Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Ford S-MAX AD 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mówisz, że aso pozwala na takie modyfikacje :mysli: czy będziesz u nich robił remap :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Robię to w porozumieniu z ASO, bez utraty gwarancji. ASO ma do takich zadań swojego człowieka, który m.in rozwiązuje skomplikowane problemy na ich zlecenie.

Dziś go poznałem. Michał robi kilka Fordów tygodniowo i ma ogromne pojęcie o elektronice silników. Rozmawiałem z nim m.in. o silnikach i wpadkach AUDI w ostatnim czasie i jest dobrze obcykany w temacie. Siedzi na racingforum

Dziś po 2800 km wymieniony olej i filtr w ASO. W przyszłą środę jadę do Michała i będę się przyglądał jego pracy. W planach m.in. wypad na "lotnisko" chociwel na "testy" ;)

Opublikowano

No to czekamy na wykresik w nast tyglu :naughty:

Opublikowano
  • Autor

smax_20d_163.jpg

Autko nawet całkiem fajnie śmiga, pomiary rozpędu do 100km/h były nieudane, to zadługo się ślizgałem na starcie, to za późno/za wcześnie bieg wrzuciłem, będę musiał poćwiczyć.

Wszystkie pomiary były rzeczywiste, tzn. na drodze

Opublikowano

całkiem całkiem to wygląda :good:

Opublikowano

smax_20d_163.jpg

Autko nawet całkiem fajnie śmiga, pomiary rozpędu do 100km/h były nieudane, to za długo się ślizgałem na starcie, to za późno/za wcześnie bieg wrzuciłem, będę musiał poćwiczyć.

Wszystkie pomiary były rzeczywiste, tzn. na drodze

No kolego, jak kupowałem Tourana, to byłem na jeździe próbnej w Fordzie, nie było najgorzej, ale nie kupiłem, bo na jeździe próbnej i Mondeo i S-Max zszokował mnie słabymi osiągami w stosunku do kilkunastu innych jazd próbnych innych marek (jedynymi warunkiem był diesel i nadwozie kombi lub minivan), sprzedawca Forda mówił, że testowy S-Max ma dopiero 5 tysięcy przebiegu i się z czasem poprawią, ale nie przekonał mnie za bardzo, przecież wszystkie testówki miały taki lub nawet mniejszy przebieg, do tego jak zadzwoniłem do Rogala, a ten powiedział, że tdci bez programu przydymia, i on żadnego Forda nie dotknie, i że mam zapomnieć, jeśli chcę spokojnie żyć.

A u Ciebie jak z kominem, na 6 biegu, 70 km/h i gaz w wycieraczkę?

Opublikowano
  • Autor

Na 6 biegu przy 60kmh to chyba zabójstwo, musi mieć minimum 80.

Jaki dokladnie motorek testowales w mondeo / smaxie? Probowales może 2.2tdci 200KM, te po programie smigaja pięknie

Teksty typu "jak chcesz spokojnie żyć to zapomnij o Fordzie" do mnie nie przemawiają

Śmieszy mnie takie podejście :) ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Opublikowano

Na 6 biegu przy 60kmh to chyba zabójstwo, musi mieć minimum 80.

Jaki dokladnie motorek testowales w mondeo / smaxie? Probowales może 2.2tdci 200KM, te po programie smigaja pięknie

Teksty typu "jak chcesz spokojnie żyć to zapomnij o Fordzie" do mnie nie przemawiają

Śmieszy mnie takie podejście :) ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Testowałem na jeździe próbnej stare modelowo Mondeo 2.2 175KM i aktualne S-Max 2.0 163 KM, bo tylko takie mieli.

Tak się zastanawiam nad tymi całymi fordami, bo mam je przed oczyma, bo to kawał samochodu za małe pieniądze (mówię o nowych), czemu moje wrażenie było takie... mało dynamiczne i powiem Ci, że faktycznie coś w tym jednak jest, Twój wykres to potwierdza, PRZECIEŻ TWOJE AUTO FABRYCZNIE NIE TRZYMA SERII !!!

A ja wszystkie moje dotychczasowe Audi i VW, które hamowałem miały zawsze więcej niż seria (nawet po 10 KM).

Więc coś w tym jednak jest.

Poza tym czytaj uważnie bo ja napisałem (cytaty):

"do tego jak zadzwoniłem do Rogala, a ten powiedział, że tdci bez programu przydymia, i on żadnego Forda nie dotknie, i że mam zapomnieć, jeśli chcę spokojnie żyć."

oraz

"A u Ciebie jak z kominem, na 6 biegu, 70 km/h i gaz w wycieraczkę?"

a Ty piszesz że (cytaty):

"Teksty typu "jak chcesz spokojnie żyć to zapomnij o Fordzie" do mnie nie przemawiają"

oraz

"Na 6 biegu przy 60kmh to chyba zabójstwo, musi mieć minimum 80"

więc ja piszę o chipowaniu Forda i prędkości 70, a Ty piszesz o czymś innym...

