Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupiłem samochód za 4zł.


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tata w poszukiwaniu samochodu natknął się na Golfa III za 4zł, dużo się nie zastanawiając kliknął "kup teraz". (link do aukcji http://allegro.pl/samochud-i1454243107.html ). W opisie aukcji jednak pisało "4.000zl. cena do negocjacji". Zadzwonił do Pani i ona twierdząc, że i tak mu sprzeda ten samochód za 4000zł twardo stała przy swoim i wymyslała teorie, że często tak robi. Następnie ja do niej zadzwoniłem i tłumaczę jej, że sprawa miała wyglądać inaczej, że chciałem jej przedstawić co może ją w takich przypadkach spotkać twierdziła, że kiedyś sama kupiła mieszkanie warte 150 tysięcy w warszawie za 1zł. Mówię jej, że takie aukcje się zdarzają ale są mimo, że to wbrew regulaminowi, są kończone po za allegro. Druga sprawa mówię jej, że w takim przypadku allegro może ją pozwać o oszustwo ich firmy? Mówię, że w ten sposób omija prowizję odprowadzaną do allegro i może mieć kłopoty. Ale mniejsza. Końcowe zdanie: "kupuje pan czy nie?" mówię, że nie. Do widzenia. I teraz: taki zakup to jednak umowa zobowiązująca. Nie chciałbym, żeby tym samochodem były popełniane przestępstwa itp, lub gdzieś był zostawiony a składka ubezpieczeniowa, lub jakieś inne przestępstwa kierowane do mnie, ze względu na to, że wg. allegro jestem nowym właścicielem samochodu od dnia dzisiejszego. Jak to ładnie rozwiązać, żebym mimo wszystko nie był nowym właścicielem samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam , ale za 4 zł to bym brał :) I h*j by mnie obchodziło ze się pomyliła i ze jest analfabetką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ja bym może latał ale tata nie ma czasu na takie latanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

"kup teraz " to jak podpisanie umowy kupna/sprzedaży ,więc walcz o Swoje :kox:

zreszta kiedyś na ten temat był program "uwaga" na tvn-ie że koleś żadał samochodu(wart kilkadziesiat tysięcy) który kupił za pare groszy,sprawa trafiła do sądu ,a jak się zakończyła nie wiem :cool1:[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 20:37_________________________________________________podobna sytuacja:

http://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/czy;opcja;kup;teraz;w;allegro;jest;rownoznaczna;z;umowa;pomiedzy;kupujacym;a;sprzedajacym;,watek,324729.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze kliknąłeś " kup teraz" nie oznacza ze auto jest twoje wiec chyba nie ma się co bać o jakies przestepstwa, czy co innego co piszesz..

Takie moje zdanie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie było ze chce 4tys.Wiec...sąd da wiarę ze to pomyłka i nic nie wskorasz kolego.Daj sobie spokoj.

Druga sprawa..kwestia:

"I teraz: taki zakup to jednak umowa zobowiązująca. Nie chciałbym, żeby tym samochodem były popełniane przestępstwa itp, lub gdzieś był zostawiony a składka ubezpieczeniowa, lub jakieś inne przestępstwa kierowane do mnie, ze względu na to, że wg. allegro jestem nowym właścicielem samochodu od dnia dzisiejszego. Jak to ładnie rozwiązać, żebym mimo wszystko nie był nowym właścicielem samochodu?"

Jaka składka???Jakie przestepstwa?? :kox: Kolego przeciez Ty go nie zarejestrowałes na siebie...Nie za duzo filmow grozy po polnocy ogladasz?? :kox::naughty:

Zapomnij o sprawie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeciez Ty go nie zarejestrowałes na siebie...

Kolego, właścicielem samochodu stajesz się w momencie podpisania dokumentu kupna/sprzedaży, a nie w momencie rejestracji :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowy kupna sprzedazy nie podpisales... z drugiej strony mozesz walczyc o swoje poniewaz wygrales aukcje. za 4 zl... aukcja niezgodna z regulaminem allegro... po co wogole to klikales? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeciez Ty go nie zarejestrowałes na siebie...

Kolego, właścicielem samochodu stajesz się w momencie podpisania dokumentu kupna/sprzedaży, a nie w momencie rejestracji :cool1:

Kolego prawnie nie podpisywał nic i włascicielem nie jest.Nie pisz bajek.Owszem umowa kupna sprzedazy na allegro jest wiazaca..ale do wydania pojazdu po zaplacie.Ochlon.[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:12_________________________________________________

umowy kupna sprzedazy nie podpisales... z drugiej strony mozesz walczyc o swoje poniewaz wygrales aukcje. za 4 zl... aukcja niezgodna z regulaminem allegro... po co wogole to klikales? :thumbdown:

Watpie zeby cos wywalczyl.Sady zmieniaja nastawienie.Internet staje sie powszechny,a i bledy coraz czesciej zdarzaja.Nic nie wskora sprawa bedzie sie ciagnac latami i gowno bedzie z tego.

Nie zerujmy na ludzkich bledach ani krzywdach.Tylko na wlasnej pracy.To droga do dobrego auta.Jedyna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro nie ma nic do ustalania stanu faktycznego posiadania auta. Dowodem zakupu jest tylko i wyłącznie umowa/paragon/faktura.

Kliknięcie jest tylko zobowiązaniem do zakupu, z którego można się wycofać z powodu ...

Wyślij maila do allegro, że nie kupiłeś jednak tego auta, bo sprzedawca w rzeczywistości chce za to auto 4000 a nie 4 złote.

