Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem wszędzie o montażu lampki podsufitki tej dużej poliftowej.I taki opis znalazłem ale z całą podsufitką.
Stwierdziłem, że ogarnę temat samej lampki dużej.
Oto moje efekty

Do całej operacji potrzebujemy dużą lampkę podsufitki, kabelek 2 żyłowy około 1-2m, taśmy,gumki izolacyjne i jakiś nożyk, nożyczki.
Zaczniemy od wycięcia dziury.
Trzeba mniej więcej dopasować dużą lampkę do dziury przykładając od szyby(tak jak zaczyna się wcięcie na starą lampkę)
Po wycięciu i w miarę dopasowaniu trzeba jakoś dopasować tą dużą lampkę by jakoś tam siedziała usadowiona.Niestety z tej części nie mam zdjęć
Nożykiem trzeba zedrzeć na całym obwodzie tą małą gąbeczkę między materiałem a tą tekturką od strony blachy na grubość około3-4mm, żeby lampka się lekko wtopiła.

CIMG2128.jpg



Nie bardzo widać ale sądzę, że będziecie wiedzieć o co chodzi.

Teraz jak już to mamy zrobione trzeba wyciąć taki duży klocek gąbki i włożyć go mniej więcej między 2 słoneczniki.
Ten zabieg ma na celu lekkie odgięcie podsufitki by lampka cała przylegała

CIMG2127.jpg



Jak już mamy dopasowane miejsce czas zabrać się za podłączenie lampki.
Najpierw trzeba pociągnąć 2 kabelki od zasilania podświetlania przycisków.Według mnie każdy to zrobi bez większych problemów.
Nic nie trzeba ściągać, wystarczy trochę po naginać przepchać.Najlepiej puścić to od strony słupka kierowcy.
2 kabelki zostały podłączone pod podświetlanie przycisku od regulacji wysokości świateł- u mnie najbliżej to było.

Teraz przedłużamy piny wystające z lampki.Ja początkowo wszystkie przedłużyłem co później okazało się nie potrzebne.
Wystarczy przedłużyć piny 1,5,6,7,9,8,10.
Chodzi wyłącznie o wygodne połączanie tego wszystkiego.

CIMG2129.jpg



Jak przedłużyłem wszystkie więc te niepotrzebne razem splątałem i zakleiłem.

CIMG2132.jpg



Podłączenie powinno wyglądać w ten sposób
1 PIN ---- SZARO CZARNY
8 PIN ---- CZARNY
10 PIN ---- ZIELONO CZARNY
Te piny odpowiadają za światło podczas otwarcia drzwi, w czasie jazdy i po przełączeniu na I na lampce.

Teraz podłączymy podświetlanie przycisków lampki oraz podświetlanie airbag passanger.Ważne aby w razie nie świecenie po prostu zamienić kabelki stronami.
Poprowadzony wcześniej kabel podłączamy do pinów 5 i 7 - podświetlanie przycisków
6 i 9 - podświetlanie passanger airbag


Po całej operacji wszystko albo lutujemy albo skręcamy.Śrubki i otwory pasują idealnie
Ja dodatkowo dodałem ledy i oto efekt



CIMG2139.jpg

CIMG2137.jpg

CIMG2140.jpg


Jeżeli coś jet mało zrozumiałe to śmiało pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie uznanie dla Kolegi ardian6 za wykonaną pracę i wytrwałość :notworthy:.Widzę, że to nie pierwszy mod z epoki I-liftowej do II-go liftowej (konsola środkowa też super się prezentuje).

Też się przymierzam to zmiany lampki ale póki co czekam jak będzie cieplej bo warunki

garażowe podobne mam jak na dworze.Poza tym kupiłem dużą lampkę ale chyba

spróbuje ją wymienić z kimś chętnym na taką jasno szarą jak Twoja. Tą co kupiłem

okazała się po otrzymaniu ciemno szara więc nie bardzo pasuje do reszty.

Nie myślałeś o wstawieniu dodatkowo tylnej lampki nad głową pasażerów z "poolifta" bo

też ma super podświetlone przyciski( ja taką kupiłem w komplecie z tą większą ale też znowu

jest ciemno szara)?

Czy tą dodatkową gąbkę dałeś po przeciwnej stronie niż śruby mocujące czy może po bokach nowo wyciętego otworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka jest upchana po przeciwnej stronie śrub mocujących uchwyt.

