Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ACK B5] Plastikowe rurki


dawbor211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi 2.8v6 30v ack mam problem z plastikowymi rurkami wchodzącymi w pokrywy zaworów są całkowicie popękane kompletny szrot i mam takie pytani czy wymieniał ktoś to jak sobie z tym poradziliście i gdzie można to kupić może ma ktoś numer tej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć:) rok temu jak moj czarnuch stał na warsztacie czego załuje absolutnie to własnie zmieniali mi odpowietrzenie,cały komplet odmy z serwisu.Cena była fajna bo 400 zł za pare rurek plastikowych:)Takze koszt jest za to dziadostwo.Ale auto ma lata juz swoje wiec trzeba zmienic.A jak stare to w recach sie rozpada wiec raczej to mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie to odma sie nazywa ale mozna to takze nazwać odpowietrzeniem pokrywy zaworów.Nie wiem czy tylko serwis ale trzeba byłoby oszukac.Ale uwazam ze jezeli to by sie wzieło uzywke to i tak by długo nie wytrzymało bo ona bardzo szybko twardnieje i sie kruszy od temperatury i oleju.Ale z pewnościa serwis jak najbardziej tylko cena masakryczna.Ja oprócz tego zmieniałem rure dolotu która wchodzi w przepustnice.I za ten kawałek rury dałem 300 zł w serwisie.To mnie skasowali 700 zł za pare plastików:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o zastąpieniu tych plastikowych rurek gumowymi. i to nawet zdawało egzamin-jak mi popękają to się skuszę na gumowe:) Te rurki z głowic, chyba z tyłu silnika łączą się jeszcze z odpowietrzaniem bloku silnika (ten sam plastikowy szajs)- dostęp do tego to masakra i mordęga!

odma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem wąż gumowy od Żuka (nowy oczywiście) miał idealną średnicę i był na tyle elastyczny że udało mi się do naciągnąć na resztki tych plastikowych złączek, na razie krótko bo 1/2 miesiąca testowane ale tu się niema co zepsuć :) Na żółto zaznaczyłem jaki długi odcinek wymieniłem a na niebiesko którędy puściłem wąż, a nie mam niestety aktualnej foty.

dscf1908p.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...