Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepis domu


kyniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie dla obytych w temacie

Moja teściowa chce przepisać dom na moją żonę teść nie żyje,czy jest możliwość przepisania nieruchomości w taki sposób aby rodzeństwo mojej żony nic do tego nie miało ?

Siostry mojej żony od dziesięciu lat nie mieszkają w domu rodzinnym,przez ten okres my łożyliśmy na dom ponieśliśmy spore wydatki na remont domu

a one domagają się swojej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mają takie prawo jeśli nie zostało to zapisane w testamencie, że dom jest dla twojej żony to cały dom powiedzmy że są to 3 siostry jest podzielony na 3 części. Tak było u mojego sąsiada który też zmarł i sąd podzielił dom na 3 części parter, 1 piętro, 2 piętro i każde z rodzeństwa ma swoją część. Siostry po prostu chcą wydrzeć kasę od Was za swoją część i jeśli się tego nie zrzekną to będzie kiepsko dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie było nic zaznaczone w testamencie (chodź i to można podważyć) cały majątek zostanie podzielony pomiędzy wszystkich spadkobierców tj. Twoja teściowa, żona i jej siostry

jeżeli jest tak jak piszesz i łożysz na ten dom, a siostry Twojej żony są "ludzkie" to zrzekną się w sądzie na jej korzyść, bo sprawa majątkowa musi się odbyć, bo teść nie żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mają takie prawo jeśli nie zostało to zapisane w testamencie, że dom jest dla twojej żony to cały dom powiedzmy że są to 3 siostry jest podzielony na 3 części. Tak było u mojego sąsiada który też zmarł i sąd podzielił dom na 3 części parter, 1 piętro, 2 piętro i każde z rodzeństwa ma swoją część. Siostry po prostu chcą wydrzeć kasę od Was za swoją część i jeśli się tego nie zrzekną to będzie kiepsko dla Was.

Nie cały dom na 3 części,bo połowę domu ma teściowa,a połowa teścia jest dzielona na 4 równe części, dla teściowej i każdej z 3 córek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Teściowa pisze darowizną , na córkę i po sprawie. Wolne od podatku.

Testamenty to się pisało 50 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Teściowa pisze darowizną , na córkę i po sprawie. Wolne od podatku.

Testamenty to się pisało 50 lat temu.

Ale teść nie żyje to chyba mają prawo do jego części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za życie nikomu nie zapisał to mają prawo,, i nikt im tego nie odbierze, żadne zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za życie nikomu nie zapisał to mają prawo,, i nikt im tego nie odbierze, żadne zapisy.

dlatego sprawa tak czy siak musi przejść przez sąd, idź do informacji w sądzie tam Cię pokierują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teść nikomu nie zapisał, to najpierw musicie zrobić sprawę spadkową po nim.

Dziedziczą żona i dzieci.

Także rodzeństwo otrzyma swoją część po ojcu.

Darowizna nie jest opodatkowana :mysli:?

W prostej linii tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cały dom na 3 części,bo połowę domu ma teściowa,a połowa teścia jest dzielona na 4 równe części, dla teściowej i każdej z 3 córek.

Dokładnie tak+sprawa spadkowa po teściu musi się odbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi

Sprawa wygląda tak że rodzeństwo się spisze oprócz jednej siostry,która od dawna jest wyrodną córką kilka lat wstecz wyniosła się z domu pod namową swojego faceta założyła sprawę w sądzie przeciwko swoim rodzicom,aby oni płacili alimenty na nią oczywiście sprawę przegrała

Czy podczas sprawy spadkowej będzie można to przeciwko niej wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...