Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Brak mocy przy ok 3000obr/min


slawkul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem wygląda tak że ok 3000/obr 3-4 bieg brak mocy

Podłączyłem pod komp wyskoczyło;

Znaleziono 1 błąd:

00575 - Ciśnienie w kolektorze ssącym

08-10 - Granica regulacji przekroczona - Sporadyczny

Zaznaczam brak możliwości zrobienie logów

Wiem wiem możliwości jest wiele

Moje pytanie od czego zacząć aby nie sponsorować mechaników ciężkie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 - 5%

rurki podcisninia - 5%

kierownice spalin turbiny 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli problem występuje notorycznie przy tej wartości obrotów silnika to zdejmij całkowicie wężyk podciśnienia z króćca gruszki siłownika podciśnienia znajdującego się u góry turbo i ponownie się przejedź rozpędzając do tej wartości obrotów i wyżej i jeśli znowu będzie łapał tryb awaryjny to turbo na stół, demontaż i czyszczenie zmiennej geometrii -to najprostszy sposób sprawdzenia jeśli nie masz możliwości wykonania logów dynamicznych (bo pewnie korzystałeś z kompa stacjonarnego). Jeśli dasz radę spojrzeć na sztangę pod gruszką to przy pracującym silniku na wolnych obrotach przytykaj ten wężyk do gruchy i odsuwaj od niej na przemian i patrz czy sztanga opada w dół i podnosi się a jeśli tak to w jakim zakresie. Opadać ma przy zdejmowaniu wężyka z gruchy a podnosić po przyłożeniu wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil przeplywomierz. Ale powiedz jeszcze czy jak zalapie "mula" to musisz resetowac go ? Tzn wylaczyc zaplon i wlaczyc na nowo ? Czy poprostu jedziesz dajesz gazu i przed 3tys obrotow nagle nie ciagnie, puszczasz gaz obroty spadaja do 2tys dajesz znowu gazu auto ciagnie ladnie i przed 3 tys znowu nie ciagnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil przeplywomierz. Ale powiedz jeszcze czy jak zalapie "mula" to musisz resetowac go ? Tzn wylaczyc zaplon i wlaczyc na nowo ? Czy poprostu jedziesz dajesz gazu i przed 3tys obrotow nagle nie ciagnie, puszczasz gaz obroty spadaja do 2tys dajesz znowu gazu auto ciagnie ladnie i przed 3 tys znowu nie ciagnie ?
Hej.
Mi od wczoraj robi tak że do 3000 ciągnie A za chwilę odcinka i nic. Muszę wyrzucić na luz poczekać chwilę (Ale nie gasze silnika) i jedzie jak głupie i już nie wpada w tryb awaryjny.
Silnik w zeszłym roku przeszedł remont Ale turbina nie była ruszana.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...