Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampa błyskowa do aparatu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.. jestem ostrym amatorem jeśli chodzi o pykanie fotek. Posiadam lustrzankę Sony A300 i do tego kitowy obiektyw : 18-70

99 % zdjęc jakie robię to zdjęcia przedmiotów - kierownice itp. I tu pytanie.. nie posiadam żadnego dodatkowego oświetlenia, zdjęcia robię przeważnie bez lampy bo z błyskiem wychodzą z d*py w moich amatorskich warunkach.

Zastanawiałem się nad kupnem lampy która równomiernie oświetlała by fotografowany przeze mnie przedmiot. Pytanie - jaką lampę kupic ?

Czy to będzie dobrym rozwiązaniem http://allegro.pl/lampa-pierscieniowa-macro-delta-drf-14-sony-i1441960485.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj zanim kupisz flasha ustawic sile blysku manualnie we wbudowanej lampie, np. na -2

mozesz jeszcze zrobic "dyfuzor" rozpraszajacy blysk

wystarczy na wbudowanym flashu nakleic na chwile kawalek bialej karki (nieduzy)

kombinuj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa macro to bdb wybór

Stary rozwiń bo ja podejrzewam, że to bardzo dobry wybór tylko nie chciałbym wydac na urządzenie z którego będę nie zadowolony :wink4:

Ta lampa z linku w pełni wydoli do amatorskich foto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyślał nad zestawem bezcieniowym skoro robisz głównie przedmioty, np. takie coś http://allegro.pl/zestaw-bezcieniowy-namiot-80-cm-2-lampy-68ws-i1434966902.html lub, jeśli chcesz coś tańszego i ze światłem ciągłym a nie błyskiem, to takie coś http://allegro.pl/zestaw-bezcieniowy-2x-ciagle-150w-5400k-namiot-50-i1444055992.html Wkładasz do środka przedmiot, aparat na statyw i ogień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bezcieniowe coś to raczej nie dla mnie .. może softbox będzie lepszym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie też jestem amatorem, i może nie powinienem się wypowiadać, lecz miałem podobny problem. Kupiłem lampę Speedlite z funkcją co się zwie bodajże TTL - tj. wbudowany w lampę błyskową czujnik, lampa włącza się w momencie błysku lampy w aparacie (chociaż można ją też oczywiście używać w gnieździe lampy w aparacie). Daje to dobry efekt - lampa aparatu + lampa błyskowaustawiona pod innym kątem, daje dość równomierne oświetlenie przedmiotu. Odpowiednie ustawienie takiej dodatkowej lampy ZA przedmiotem też czasem daje ciekawe efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podam inne rozwiązanie.. może zostane wyśmiany, ale.. spróbuj użyć zwykłej kartki białej A4 i przyłozyć do lampy błyskowej w aparacie pod takim kątem żeby światło flesza odbiło się od sufitu.. ;) moga być dobre efekty za 1gr.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...