Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro


tom2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przestał mi działać centralny zamek. po podłączeniu waga mam następujące błędy:

Control Module Part Number: 8D0 862 257 B

Component and/or Version: ZV-Pumpe, Funk D12

Software Coding: 12865

Work Shop Code: WSC 06325

2 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

00956 - Key 2

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Po odciągnięciu przewodów powietrznych okazało się że pompka nie pompuje. Rozebrałem pompkę i po podniesieniu tego denka na 3 śruby okazało się że wirnik jest połamany ale silniczek działa. Znalazłem na allegro taki zestaw - kpl kompresorek:

http://allegro.pl/kompresorek-do-audi-pompka-centralnego-zamka-a3-a4-i1432526744.html

Czy ktoś może już kupował coś takiego i zakładał u siebie. Tylko się zastanawiam czy ja muszę kupować cały kompresorek czy tylko wystarczyło by kupić spalony kompresorek używany ze sprawnym wirnikiem ? A może ktoś z forumowiczów ma taki wirniczek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padła 8L0 862 257 E, silnik działa, grafitowy wirnik kompresowa się połamał wraz z krzyżakiem łączącym wirnik z osią silnika.

Gadałem z tym gościem a allegro ( zestaw za ok. 135 pln ).

Czytałem też, że można podmienić silnik wraz z kompresorkiem gdzie jest wirnik, z innego modelu - tańszego. I myślę, że koleś z allegro tak właśnie robi - kupuje tańsze pompki i wyciąga silnik z kompresorkiem i sprzedaje z marżą. Gdybym wiedział z jakiego modelu lub jaki numer pompki centralnego moża podmienić można by samemu zrobić po niskiej cenie.

Teraz zagadka, z jakiej pompki do jakiem można przełożyć silnik z wirnikiem ????? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem jak on to robi i skąd to bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na szukanie. Kupiłem od tego kolesia:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1432526744

jak dojdzie to dam znać. Zastanawiam się na tym czy otworze zbiornik paliwa jak mam wyciągniętą pompkę ???

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale jedną rzecz zawaliłem i to strasznie a mianowicie te 2 wężyki co dochodzą do pompki musiałem odciąć zaraz koło złączki bo nie mogłem tego zdjąć :( teraz już wiem jak to jest zaciśnięte. Wężyki są długie więc na gorąco je nałożę ponownie na te białe zaciski. Ale jedna ta złączka ma większą średnicę na łączeniu z pompką a druga mniejszą i teraz pytanie - który wężyk do którego otworu ? Wiem który jest od zbiornika bo jak dmuchnę to coś przeskakuje w zbiorniku i go otwiera. Kgrkgr może masz to na wierzchu i możesz dmuchnąć i zobaczyć który to ma być do otwierania wlewu zbiornika ? Ten cieńszy czy ten węższy ? Jakieś tam napisy są na tych węzykach ale ciemno było i nie doczytałem bo może są podpisane jakoś inaczej ?

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys jak mialem b5 to silnik podszedł z kompresorka do pompowania powietrza..kupilem go w tesco :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie, poszukam w weekend w lidlu lub biedronce.

Kiedyś miałeś b5, a teraz w czym przewody upierdzieliłeś ?[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:34_________________________________________________pardom, pomyliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakbyście chcieli to mam na sprzedaż całą kompletną pompkę z oznaczeniem 8L0862257E : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185862.0

za późno ... czekam na paczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale ten co kupiłem od niego te pompke napisał mi że nie ma to znaczenia. Ważne żeby było szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - może, wiesz z jednej strony dmuch a z drugiej ssie - stronu obojętne.

Ale logiczne też jest, że grubszy wężyk obsługuje więcej zamków, a cienki mnieje ( klape wlewu )

Może tak może nie, ja podpowiadam jak u mnie działało jak była pompka sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - może, wiesz z jednej strony dmuch a z drugiej ssie - stronu obojętne.

Ale logiczne też jest, że grubszy wężyk obsługuje więcej zamków, a cienki mnieje ( klape wlewu )

Może tak może nie, ja podpowiadam jak u mnie działało jak była pompka sprawna

Mi też się wydaje że to za bardzo nie obojętne ale podłącze tak jak napisałeś czyli cienki do wlewu paliwa. [br]Dopisany: 10 Luty 2011, 20:57_________________________________________________Doszła dzisiaj pompka - kompresorek. Jest kompresorek od jakiejś inne pompki - od jakiegoś auta z grupy vag. Wężyk nie jest ori tylko jakiś kombinowany jak w jakimś poście u nas na forum ktoś pokazywał !! Jutro podłącze i zobaczę czy wszystko ok. Gostek kupuje jakieś tańsze pomki i wymontowuje kompresorki i przerabia wężyk i sprzedaje i to cała filozofia.

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kupiłeś ten zestwa naprawczy z ale drogo, coś ok 130 pln ??

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom, i jak sprawuje się ten zestaw naprawczy? duży problem z montażem?

mam tą samą usterkę i zastanawiam się czy go brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...