] 1.8t błąd ( N75 ) - proszę o rozczytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, wczoraj kolega diagnozował mi auto VAGiem i oto co wyszło:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 907 557 T

Component and/or Version: 1.8L R4/5VT MOTR HS D06

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 06335

Found:

01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75)

26-00 - Output Open

Czy chodzi o regulator ciśnienia doładowania?

Jeżeli tak czy jest do wymiany, czy da się go naprawić?

Co lepiej kupić oryginał czy zamiennik?

01262 Zawór regulacji bypassa przepustnicy do spalin – N75

Tyle sam znalazłem, ale co dalej z tym zrobić? jak to sie je? :shocked:

Jeżeli chodzi o zachowanie auta to czuć spadki mocy, z tego co wyczytałem zwiazane to jest z przełączaniem się turbiny w tryb awaryjny, prawda?

Dzięki za pomoc

Opublikowano

Sprawdz wtyczke przy N-75 oraz przeczysc styki, jezeli nie pomoze sprawdz rezystancje zaworu.

Opublikowano
  • Autor

Wtyczke sprawdzałem i wyczyściłem styki. Jaka powinna być rezystancja?

Czym skutkuje jazda z uszkodzonym N75? Oczywiście staram sie jeździć nie przekraczając 3000 obrotów

Opublikowano

bedzie przeładowywac turbo

musisz jak najszybciej wymienic

to bardzo wazny element w sterowaniu turbina

Opublikowano

Możesz jeszcze raz podjechać do kolegi podłączyć VAG i uruchomić test w grupie 01. Jeden z testów sprawdza działanie zaworu N75 powinieneś słyszeć stukanie jak zawór się otwiera i zamyka. Najlepiej jest wytargać N75 do łapki zatkać palcem jeden z krótszych końców włączyć test a w drugi krótki dmuchać. Gdy zawór jest zamknięty powinien trzymać ciśnienie. Nie dmuchniesz 0,6 bara ale zawór może nie zamykać się i będzie przepuszczał. Jeżeli słyszysz otwieranie i zamykanie zaworu wiec elektrycznie jest sprawny ale mechanicznie może być uszkodzony i pozostaje otwarty cały czas.

N75 odpowiada za doładowanie steruje WG ( gruszką ) jak wdepniesz gaz w podłogę i turbo dmuchnie więcej ECU zrobi ci odcięcie i będzie szarpnięcie.

Ktoś miał na forum w dziale sprzedam N75 poszukaj zagadaj może kupisz w dobrej cenie.

Poprawcie mnie jeżeli się gdzieś pomyliłem.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, jutro jeszcze raz podłączymy kompa.

Ktoś miał na forum w dziale sprzedam N75 poszukaj zagadaj może kupisz w dobrej cenie.

znalazłem ale to chyba do diesla... A może jest ten sam? :blink:

Opublikowano

nie, do 1.8T jest inny

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanie Panowie.

Kupiłem czujnik, dziś mam zamiar go wymienić :> Czy ktoś to robił, jest jakaś filozofia, albo jakaś kolejność działań? ;)

Opublikowano

wymiana na zimny silnik

wczesniej odkrec korek od zbiorniczka aby spadlo cisnienie z ukladu

zdejmujesz wtyczkę, wyciagasz zabezpieczenie i szybko wypinasz stary i wpinasz nowy czujnik, zabezpieczasz

nowy czujnik najlepiej jak bedzie od razu z oringiem

jak zrobisz to szybko to ubytek płynu bedzie minimalny

Opublikowano

wymiana na zimny silnik

wczesniej odkrec korek od zbiorniczka aby spadlo cisnienie z ukladu

zdejmujesz wtyczkę, wyciagasz zabezpieczenie i szybko wypinasz stary i wpinasz nowy czujnik, zabezpieczasz

nowy czujnik najlepiej jak bedzie od razu z oringiem

jak zrobisz to szybko to ubytek płynu bedzie minimalny

Chyba pomyliłeś czujniki N75 jest na rurze dolotu do turbo tam nie ma żadnego płynu, oringu :decayed: ewentualnie trochę oleju z odmy.

Nie ma żadnej filozofii wypinasz stary wpinasz nowy w taki sam sposób podłączasz podciśnieniowe wężyki potem VAG kasujesz błędy i ruszasz na testy :>

Opublikowano

ajjjjjjjjjjjjjjj qurwa

pomyliłem posty, pisałem o czujniku od wody

sorrrrrrrrrrrrrrrrrrrryyyy

juz sie poprawiam

aby go wymienic, trzeba troche porozbierac

najlepiej wymontowac obudowe filtra powietrza i odpiac dolot od turbo

po drodze bedzie pare wtyczek i przewodów, ale łatwo wszystko wypiąc

jak juz bedziesz miał to wszystko na dłoni wówczas wyciagasz N75 i zapinasz nowy

Opublikowano

tylko żebyś wężyków nie pomylił :naughty:

Opublikowano

niech sobie zrobi foto telefonem i bedzie ok

Opublikowano

W sumie N75 jak się go dobrze w dziurę włoży to sam ustawia się w odpowiedniej pozycji :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano
  • Autor

dzięki za pomoc, może zrobię zdjęcia i kiedyś zrobię artkół na forum :banan: :banan: :banan:

dam znać jak się uda :)[br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 14:46_________________________________________________Wymieniony, błąd skasowany. I znowu wywala to samo: :mysli:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 907 557 T

Component and/or Version: 1.8L R4/5VT MOTR HS D06

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 06335

Found:

01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75)

26-00 - Output Open

Jakieś propozycje? :(

Opublikowano

Wężyki sprawdziłeś czy nie ma jakiejś dziury.

Sprawdz jeszcze kabelki od wtyczki może gdzieś masz izolację rozwaloną i robi ci zwarcie.

Opublikowano
  • Autor

Tak więc wspólnymi siłami z kolegą udało nam się znaleźć sedno sprawy. Okazało się, że urwały się przewody we wtyczce (w osłonie gumowej) po zlutowaniu i założeniu starego zaworu N75 wszystko wróciło do normy. Między czasie pojawił mi się błąd (nie spisałem) ale chodziło o przepustnice - nieprawidłowe położenie podstawowe, uszkodzona. Postanowiłem wyczyścić ją (oczywiście skorzystałem ze wskazówek z forum :) ) a następnie zrobiłem adaptację vagiem (także wg. skazówek :> ) robiłem to pierwszy raz ale udało się. Teraz nie wykrywa żadnych błędów :notworthy: dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomoc.

Ten drugi zawór N75 (sprawny) jeżeli znajdzie się chętny to sprzedam, jak coś to PW. :>

DO Moderatora/Administratora:

Można by dodać w tytule "N75", w przyszłości koś może mieć łatwiej znaleźć potrzebne informacje.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.