Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wycena PZU a wycena niezależnego rzeczoznawcy !!!


Rekomendowane odpowiedzi

miałem stłuczkę dziadek wyjechał mi na skrzyżowaniu no i go niestety trafiłem(Jego wina). Szkody: http://postimage.org/image/360afwy2s/ (lampa,zderzak,halogen,grill,zbiorniczek spryskiwaczy, maska) wycena 1656 zł śmiech na sali dla PZU auto stare(Audi a4 1,9tdi 110km 01.12.1999r). Lampe mam orginał a oni dają wartość zamiennika -50% bo miałem spawane zawiasy lampy,/ maska wgniecienie do naprawy i malowania -50% na malowanie bo jest odprysk klaru wielkości paczki papierosów nawet mniejsze i korozja na rantach z przodu. Zbiorniczek nie wyceniony bo jest ukryty i musiał by w warsztacie ktoś to sprawdzić. halogen porysowany wycena na zamiennik ja mam orginał. zderzak do naprawy. Roboczo godzina policzona 60 zł. Dla mnie to jest śmieszne, byłem u rzeczoznawcy dla niego też i będzie wyceniał zostawilem mu papiery jutro albo pojutrze mam do niego jechać. A co wy o tym myślicie ???

Włąsnie wróciłem od niezależnego rzeczoznawcy a więc różnica jest taka PZU wyceniło mi szkoda z OC na 1656 zł a rzeczoznawca u którego byłem wycenił mi na 5367 zł. Co o tym myślicie jest szansa ze PZU tyle wypłaci ?? bo jak nie to pewnie na sądzie sie skończy. szkoda niewielka niby: Okładzina zderzaka, kratka wlotu powietrzna boczna, reflektor kpl. Refl. przeciwmgłowy kpl. osłona chłodnicy, pokrywa przód, pokrywa silnika, wykładzina tłumiąca pokrywy przedniej. http://postimage.org/image/360afwy2s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5367 zł za te szkody ? zapomnij

możesz im wysłać wycenę może trochę podniosą, ale jak masz z tym iść do sądu to wg mnie przegrasz i jeszcze koszty sądowe zapłacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie miałem takiej sytuacji. Ale bylem na sprawie która kolega załozył właśnie przeciwko PZU. Za szkodę całkowitą wypłacili mu cos koło 4000zł niezależny rzeczoznawca wycenił to na około 11000zł. Po okazaniu dokummentów w PZU bez gadania dopłacili mu jeszcze 2500zł czyli łącznie 6500zł. Sprawa poszła do sądu, rzeczoznawca sądowy wycenił szkodę całkowita na jeszcze wyższą sumę cos koło 1300zł więcej i zasadził wypłatę pełnego odszkodowania PZU. Po 14 dniach kumpel miał kasę na koncie. Jak mi sie uda z nim skontaktować to postaram sie skany dokumentów ci podesłać ale nie obiecuje bo koleś jest gdzieś w świecie i moze być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja PZU będzie sie stawiało i nie będą chcieli wypłacić takiego odszkodowania jak niezależny wycenił to na pewno podjade do prawnika i wiem ze jest firma zajmująca sie odzyskiwaniem odszkodowań w szczecinie CITO i do nich na pewno sie zgłoszę. Jutro do PZU podjadę i zobacze co z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja PZU będzie sie stawiało i nie będą chcieli wypłacić takiego odszkodowania jak niezależny wycenił to na pewno podjade do prawnika i wiem ze jest firma zajmująca sie odzyskiwaniem odszkodowań w szczecinie CITO i do nich na pewno sie zgłoszę. Jutro do PZU podjadę i zobacze co z tego będzie

To powodzenia kolego, wreszcie nie po to płacimy takie składki żeby nas rąbali na kasę wiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta szkoda jest z AC czy z OC sprawcy?[br]Dopisany: 06 Luty 2011, 21:04_________________________________________________Sorki już doczytałem.

Przy OC możesz prawie wszystko. Niezależny rzeczoznawca powinien być uznany przez PZU. Musisz zobaczyć kosztorys - jakie części policzyli. Czy oryginały czy coraz popularniejsze zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja PZU będzie sie stawiało i nie będą chcieli wypłacić takiego odszkodowania jak niezależny wycenił to na pewno podjade do prawnika i wiem ze jest firma zajmująca sie odzyskiwaniem odszkodowań w szczecinie CITO i do nich na pewno sie zgłoszę. Jutro do PZU podjadę i zobacze co z tego będzie

To powodzenia kolego, wreszcie nie po to płacimy takie składki żeby nas rąbali na kasę wiecznie

Przedstaw PZU faktury za naprawę a napewno wypłacą.

A tu widać że kolega chce przyciąć więc sorry ale nie wiem skąd to oburzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciąć czy nie naprawa wyniosła mnie dużo więcej niż wyceniło PZU. Ale jak odezwał sie do nich prawnik to nagle przyznali sie do błędu... teraz czekam aż łaskawie wrócą z urlopu i sprawa sie zakończy :) A widze ze kolego nie miałes styczności z ubezpieczalnią jako poszkodowany i dlatego tak piszesz. Trzeba po sadach chodzić zeby dostać należne pieniądze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sprawa się zakończyła?? Możesz dokładnie opisać? mam podobną sytuację tylko inne uszkodzenia. Odszkodowanie z OC sprawcy. PZU wystawiło mi kosztorys na zamiennikach i po stawce roboczogodziny 60zl ( w tym wątku do wglądu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=213649.0 ) i teraz właśnie niezależny rzeczoznawca sporządza mi kosztorys. Możesz mi coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem tak po ich śmiesznej wycenie udałem sie do rzeczoznawcy i z jego wyceną do PZU odwołanie oni przeanalizowali i odpowiedz ze dalej stoją przy swoim. No więc poszedłem do znajomej firmy zajmującej sie odzyskiwaniem odszkodowań i oni napisali pismo do PZU kilka paragrafów no i niedawno dostałem telefon ze PZu przyznało sie do błędu. Ale osoba prowadząca tą sprawe z PZU jest na urlopie i jak juz wróci to sprawa sie zakończy... Jak już będzie po wszystkim to napisze jak sie skończyło. A narazie kolego rzeczoznawca i z jego wycena do PZU odwołanie od ich wyceny pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem tak po ich śmiesznej wycenie udałem sie do rzeczoznawcy i z jego wyceną do PZU odwołanie oni przeanalizowali i odpowiedz ze dalej stoją przy swoim. No więc poszedłem do znajomej firmy zajmującej sie odzyskiwaniem odszkodowań i oni napisali pismo do PZU kilka paragrafów no i niedawno dostałem telefon ze PZu przyznało sie do błędu. Ale osoba prowadząca tą sprawe z PZU jest na urlopie i jak juz wróci to sprawa sie zakończy... Jak już będzie po wszystkim to napisze jak sie skończyło. A narazie kolego rzeczoznawca i z jego wycena do PZU odwołanie od ich wyceny pisz

a może mógłbyś zrobiś skan i udostępnić nam treść tego pisemka, oczywiście jeżeli nie miałbyś nic przeciwko temu, napewno się wielu z nas przyda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...