Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko da rade podłączyć-kwestia czy rozmiar i zaczepy podpasują.

Masz tu akcję b5 lift z szyberdachem

http://allegro.pl/lampka-podsufitki-oswietlenie-audi-a4-a6-lift-fl-i1590706397.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za link do aukcji, lampka juz jest moja ;)

Mam jeszcze jedno pytanko.

Czy ktoś podłączał lampkę która miała sterowanie szyberdachem?

Podejrzewam ze piny które pozostały wolne są właśnie od tego sterowania, i jedynym rozwiązaniem będzie metoda prób i błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_________________________________________________

tak wyglada moja lampka

kjk016.jpg

kjk015.jpg

Po podłączeniu lampki w ten sposób:

1, 3 PIN ---- SZARO CZARNY

8 PIN ---- CZARNY

10 PIN ---- ZIELONO CZARNY

Świeci mi sie tylko podświetlenie tych dwóch małych diod plus podświetlenie przycisków.

Jak zamieniłem 8 i 10 świecąc wszystkie lampki w pozycji I.

W pozycji neutralnej nic nie świeci nawet po otwarciu drzwi czy wciśnięciu przycisków małych lampek.[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 20:40_________________________________________________Jeżeli chodzi o szyberdach to niestety nic nie działa...

Otworzyłem obudowę potencjometru i wygląda tak:

14052011003.jpg

Podłączyłem kable do kost 3 pinowej o starego sterowania do pinów 1, 3, 5 i nie wiem co dalej ma ktoś jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 20:47_________________________________________________Wreszcie sie udalo...

Szyberdach działa choć nie wygląda to tak jak powinno...

wyglada to tak:

szyberdach calkowicie otwarty

otwarty_calkowicie.jpg

szyberdach zamkniety

zamkniety.jpg

szyberdach uchylony

uchylony.jpg

Jeżeli chodzi o podłączenie:

pot.jpg

A - kabel czerwono-żółty

B - kabel zielony

C - kabel żółty

D - miejsce gdzie trzeba przerwać oryginalną ścieżkę

E - w tym miejscu należy przylutować cienki zaizolowany kabelek (najlepiej ze skretki komputerowej ) a następnie podłączyć go do C puszczajac go tak aby nie przeszkadzal w czasie uzytkowania szyberdachu tzn pod tą mała diodą kolo obudy po okręgu...

Testowałem różne kombinacje i tylko ta działała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff ja już ogarnąłem to wszystko :gwizdanie:

Wszystko działa jak należy, diody, podświetlanie przycisków, wszystko miodzio dzięki za temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. tylko że każdy ma swoją wizje podłączenia .ja dzisiaj zaczołem przeróbke tej lampki powiem że dopasować ja idealnie nie jest łatwo i zamiast gąbek zastosowałem listewki które wsadziłem miedzy dachem a podsufitka efekt lepszy lecz musze popracować nad ustabilizowaniem tej lampki by na np. dziurach nie ruszała sie bądz wyskoczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz pokazać fotki??jak to ogarnąłeś??

Bo jak przykręcisz 2 śrubki to na pewno Ci się nie będzie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na obrzeżach cienkie paski z tego materialu podsufitki pod lampkę grubości około 5mm /5mm.Trzeba sie troszkę pobawić.Zdjęcia tez pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy macie za lampki, że piny trzeba tak dziwnie podłączać u was..

Do podświetlenia jest używany jeden przewód, a masa jest wspólna dla wszystkiego (całej lampki, podświetlenia, itd), nie wiem jak w waszej lampce (Adrian) podświetlenie może wymagać aż dwóch?

Mam całą podsufitkę z avanta po II lifcie, lampka z dwoma diodami, bez "passenger airbag off", lampki z tyłu po środku podsufitki, ori wiązki w podsufitce.

Stara lampa ma wiadomo 3 przewody:

czarny - stały plus

czarny z białym - masa

czarny z zielonym - plus po otwarciu drzwi

W lampce poliftowej piny przedstawiają się tak:

Pin we

wtyczce

lampki Funkcja Ori kolor przewodu

1 lusterko wewnętrzne z funk. fotochrom (pod pin 6 we wtyczce lusterka)

2 czerwone podświetlenie przycisków_____ szary z niebieskim

3 stały plus __________________________ czerwony z żółtym

4 airbag ________________________________ zielony z żółtym

5 plus po otwarciu drzwi ________________ brązowy z białym

6 masa _____________________________ brązowy

7 air bag ______________________________ czarny

Reszta od 8 pinu w górę idzie na lampki z tyłu. Ustaliłem sobie tylko, że 8 to czerwone podświetlenie tylnych lampek.

Nie miałem już czasu ustalać do czego podłączyć 2 diody i kiedy one się zaświecają?

Jak przypuszczam odpowiedzialne są za to piny 4 i 7, bo ich nie podłączyłem.

Podłączył to ktoś?

Dodane:

Wg. schematu w "Sam naprawiam Audi A4" piny 4 i 7 odpowiadają za lampkę kontrolną poduszki powietrznej

Jeśli ktoś chce podłączyć jeszcze dodatkowo tylną lampkę po II lifcie:

Lampka Lampka

przednia tylna

8 5

9 4

10 3

11 2

12 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te dwie diody to podswielanie musisz pociagac od podswietlanie np. regulacji swiatel diody beda sie swiecic jak wlaczysz swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te dwie diody to podswielanie musisz pociagac od podswietlanie np. regulacji swiatel diody beda sie swiecic jak wlaczysz swiatla

:co:

Ty piszesz o podłączeniu dwóch diod (dwa oczka nad pokrętłem: http://postimage.org/image/dlsaeres/ ), czy czerwonego podświetlenia przycisków? To ma się ciągle świecić po włączeniu świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te dwie diody to podswielanie musisz pociagac od podswietlanie np. regulacji swiatel diody beda sie swiecic jak wlaczysz swiatla

:co:

Ty piszesz o podłączeniu dwóch diod (dwa oczka nad pokrętłem: http://postimage.org/image/dlsaeres/ ), czy czerwonego podświetlenia przycisków? To ma się ciągle świecić po włączeniu świateł?

sorry kolego pisalem ze szkoly i troche zle doczytalem, kable sie ciagnie do podswietlanie przyciskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że te dwie diody świecą się ciągle po włączeniu świateł?? To sobie daruję, nie potrzebuję czegoś takiego :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że te dwie diody świecą się ciągle po włączeniu świateł?? To sobie daruję, nie potrzebuję czegoś takiego :thumbdown:

kolego to jest najlepszy efek jak jedziesz samochodem to nie widzisz tych diod a srodek maz podswietlony na czerwono :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego mi nie pasuje podświetlanie środka, wystarczy mi, że przyciski mam na czerwono podświetlone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...