Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jedno albo Dwu masowe koło zamachowe?


RAFLIK A4

Co kupic i co lepsze dla silnika i skrzyni biegów??  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Co kupic i co lepsze dla silnika i skrzyni biegów??



Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :hi::) Powodem założenia tego wątku jest to ze przymierzam się do wymiany sprzęgła i koła zamachowego :)

No i właśnie słyszałem wiele rożnych teorii ,ale żadna mnie do niczego nie przekonuje :/ No i właśnie prosił bym was o wzięcie udziału w ankiecie oraz wypowiedz dlaczego właśnie jedno albo dwu mas :)

Nie chciał bym wydawać kasy na komplet sprzęgła który doprowadzi do uszkodzenia skrzyni :/

Fajnie by było jak byście mogli odpisać ile musiał bym kasy na to przeznaczyć i z jakiej firmy :)

Z góry dziękuje za wypowiedzi oraz zaangażowanie się w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło zamachowe pełne od silnika 1Z i sprzegło tez wtedy od 1z z tym ze nie wiem czy były róznice w wieloklinach na wałku... bo nie mozesz zalozyc pełnego a sprzegło jak było bo nie bedzie pasowac... jak mi 2mas kucnie a jestm po wymianie sprzegła to włoze pełne koło i kupie raz jeszcze sprzegło i bede miał z bani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli kumam ze kupuje komplet sprzęgła wraz z kołem zamachowym z silnika 1Z i montuje do mojego AFN-ka i git będzie :)

Tylko potrzebuje jeszcze wiedzieć czy aby na pewno wszystko na 100% będzie pasowało bez żadnych przeróbek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem czy było tam kiedyś grzebane wiec to się okażę jak to wszystko rozbiorę :)

no jeśli bym zakładał dwumasa to co powiecie na to :

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-kompletne-vw-passat-b5-audi-a4-1-9-tdi-i1432255048.html

http://moto.allegro.pl/kolo-dwumasowe-audi-a4-b5-1-9-tdi-110km-ac-tz-i1432721943.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj zestawu LUK'a nie wbijaj się w sachs'a. na forum sporo ludzi przerabiało temat z sachsem oddawali zestawy na gwarancje bo sie sypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu no to teraz mi klina zabiłeś :/ No ale dobrze wiedzieć :) dzięki za info kolego :) no to Sachs odpada :thumbdown:

No a jeśli chodzi o Valleo ?? Polecicie firmę czy mam zostać przy LUK-u??[br]Dopisany: 08 Luty 2011, 20:22_________________________________________________Wiec nadeszła pora zamknąć temacik ponieważ znalazłem odpowiednie sprzęgło i koło do mojej niuni :)

Wiec udało mi się kupić po bardzo dobrych znajomościach zestaw sprzęgła i koła dwumasowego z LUKa za jedyne 1700zł :D

Już na 98% byłem zdecydowany na pełne koło zamachowe z 1Z aż tu trafiła się okazja wiec grzechem by było nie skorzystać :)

Niedługo zabieram się do wymiany a po wymianie na 100% napisze Wam jak się jeździ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu no to teraz mi klina zabiłeś :/ No ale dobrze wiedzieć :) dzięki za info kolego :) no to Sachs odpada :thumbdown:

No a jeśli chodzi o Valleo ?? Polecicie firmę czy mam zostać przy LUK-u??[br]Dopisany: 08 Luty 2011, 20:22_________________________________________________Wiec nadeszła pora zamknąć temacik ponieważ znalazłem odpowiednie sprzęgło i koło do mojej niuni :)

Wiec udało mi się kupić po bardzo dobrych znajomościach zestaw sprzęgła i koła dwumasowego z LUKa za jedyne 1700zł :D

Już na 98% byłem zdecydowany na pełne koło zamachowe z 1Z aż tu trafiła się okazja wiec grzechem by było nie skorzystać :)

Niedługo zabieram się do wymiany a po wymianie na 100% napisze Wam jak się jeździ :D

witaj kolego.1700zl???po znajomosci???

ja takaa znajomosc to bym rozwiazal!!!

kilka miesiecy temu jak bylem na kupnie to pw dalem z zapytaniem do kolegi tom77 i taka odpowiedz przyszla-

-Koszt kpl. dwumasy z Luka to 1600 zł.

jednak zdecydowalem sie na jednomas z audi80 tdi i sprzeglodo niego nowe.

nie zaluje tej decyzji.

mialem dylemat czy podejdzie ale zaryzykowalem i sie oplacilo.

p&p jakby nic!

koszty-kolo 120,sprzeglo 660,robota 150-banan bezcenny.

polecam :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego.1700zl???po znajomosci???

ja takaa znajomosc to bym rozwiazal!!!

kilka miesiecy temu jak bylem na kupnie to pw dalem z zapytaniem do kolegi tom77 i taka odpowiedz przyszla-

-Koszt kpl. dwumasy z Luka to 1600 zł.

jednak zdecydowalem sie na jednomas z audi80 tdi i sprzeglodo niego nowe.

nie zaluje tej decyzji.

mialem dylemat czy podejdzie ale zaryzykowalem i sie oplacilo.

p&p jakby nic!

koszty-kolo 120,sprzeglo 660,robota 150-banan bezcenny.

polecam :):hi:

A czy do tego zestawu miałeś wszystkie ziemeringi , wszystkie śruby i uszczelniacz wału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem fakt o śrubach.kupiłem nowe bo te od dwu masy są za długie. Uszczelniaczy nie wymieniałem. Machanik mi odradził bo te uszczelniacze oryginalne to bardzo długo trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jednak mam dobrą cenę :)[br]Dopisany: 20 Luty 2011, 21:31_________________________________________________A robocizna będzie własna do tego dojdzie nowe doświadczenie na przyszłość bo lubię bawić się mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...