Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Meetingi KUJAWSKO-POMORSKIE


felipe.avant

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jedrekx

    5090

  • Reniu

    3605

  • Artur82

    2597

  • WIŚNIA

    2451

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj założyłem zimowe buty, przy okazji sprawdziłem jeden z mitów który mówi, że na 15" stali jest niżej ;)

kolazima17vs15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o potwierdzanie koszulek!!! należy się jednak liczyć z prawdopodobnie wyższym kosztem jeśli kolejni będą rezygnować.. więc jeśli ktoś ma ochotę to wpisujcie się za Noweka, Grzecha i za Kierownika (1 sztuka)... bo ja składałem zapytanie o 28 sztuk...

Ja wezmę koszulkę za jednego z nich, brał któryś rozmiar XL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem zimowe buty, przy okazji sprawdziłem jeden z mitów który mówi, że na 15" stali jest niżej ;)

kolazima17vs15.jpg

nie czaje tej fizyki że na balonach stoi wyżej :blink: ja u siebie mam wrażenie że na 15" jest sporo niżej :mysli:

na 17" nie obcierałem o asfalt(raz kiedyś się zdarzyło)....na 15" co chwila :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają, że niby na stali jest niżej jednak doświadczenie pokazało inaczej.

Z tym ocieraniem najprawdopodobniej chodzi o to, że baloniasta opona bardziej się ugina. Coś, za coś... zimowy komfort wymaga wyrzeczeń :nabijasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają, że niby na stali jest niżej jednak doświadczenie pokazało inaczej.

Z tym ocieraniem najprawdopodobniej chodzi o to, że baloniasta opona bardziej się ugina. Coś, za coś... zimowy komfort wymaga wyrzeczeń :nabijasie:

no dobra....ale skoro na 17" jest niżej a koło jest twardsze,a na 15" jest wyżej a kolo miękciejsze to powinno być tak samo.jednak różnica jest spora

nie będę się spierac bo widze na foto że jest inaczej,ale w praktyce mam inne wrażenie

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają, że niby na stali jest niżej jednak doświadczenie pokazało inaczej.

Z tym ocieraniem najprawdopodobniej chodzi o to, że baloniasta opona bardziej się ugina. Coś, za coś... zimowy komfort wymaga wyrzeczeń :nabijasie:

no dobra....ale skoro na 17" jest niżej a koło jest twardsze,a na 15" jest wyżej a kolo miękciejsze to powinno być tak samo.jednak różnica jest spora

nie będę się spierac bo widze na foto że jest inaczej,ale w praktyce mam inne wrażenie

:hi:

Teoretycznie przy dobrze dobranych oponach nie ma znacznia jakiej wielkości jest koło, skoro jego średnica jest zachowana. Prawda?

Znalazłem kalkulatorek i wbiłem moje zimy 195/65R15 i porównałem z letnimi 225/45ZR17

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

w wynikach wyszła mi minimalna różnica, Ty masz zdaje się 235?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225 tu i tu....Nowek miał 235 z tyłu.

[br]Dopisany: 23 Październik 2010, 19:45_________________________________________________mi wyszło tak

Różnica średnic podanych kół wynosi

1 mm

Różnica wskazań prędkościomierza: plus 0.2 %

(Nowe koła mają mniejszą średnice i obracają się szybciej)

może poprostu na balonach + te moje miękkie zawieszenie na seryjnych amorach buja bardziej budą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poprostu na balonach + te moje miękkie zawieszenie na seryjnych amorach buja bardziej budą :mysli:

Tak właśnie uważam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki juz zamowione teraz szukam stalowek jak by ktos byl albo przejezdzal kolo wulkanizatora to niech sie zapyta o 16" 5X112 ET42 chyba ze ktos ma to bym tylko przymierzyl czy mi na zaciski wejda :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki juz zamowione teraz szukam stalowek jak by ktos byl albo przejezdzal kolo wulkanizatora to niech sie zapyta o 16" 5X112 ET42 chyba ze ktos ma to bym tylko przymierzyl czy mi na zaciski wejda :mysli:

niedługo kończy się ta aukcja....na moje nie drogie jakby za taka cenę poszły jak w aukcji :cool1:

http://moto.allegro.pl/4-felgi-stal-vw-audi-7jx16-et-42-i1274973244.html

http://moto.allegro.pl/4-felgi-stal-vw-audi-7jx16-et-42-i1280006473.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki juz zamowione teraz szukam stalowek jak by ktos byl albo przejezdzal kolo wulkanizatora to niech sie zapyta o 16" 5X112 ET42 chyba ze ktos ma to bym tylko przymierzyl czy mi na zaciski wejda :mysli:

niedługo kończy się ta aukcja....na moje nie drogie jakby za taka cenę poszły jak w aukcji :cool1:

http://moto.allegro.pl/4-felgi-stal-vw-audi-7jx16-et-42-i1274973244.html

http://moto.allegro.pl/4-felgi-stal-vw-audi-7jx16-et-42-i1280006473.html

no ladne tylko zebym teraz kogos znalazl co ma et42 i przymierzyl je na przod to bym zaraz je kupil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu... żaden 99, 96 to się zgodzę ;) on nawet nie miał pierwszego liftu... no ale ma kultowy przebieg... 192k :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...