Jeśli możesz to SPOKOJNIE I RZECZOWO odpowiedz, na moje pytanie:

czy jak jedziesz na 6 biegu, 70 km/h i gaz wciśniesz do podłogi, to czy dymi?

Opublikowano
  • Autor

A w jaki sposob hamowales swoje autka? Na rolkach czy w warunkach rzeczywistych?

W odpowiedzi ma twoje pytanie - nie dymi.

Uważasz ze cos z fordem jest nie tak jeśli chodzi o dynamikę bo mój egzemplarz "nie trzyma serii"? Dobrze rozumiem?

Opublikowano

Teksty typu "jak chcesz spokojnie żyć to zapomnij o Fordzie" do mnie nie przemawiają

Jakbyś był mechanikiem i przyszło by Ci naprawiać forda i np. vaga to możne by przemówiło.

Do mnie poronione rozwiązania forda nie przemawiają,masters już od dawna żadnego forda za bramę nie wpuszcza,rogal widzę to samo.

Opublikowano
  • Autor

Nie jestem mechanikiem, mam Forda i żyje spokojnie. :)

PS.a poronione rozwiązania Audi typu BLB, bezstopniowy multitronik, 2.5tdi oraz inne bolączki 3.0TDI z lat 2004-2005 przemawiają do ciebie?

Dlaczego jest taki duży popyt na silniki do audi z lat 2004-2006?

Opublikowano

Wole vaga i spaprane silniki niż forda :cool1: Tam spaprane są tylko silniki w fordzie wszystko jest spaprane,zreszta wystarczy popatrzeć na ceny używanych fiordow.

Opublikowano
  • Autor

No tak.. skoro uważasz, ze w "Fordzie" wszystko jest spaprane to nie ma sensu polemizować

Nie patrz na ceny używanych fordow, pilnuj audi, te napewno bedą niedługo rosnąć z wiekiem :polew:

A tak ma serio.. Nowy sredmi smax ok 110tys zł, 5 latek 40-50tys

Nowe srednie A4 160tys , 5 lat 60 tys zł

Auta tracą na wartości, to nie jest inwestycja tylko pasywo..

Opublikowano

Nie jestem mechanikiem, mam Forda i żyje spokojnie. :)

PS.a poronione rozwiązania Audi typu BLB, bezstopniowy multitronik, 2.5tdi oraz inne bolączki 3.0TDI z lat 2004-2005 przemawiają do ciebie?

Dlaczego jest taki duży popyt na silniki do audi z lat 2004-2006?

To prawda, że VW wyprodukował kilka niedopracowanych konstrukcji, ale to jeszcze jakoś da się naprawić i o tym zapomnieć. A we fordzie wszechobecna korozja JEST TAK NAPRAWDĘ NIE DO NAPRAWY (wiem, wiem, maskują to w serwisach w ramach gwarancji ale to leczenie syfa pudrem)... poza tym spójrzcie na klasę compact produkowaną do 1992 roku i dla przykładu na Allegro dziś jest na sprzedaż 801 golfów w rocznikach do 1974-1992 i 170 escortów w rocznikach 1969-1992, więc jakoś tej jakości po latach za bardzo nie widać..., nie wspomnę o niesłychanie archaicznym silniku 1.3 endura, czy dieslach 1.8, choć przyznam, że w dzisiejszych fordach imponują mi małe ceny finalne nowych samochodów. Jak oni to robią, że upust na nowe auto może wynieść np. 15.000 zł.?, z tym się nie spotkałem w żadnym salonie innej marki produkowanej w D.

Opublikowano
  • Autor

Sorry myślałem o autach jakie robi sie dziś...

Legendarnosc audi 80 i golfa 2 to mocny argument ale nijak ma sie do terazniejszych furmanek

Dziś Ford przy pomocy takich modeli jak smax bardzo cieżko walczy o klientów segmentu premium, wymagających dużych rozmiarów i nie stać go na wpadki, do tego daje super stosunek cena/jakosc

A np vw jedzie na opinii legendarnego golfa II czy passata z tamtych lat i 1.9tdi

Porównaj sobie jakość i żywotność b5 do b7

Ja po ok 130tys km wymienialem wyłącznik od świateł bo wstyd bylo z takim jeździć

Takie jest moje zdanie

Sam jestem fanem marki AUDI i uwielbiam te samochody, natomiast nie oślepłem i doceniam tez ciekawe pomysły innych producentów, bez uprzedzeń.

Opublikowano

Sorry myślałem o autach jakie robi sie dziś...

