Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

Musicie pierw napisać czy wasze lampki maja podświetlanie diodowe gałki.bo może wtedy inaczej idą piny niż u mnie.

A co do 1+2 napisałem tak bo 2 chyba jest minusem i jak zwarłem 1 i 2 to mogłem sterować 2 małymi lampkami.

Wszystko jest do zrobienia, piszcie jakie wersje macie tych lampek.

Jeżeli ktoś dysponuje w domku zasilaczem 5V to można sobie sprawdzić poszczególne piny podłączając pod zasilacz9najprościej).

Sprawdźcie te 3 kabelki co zostały po starej lampce.

Na jedynym ma być prąd po otwarciu drzwi, drugi będzie masa a trzeci prąd ciągły.

Czy wszyscy są zgodni co do 1 pinu??-podświetlanie małych lampek??Jak tak to będziemy dochodzić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma dzisiaj wrzuce zdjecie albo ci na priva wyśle chcial bym to dzisiaj zrobic bo jutro podsufitka bedzie juz alcantara oklejana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jedynka to jest podswietlanie malych lampek tylko kolego PUMA swoja lapmke podsufitkowa ma z grudnia 99 ale dzisiaj podlaczymy zasilacz 5V tak ja kolega adrian6 podpowiada i bedziemy testowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po podłączeniu wszystkiego po odpaleniu auta spalił się bezpiecznik nie przerwało go ale sie spalił cały poprostu. Jak auto nie było włączone to bezpiecznik był cały dopiero po odpaleniu. Z kolega M.Audi zmierzyliśmy że po włączeniu auta napięcia się pozmieniały w tych 3 przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie te napięcia są??

Grunt żeby środek z w tych 3 kablach był masą i nie powinno być problemu.Podeślij mi tą fotkę pinów to coś popatrzę.

Mi podczas odpalania lekko świecą się w5w w lampce- nie wiem czy to normalne czy nie.

A jaki bezpiecznik masz (dedykowany 10amp) czy większy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10A byl ale nie ori juz nie pamietam ale raz napiecie bylo na jednym raz na drugim masa tez sie bodajze zmieniala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10A byl ale nie ori juz nie pamietam ale raz napiecie bylo na jednym raz na drugim masa tez sie bodajze zmieniala

tak najpierw masa byla na czarnym a po odpaneniu na szaro czarnym i nie wiem czy porost cos nie jest skopane w aucie ale z drugiej strony poprzednia lampka swiecila normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że wy macie różne rodzaje tych lampek.Kolega P-U-M-A ma lampkę ze sterowaniem szyberdachu bez podświetlania diodowego i czujnika temperatury.Dlatego zanim podłączycie to warto sprawdzić w domu czy te piny rzeczywiście odpowiadają za te funkcje co napisałem w rozpisce bo może akurat coś zostało zmienione??Wykluczcie piny na których nic się nie dzieje

Sprawdzić trzeba jak kabelki zachowują się po otwarciu drzwi-gdzie jest wtedy masa i plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u ciebie też sie tak zmienia napiecie ze skacze po roznych kablach czy masz inaczej dzisiaj zmierzymy ktore piny po podaniu pradu nic nie robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem u siebie i jest tak

czarny - masa bez względu czy odpalę auto czy nie.

Czarno czary - plus bez względu czy odpale auto czy nie

czarno zielony - plus przy wyłączonym silniku. Po przekręceniu stacyjki znika sygnał, po odpaleniu znika sygnal, po otwarciu drzwi pojawia się plus.

Tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać gdzie wpiołeś kabel z podświetleniem chodzi mi o to do jakiej kostki albo w jakie przewody bo na lampce wiem 5 i 7 ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mówisz o podświetlaniu przycisków.

Ja to podłączyłem pod podświetlanie przycisku od regulowania świateł (poliftowy z lewej strony kierownicy)-wybrałem to miejsce bo było po prostu najbliżej.

Jeżeli masz jeszcze konsole przedliftową to pociągnij kabel albo do przycisku regulowania światłem,przycisku przeciwmgielnych albo np do podświetlania popielniczki czy zapalniczki.Oczywiście najlepiej by było do kostek przy bezpiecznikach się wbić ale nie mam pojęcia gdzie to.

Jedynie wiem, że podświetlanie przycisków kolor kabelków chyba niebieski i brązowy(takie cienkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale narazie nie podłączam tego bo silinczek tez mam padnięty i jakoś mnie nie kusi ten szyberdach narazie.

A udało Ci się podłączyć oświetlenie??Co było nie tak ??

Mam coś elektronike skopaną wnętrza nie dostaje sygnału otwarcia drzwi na I swieci wszystko ładnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś ty nie ma sygnału z microstyków chyba ale z żadnych jak bedzie cieplej to wtedy dokładnie to obadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany.

Widzę, że są problemy a jakże- nie może być tak prosto :evil:

Oto rozpiska którą metodą prób i błędów stworzyłem.Tak to też miałem podłączyć ale podczas podłączania odkryłem że 3 lub 4 zwarcie mi robiło i przy podłączeniu 8 i 10 wszystko się zgrało.

Piny

1+2=małe światełka 5W

3+4= wszystkie światełka świecą przy włączniku(główny przycisk w pozycji I)

5+7= podświetlanie wszystkich diód

6+9= podświetlanie funkcji pasanger airbag off

8+10= wszystkie światełka w pozycji neutralnej(główny przycisk między I a 0)-otwarcie drzwi

11+12= temperatura wnętrza(czujnik)

Jeżeli nie świecą Ci wszystkie światełka po włączeniu I to zamiast 10 podłącz 4 lub 5-nie wiem który plusowy będzie.

Jaką masz lampkę poliftową??Są 2 diody podświetlające gałkę zmiany biegów??

Wygląda na to, że są różne wersje.

kolego ardian mam tak sama lampke jak ty czyli z dwoma diodami, w przyszlym tydodniu mam zamiar ja zamontowac i mam takie pytanie czy 2,4 i 8 to sa minusy i je polaczyles razem do kabla czarnego czyli minusa ktory idzie z samochodu

1 i 3 podlaczyles tez razem do szaro czarnego biegnacego z samochodu czyli stały plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak to powinno wyglądać jak napisałeś.Ale gdzieś jeden z minusów robił mi zwarcie(widocznie był plusem) po włączeniu któregoś przycisku.

Przypadkowo odkryłem ten schemat i o dziwo działa.Spróbuj ten schemacik poniżej-powinno zadziałać.

1 PIN ---- SZARO CZARNY

8 PIN ---- CZARNY

10 PIN ---- ZIELONO CZARNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...