Dla Ciebie sprawa skończona, a tej Pani allegro może zamknąć konto jeśli stwierdzą tu jakieś szwindle.

Zresztą nawet jak nie wyślesz, to allegro nic Ci nie zrobi.

Zrobią Ci mogą dopiero (zamknąć konto), jeśli sprzedający poskarży się, że kliknąłeś i nie kupiłeś auta - sobie anuluje prowizję. Więc bądź pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prawnie nie podpisywał nic i włascicielem nie jest.Nie pisz bajek.Owszem umowa kupna sprzedazy na allegro jest wiazaca..ale do wydania pojazdu po zaplacie.Ochlon.

To Ty ochłoń i naucz się czytać ze zrozumieniem.

Sprostowałem tylko Twoje stwierdzenie, że właścicielem auta stajesz się w momencie przerejestrowania.

Nic nie pisałem o allegro, tylko o samym momencie, kiedy stajesz się jego właścicielem. A jest to moment podpisania umowy kupna-sprzedaży czy tam faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w allegro i wiem że nie masz szans więc odpuść możesz jedynie zadzwonić i powiedzieć gościowi żeby postawił butle jacka danielsa i zostawisz sprawe w spokoju jak jest głupi postawi jak zna zasady powie Ci sp***rzaj :) Nowy regulamin allegro ma ochronę sprzedających jeżeli na akucji pisze "Kup teraz po obejrzeniu samochodu" a cena jest 1 zł i klikniesz przed obejrzeniem nie masz szans na kupno to samo gdy pisze cena 4000 zł w aukcji a kup teraz było 4 zł :) Gdybyś potrzebował wiecej informacji zapraszam na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good: dokładnie.I na tym zakończmy :hi:[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:18_________________________________________________

Kolego prawnie nie podpisywał nic i włascicielem nie jest.Nie pisz bajek.Owszem umowa kupna sprzedazy na allegro jest wiazaca..ale do wydania pojazdu po zaplacie.Ochlon.

To Ty ochłoń i naucz się czytać ze zrozumieniem.

Sprostowałem tylko Twoje stwierdzenie, że właścicielem auta stajesz się w momencie przerejestrowania.

Nic nie pisałem o allegro, tylko o samym momencie, kiedy stajesz się jego właścicielem. A jest to moment podpisania umowy kupna-sprzedaży czy tam faktury.

My nie w sejmie,nie wyjmuj zdań z kontekstu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. piękne czasy gdy można było kupić jacht za 1 zł skończyły się 2 lata temu :) Allegro to za duży serwis by ganiać po sądach itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good: dokładnie.I na tym zakończmy :hi:[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:18_________________________________________________

Kolego prawnie nie podpisywał nic i włascicielem nie jest.Nie pisz bajek.Owszem umowa kupna sprzedazy na allegro jest wiazaca..ale do wydania pojazdu po zaplacie.Ochlon.

To Ty ochłoń i naucz się czytać ze zrozumieniem.

Sprostowałem tylko Twoje stwierdzenie, że właścicielem auta stajesz się w momencie przerejestrowania.

Nic nie pisałem o allegro, tylko o samym momencie, kiedy stajesz się jego właścicielem. A jest to moment podpisania umowy kupna-sprzedaży czy tam faktury.

My nie w sejmie,nie wyjmuj zdań z kontekstu :decayed:

No raczej :D

Dobra, uznajmy to za nieporozumienie i zapomnijmy o sprawie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ustawa na którą można się powołać w przypadku pomyłki, czekał by Cie długi proces o to auto. Jeżeli masz chęci i czas na jazdę po sądach w miejscu zamieszkania sprzedającego to walcz jeżeli nie to lepiej odpuść bo nie wiem czy ten golf warty jest tego czasu poświęconego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good: dokładnie.I na tym zakończmy :hi:[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:18_________________________________________________

Kolego prawnie nie podpisywał nic i włascicielem nie jest.Nie pisz bajek.Owszem umowa kupna sprzedazy na allegro jest wiazaca..ale do wydania pojazdu po zaplacie.Ochlon.

To Ty ochłoń i naucz się czytać ze zrozumieniem.

Sprostowałem tylko Twoje stwierdzenie, że właścicielem auta stajesz się w momencie przerejestrowania.

Nic nie pisałem o allegro, tylko o samym momencie, kiedy stajesz się jego właścicielem. A jest to moment podpisania umowy kupna-sprzedaży czy tam faktury.

My nie w sejmie,nie wyjmuj zdań z kontekstu :decayed:

No raczej :D

Dobra, uznajmy to za nieporozumienie i zapomnijmy o sprawie :hi:

Jasna sprawa :hi::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by się uparł to może i by coś wywalczył jeszcze...

(też kiedyś tak robiłem sprzedawałem rower wart 2000zł np. za 300) ale na szczęście przez telefon mam gadane i paru typów spławiłem jak mnie straszyli :kox: i rower sprzedałem..[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:28_________________________________________________rozpocznij spór ogólnie na allegro ..zobaczymy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę kupić tego samochodu, czytajcie ze zrozumieniem. zresztą nie miałbym sumienia, żeby ludzi tak załatwić.

Co do sądu to mogłoby się to inaczej skończyć, gdybym zagrał rozmowę. Babka powiedziała, że umyślnie wpisała taką cenę do aukcji :wink4:

Zaraz piszę pisemko do allegro.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Można zamykać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...