Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] 2 rodzaje pasków rozrządu i napinaczy?


zbylo22

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamierzam sie teraz zabrac za wymiane rozrządui od mechanika usłyszałem że do mojego wozu są 2 rodzaje pasków rozrządu i napinaczy??? Jest to możliwe? Jesli tak to czy jest cos po czym mozna byc pewnym ze to ten pasek czy napinacz? Jesli ktos moze mi udzielic fachowej porady to bede wdzieczny. A to moje dane wozu : A4 B5 , rok prod. 03.1996, silnik 1.6 74kw rodzaj ADB( tak mam wpisane w karcie pojazdu lecz nigdzie takiego oznaczenia nie widze do tego modelu,co o tym sadzicie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi isc pasek 153 zęby i do kompletu napinacz na 153 zęby, stara wersja nie jest juz dostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.8 tak było,ale czy tak samo jest w 1.6? :mysli: , jesli tak,to wymieniaj od razu napinacz na nowszy typ i będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zastanówmy sie czy ty masz silnik adp czy adb bo jesli adp to sa na 100% dwa napinacze a dokładnie jeden jest napinacz tylko do rocznika 95 a drugi do młodszych sam sie o tym przekonałem co do paska to tez tak prawdopodobnie jest wiec musisz wszystko dobierać pod swój rocznik audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ADP jest pasek:

Ilość zębów: 121

Długość [mm]: 1153

Szerokość [mm]: 18

chyba że masz ADR :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no tak tylko problem w tym ze w karcie pojazdu mam wyraznie wpisane ze mam silnik ADB a nigdzie o takim rodzaju silnika nie moge znalezc informacji ... pytanie czy pasek bedzie taki jak do ADP czy nie.... nie mam pojecia, rok. prod. marzec 1996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no tak tylko problem w tym ze w karcie pojazdu mam wyraznie wpisane ze mam silnik ADB a nigdzie o takim rodzaju silnika nie moge znalezc informacji ... pytanie czy pasek bedzie taki jak do ADP czy nie.... nie mam pojecia, rok. prod. marzec 1996

poszukaj na silniku jakie masz ozanaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz ADP i pasek o długości 121 zębów i szerokość 18mm drugi pasek ma 138 zębów i szerokość 23 mm i jest do silnika 1.6 AHL. silnik AHL ma na rozrządzie pompę wodną tak jest u mnie a ADP ma na zwykłym pasku tak jest u kumpla, silnik ADP ma taki dziwny napinacz paska rozrządu jakby jakiś siłownik. a w karcie masz błąd mi natomiast wpisali 84kw moc silnika zamiast 74kw,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aeb tez sa 2 rodzaje ja bralem oba i ten nie wlasciwy zwracalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...