Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzynia biegów automat a obroty


marcin78

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni śmigam taty audi a4 1.9tdi AFN 98r a automacie, nie mam doswiadczenia w automacie wiec mam kilka pytań.

Biegi przekłada dobrze.

lewarek przełożenie na D.

Jadąc z góry predkośc około 80 km/h obroty powinien trzymać w granicy 2 tyś? czy powinny być jak na biegu jałowym?

Nie dotykając pedału gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to normalne bo hamuje silnikiem więc trudno żeby miał obroty jałowe przynajmniej przy takiej prędkości. Co innego przy prędkości powiedzmy 30 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to normalne bo hamuje silnikiem więc trudno żeby miał obroty jałowe przynajmniej przy takiej prędkości. Co innego przy prędkości powiedzmy 30 km/h.

Tak tylko że czasem trzyma te 2 tyś obrotów a czasem spada poniżej 1000 , jak na jałowym.

Pytam bo lepiej oddać do drobnej regulacji czy może wymiany oleju, niz wymieniać skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy.... jesli skrzynia zapnie bieg na sztywno i zaczynasz zjezdzac z gorki, to silnik bedzie na obrotach. a jak nie zapnie na sztwno, a tak przez chwile jest kiedy zminia bieg np z 3 na 4 badz redukije, to obroty spadna do ok 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy.... jesli skrzynia zapnie bieg na sztywno i zaczynasz zjezdzac z gorki, to silnik bedzie na obrotach. a jak nie zapnie na sztwno, a tak przez chwile jest kiedy zminia bieg np z 3 na 4 badz redukije, to obroty spadna do ok 1000

Czyli jest to możliwe że raz bedą obroty około 2 tyś lub ok. 1000.

wszystko w normie :) wolałem popytać niz póżniej pruć kieszeń u mechanika, znaczy tata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...