Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Malowanie dekor

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

moim zdaniem nie ma po co komplikowac tego.jak bedzie mialo sie porysowac to i tak bedzie widac. ale przeciez lakier akryl jest wystarczająco odporny bo całe autka są tak pomalowane i jest git.

Opublikowano

no klar powinieneś położyć zanim czarny wyschnie, ale ja bym zostawił jak jest. A jak z czasem ci się podniszczy to przepolerujesz.

Opublikowano

odpuściłem klar, zostawiam wypolerowany akryl :good:

dzięki za pomoc, zobaczymy jak to będzie wyglądać po jakimś czasie

Opublikowano

Michał jakiego specyfiku używałeś do polerki?

Opublikowano

Michał jakiego specyfiku używałeś do polerki?

pasty ściernej BRIL (taka w zielonej tubce) i meguiar's ultimate compound :)

Opublikowano

tak coś czułem jakiegoś meguiar'sa :decayed:

Opublikowano

:decayed:

no i na to jeszcze tech wax 2.0, też megsa :wink4:

Opublikowano

Eeeee tam.......wyszłoby ładniej gdybyś to przed polerowaniem jeszcze wyglinkował :decayed::polew:

Opublikowano

a to jeszcze się pochwalę bo ramkę mam już na aucie :gwizdanie:

niestety przy polerowaniu przytarłem jedną krawędź do podkładu i trzeba będzie to poprawić, kiedyś się za to wezmę :decayed:

jeśli chodzi o cały proces to:

-zdarłem ori farbę, został goły plastik

-odtłuściłem i prysnąłem kilka warstw podkładu do plastiku

-delikatne czyszczenie papierem 2000 i na to zwykły podkład (2 grube warstwy)

-szlif na mokro papierem 2000

-kilka warstw akrylu

-polerka mechaniczna

(wszystkie specyfiki rzecz jasna w sprejach :wink4:)

dscn0215n.jpg

dscn0214u.jpg

dscn0210.jpg

Opublikowano

Kurde Michał zrealizowałeś mój pomysł :decayed: kupiłem jakiś czas temu tunel z konsolą polift i zabieram się powoli za malowanie w czarny akryl: właśnie ta ramka lewarka, wszystkie możliwe ramki z konsoli środkowej oraz zapalniczka.

Jak chciałeś żeby lakier był odporniejszy na rysy itp to trzeba było celować w akryl dwuskładnikowy :chytry: no chyba, że nie masz pistoletu :tongue4:

Generalnie papierek powinien być przed podkładem do plastiku a po przeschnięciu już od razu podkład akrylowy. No i jeszcze pod akryl generalnie jakiś grubszy papierek np 800 bo przy 2000 to przyczepność niewielka

Opublikowano

no właśnie nie mam żadnego pistoletu, ale chyba sobie sprawię bo ciekawa zabawa z tym malowaniem :naughty:

Opublikowano

a to jeszcze się pochwalę bo ramkę mam już na aucie :gwizdanie:

niestety przy polerowaniu przytarłem jedną krawędź do podkładu i trzeba będzie to poprawić, kiedyś się za to wezmę :decayed:

jeśli chodzi o cały proces to:

-zdarłem ori farbę, został goły plastik

-odtłuściłem i prysnąłem kilka warstw podkładu do plastiku

-delikatne czyszczenie papierem 2000 i na to zwykły podkład (2 grube warstwy)

-szlif na mokro papierem 2000

-kilka warstw akrylu

-polerka mechaniczna

(wszystkie specyfiki rzecz jasna w sprejach :wink4:)

dscn0215n.jpg

dscn0214u.jpg

dscn0210.jpg

Nawet sobie nie zdawałem sprawy jaki to daje efekt :shocked: tym bardziej że robota wykonana w "sprejach" :good:
Opublikowano

W mojej wiosce w mieszalni lakierów, gość nabija także farbę do sprayu (chyba normalka) ale chodzi mi o to, że puszki do których nabija mają pionowy strumień pryskania(pionowa dysza? nie wiem jak się to nazywa), a nie jak normalny spray-we wszystkich kierunkach. :decayed:Łatwiej malować i efekty chyba lepsze

Opublikowano

normalka ale to nie zmienia faktu, iż jest to lakier bez utwardzacza, dosyć mocno rozcieńczony i ciśnienie spada podcas malowania :tongue4:

Opublikowano

Michał ładnie Ci to wyszło :kox::good:

Opublikowano

Michał ładnie Ci to wyszło :kox::good:

:hi: wygląd wnętrza to w dużej mierze Twoja zasługa :kox:

Założę dekory to pstryknę jakąś bardziej ogarniętą sesję

Opublikowano

Michał ładnie Ci to wyszło :kox::good:

:hi: wygląd wnętrza to w dużej mierze Twoja zasługa :kox:

Założę dekory to pstryknę jakąś bardziej ogarniętą sesję

No no niech robi i niech wrzuca bo ładne zdjęcia robi to może znów coś ukradnę :decayed::good:

Opublikowano

spy foto z postępu prac :gwizdanie:

listwy1.jpg

listwy2o.jpg

listwy3.jpg

listwy4.jpg

listwy5.jpg

Opublikowano

pięknie jeszcze decha :good:

Opublikowano

pięknie jeszcze decha :good:

jak bozia da to jutro :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.