A co do małej lampki poliftowej nad tylnym siedzeniem pasażerów to cały czas myślę o tym ale boje się, że tak to nie wpasuje ładnie.

Praktycznie już wszystko zmieniłem w środku - konsola, nawiewy, lampka, tunel, dekory w carbonie ale czarne mi się nie widzą i chyba na brązowe zmienie. .

Pozostało jeszcze kiera, podłokietnik, climatronik, boczki drzwi na czarną lub brązową skórkę i nagłośnienie przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e kolego lipna ta rozpiske masz bo 1pinu wogole nie ma zaczyna sie od drugiego,ale mimo to podlaczylem i uslyszalem dzwiek przepalajacego sie bezpiecznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno kolega podal zla rozpiske,bo nawet na logike kolory sie nie zgadzaja jak mozna plus podlaczyc do brazowego kabla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak mu działa? u niego nic sie nie przepaliło a miałeś bezpiecznik włożony jak to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e myslisz ze glupi jestem???

Dobra doszedlem jak ktos ma orginalna kostke to idzie ta kolejnosc od drugiej strony,ale mam inny problem i kolega raczej tez chyba ze cos pokopal w rozpisce.Mianowicie wszystko dziala,ale jak wszystkie drzwi zamkniete i zalacze na pozycje jeden to zalacza mi sie sam dol,a lampka nie,niewiem czemu moge teraz sterowac podswietleniem dolu wczesniej bylo to niezalezne od lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. Ale to co dokladnie zmieniłeś bo ja mam jeszcze ori przed liftem które dokladnie zamieniłes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala kolejnosc 1 to w rzeczywistosci 12 i tak dalej[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 19:39_________________________________________________aha chcialem dodac ze zostaly mi 4kable ktore napewno za cos odpowiadaja :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieci,wszystko dziala tylko nie mozna zalaczyc funkcji 1 poprostu zalacza mi ona tylko podswietlenie dolu nawet na otwartych drzwiach jak przekrece na pozycje 1 to gasnie mi tak nie powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales masz przelacznik 0 wogole sie nie zapala srodek-po otwarciu drzwi i 1 pali sie ciagle ja mam problem z 1 a podlaczone napewno dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie ma stalego oswietlenia tzn jest ale tylko takie male swiatelka zalaczane z przyciska kazde osobno,ale te ,,drzwiowe'' dziala bardzo dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musi być źle podłączone w takim razie niech autor tematu coś napisze na temat tego że kolega zrobił inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany.

Widzę, że są problemy a jakże- nie może być tak prosto :evil:

Oto rozpiska którą metodą prób i błędów stworzyłem.Tak to też miałem podłączyć ale podczas podłączania odkryłem że 3 lub 4 zwarcie mi robiło i przy podłączeniu 8 i 10 wszystko się zgrało.

Piny

1+2=małe światełka 5W

3+4= wszystkie światełka świecą przy włączniku(główny przycisk w pozycji I)

5+7= podświetlanie wszystkich diód

6+9= podświetlanie funkcji pasanger airbag off

8+10= wszystkie światełka w pozycji neutralnej(główny przycisk między I a 0)-otwarcie drzwi

11+12= temperatura wnętrza(czujnik)

Jeżeli nie świecą Ci wszystkie światełka po włączeniu I to zamiast 10 podłącz 4 lub 5-nie wiem który plusowy będzie.

Jaką masz lampkę poliftową??Są 2 diody podświetlające gałkę zmiany biegów??

Wygląda na to, że są różne wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z przyjacielem M.Audi zaczołem rezać moją lampe zaczymaliśmy się chyba na tym samym problemie co kolega vauxhall95

ponieważ lampka świeci tylko przy otwarciu drzwi i wtedy można ją wyłączyć. Na pozycji I nie świeci wcale oraz po zamknięciu auta całe oświetlenie wnętrza nie gaśnie a włącznikami od tych lampek 5W można włączać i wyłączać oświetlenie wnętrza masz też takie problemy vauxhall95??

Jeszcze mam pytanie do kolegi ardian6 dlaczego napisałeś że 1+2 są odpowiedzialne za lampki 5W jak po podłączeniu tylko do 1 świecą obydwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam to samo,ale u mnie wszystko gasnie :good: :good:

mozna malymi sterowac,ale jak zamkne to po jakims czasie oswietlenie gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...