Legendarnosc audi 80 i golfa 2 to mocny argument ale nijak ma sie do terazniejszych furmanek

Dziś Ford przy pomocy takich modeli jak smax bardzo cieżko walczy o klientów segmentu premium, wymagających dużych rozmiarów i nie stać go na wpadki, do tego daje super stosunek cena/jakosc

A np vw jedzie na opinii legendarnego golfa II czy passata z tamtych lat i 1.9tdi

Takie jest moje zdanie

No coś w tym jest..., ale jak zawsze jest jakieś ale..., ja się nie zdecydowałem na forda i tyle, wtedy rozeszło się o wrażenie kiepskiej mocy tych samochodów, a dziś...?, po czasie widzę że mój Touran śmiga aż miło, i nie mam z nim żadnego problemu, może oprócz webasta, które nieraz jak jest tak poniżej -15 stopni C i stoi na dworze, to nieraz nie chce się odpalić za pierwszym razem, muszę wtedy zgasić samochód i zapalić jeszcze raz, wtedy już jest ok. Ponoć to wina słabego (nietrafionego) akumulatora, nawet podmieniłem na ten z A4, nie pomogło, więc dałem sobie spokój, bo to kilka dni w roku, a myślę, że to błąd w oprogramowaniu.

Opublikowano
  • Autor

Tez zastanawiałem sie nad touranem ale jest sporo mniejszy

No i mnie z kolei nie przekonały diesle vw :)

Do tego wysoka cena, ile dales za swoje cudo i w jakiej wersji?

Opublikowano

Tez zastanawiałem sie nad touranem ale jest sporo mniejszy

No i mnie z kolei nie przekonały diesle vw :)

Do tego wysoka cena, ile dales za swoje cudo i w jakiej wersji?

Mamy inne potrzeby, S-Maxa jeszcze bym zniósł, Mondeo było przerażająco "krowie" więc odpadło od razu, jeśli chodzi o Tourana mam 2.0TDI 140KM 7-os. z homologacją ciężarową (mam swoją firmę), i nie mam z nim najmniejszych problemów, kosztował dużo za dużo, pali mało, jedzie zawsze, ciągnie dobrze, mam lepsze ASO niż forda u mnie, bo mnie znają..., i widzę że mamy inne potrzeby, bo mnie wielkość raczej odstrasza, niż zachęca, przez to nie mam np. A6, Viano, Sharana, czy autosana... hehe, rozdmuchanie gabaryty to w dzisiejszych czasach nie zaleta, a raczej wada.

Opublikowano

Sam jestem fanem marki AUDI i uwielbiam te samochody, natomiast nie oślepłem i doceniam tez ciekawe pomysły innych producentów, bez uprzedzeń.

:good:

Opublikowano
  • Autor

Mamy inne potrzeby, S-Maxa jeszcze bym zniósł, Mondeo było przerażająco "krowie" więc odpadło od razu,

przecież S-Max jest większy od Mondeo :disgust:

jeśli chodzi o Tourana mam 2.0TDI 140KM 7-os. z homologacją ciężarową (mam swoją firmę), i nie mam z nim najmniejszych problemów, kosztował dużo za dużo, pali mało, jedzie zawsze, ciągnie dobrze

no.. brzmi jak prawdziwy pancerwagen :>

mam lepsze ASO niż forda u mnie, bo mnie znają..., i widzę że mamy inne potrzeby, bo mnie wielkość raczej odstrasza, niż zachęca,

wygodne zapakowanie się w auto z pełną rodzinką na pokładzie mnie natomiast zdecydowanie zachęca, prowadzimy dość aktywny tryb życia, wspólne wyjazdy co weekend i tutaj wielkość auta zdecydowanie pomaga

co do twoich potrzeb - ja nie staram się przekonać Ciebie, ż S-MAX to lepszy wybór niż TOURAN. Dokonałeś takiego wyboru jaki uznałeś za najlepszy.

Natomiast rzekome słabe osiągi silnika w S-MAX-ie, nietrzymanie serii - uważam za argumenty słabe.

Odchyłka 2-3% traktowana jest jako norma i niejako standard przy dzisiejszej elektronice ,która ma setki faktorów korekcyjnych.

Wracając do twojej wcześniejszej wypowiedzi dymienie jest prawie zawsze oznaką niesprawnego silnika (jego osprzętu).

hehe, rozdmuchanie gabaryty to w dzisiejszych czasach nie zaleta, a raczej wada.

Jak może być wadą - umożliwienie mi wygodnego zapakowania (750 litrów bagażnika) i podróży 5 osobowej rodziny (w tym dwa foteliki) ? I to przy masie nieprzekraczającej 1700kg, spalaniu 7l i prawie 200KM mocy ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.