[B5 AFN] Turbo wyłącza się

Szati 1991

Witem

problem chyba znany ale mój przypadek jest jakis dziwny, gdy dam 3 bieg i chce osiagnąć ok 3.5 tys obrotów to czuć jakby sie wyłączyło przy ok 3.2 tys obrotów i zaraz znowu właczyło. Ale jest znowu także inna opcja ze wyłaczy sie całkiem... Wyłancza sie tez na 4 i 5;/ Turbo było robione tzn. wyciągane i czyszczone w środku z tej sadzy ale to może dało efekt na ok. tydzień i dalej sie dzieje jak opisałem. Miał ktos z tym styczność lub wie co to jest? Vag niczego nie wykazuje..

Zaobserwowałem podobne zjawisko u siebie. Logi planuje zrobic w lutym.

A ja obstawiam przeładowanie.

Co prawda inny silnik ale o to samo chodzi. W AFN były chyba membranowe zaworki.

Miałem do czynienia z podobnymi objawami, mianowicie na 3 biegu przy 3,5tys obr. łapał zamułę, po puszczeniu gazu i dodaniu szedł o jakieś 10 km/h więcej i znowu muł, ujmę i dodam gazu i znów o te ok. 10 km/h podskoczył. Na czwórce zamulał już przy ok. 3,000 a na 5 ok. 2,500

I co ciekawe N75 nie zawsze wyrzuca błędy. Robiłem golfa IV i nie było żadnych błędów a po porządnym wyczyszczeniu N-ki hula jak trzeba :good:

Ten zabieg kosztuje jedynie stratę czasu a może pomóc :wink4:

jezeli jakis neptyk czyscił turbo to nawet po paru dniach wróci problem, sprawdz ręcznie skok dzwigni sterujacej kieronicami - powinno byc ok 15-20 mm skoku, jak masz mniej albo sie nie porusza to sprawa jasna :wallbash:

dokładnie mam jak arczi napisał :) ale teraz to ono juz chodzi jak chce, chwile pochodzi i a potem ustaje ... pojade z nim jeszcze raz na kompa a jak to już nie da efektu to trzeba sie zabrać za ten zawór. Dzięki wszystkim za pomoc:)

Dwa razy czyscilem N75.Pierwszy raz gdy wyczyscilem bylo ok przez dwa dni i znowu dostal ojawy jakby wlasnie niedomagal ten zawor.Bardzo sie zdziwilem bo przeciez rozbieralem go i dokladnie wyczyscilem. Drugi raz juz nie moglem rozebrac bo skleilem kropelka to wymontowalem tylko i psiknalem wd-40 a nastepnie dmuchalem az wylecialo ta czarna koncowka.Powtorzylem czynnosc kilkukrotnie i teraz jest ok.