Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] [B5 ANF] Strzelił pasek rozrządu po przez zrzarcie paska


matik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakieś pół roku temu koledze w a4 19tdi afn 110km strzelił pasek rozrządu po zdjęciu osłony rozrządu okazało się ze paska zostało 2/5 koszt naprawy wyniósł nie duży bo 1500 zł w wymianę weszło: zawory, popychacze, uchwyty, zaworów, rozrząd, pasek,płyn chł. olej. Mineło 6 tys. od naprawy no i z ciekawości zdjął osłone a tu pasek jest podjadany. I teraz mam takie pytanie co to oznacz ze pasek jest jedzony i przez co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u ojca w silniku 1.9 TD AAZ też ścinało pasek. Przy wymianie okazało się, że metalowe koło bodajże przykręcane do wału korbowego jest wytarte i pasek przez to schodził z osi na ok. 0,5 cm. To było parę lat temu więc szczegółów już nie pamiętam, ale bardzo mnie zdziwiło, że metalowa rolka wytarła się przy przebiegu około 200 kkm.

Znalazłem zdjęcie koła pasowego. Powinno być równe, bez żadnych wcięć, a tu proszę co potrafi kawałek gumy.

4b88853a8847cb94m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem przy powypadkowych samochodach skrzywione jest mocowanie pompy wtryskowej (nie osiowe w AFN) i faktycznie wtedy pasek rozrządu może być "zjadany" przez kolo pompy olejowej. Jest to zjawisko długo trwałe i faktycznie może nastąpić po jakiś przebiegu. Spotkałem się z czymś takim i pomogła wymiana mocowania pompy wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...