Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Mycie silnika 1.8T AEB


mjw83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moj silnik jest troche przytłuszczony od strony filtra olejowego od kąd go kupiłem, ostatnie wycieki z miski dodały swoje, co mnie troche drazni. Teraz gdy jest juz po wymiane miski, chiał bym go umyc, by wyglądał jak nalezy no i moze to pomoze w okresleniu potencjalnego wycieku. Moze macie jakies doswiadczenia z tym tematem? lub podpowiedzi? lepiej to zrobic na myjni, czy samemu? kupic srodek i delikatnie samemu wykonac zabieg, na co mam zwrócic uwage, które miejsca osłonic? Chcę umyc tylko lewą strone silnika reszta jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spryskałem kwasem i waliłem z karchera ( musiałem umyć konserwacje po poprzedniku ) . Potem jak ociekł odpaliłem i żadnych nieprzyjemności nie miałem . Jam nie bedziesz lał chamsko po wiązkach to bedzie wszystko ok . Na myjni jak masz benzyne to tez nie dadzą Ci gwarancji że coś nie zostanie zalane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DIMER http://allegro.pl/dimer-profesjonalna-piana-aktywna-2kg-i1406564440.html wlej w butelke po plynie do szyb,tak z 1/3 reszte uzupelnij woda,spryskaj caly silnik i wszystko dokola niego-uwazaj na altelnator!!!,potem splukaj woda pod cisnieniem,najlepiej zeby silnik byl w miare cieply(nie goracy)zeby wszystko szybko odparowalo.Myje tak silniki od dlugiego czasu nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myję tylko załóż reklamówkę na alternator żeby go nie zalać i nic się nie dzieję tylko nie myj jak gorący śilnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...