Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z obrotami silnika przy przyspieszaniu


nippo83

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie mam problem... gdy przyspieszam np. na 2 i zmieniam bieg na wyższy (okolice ok. 3000 obr/min) to silnik na momencik wkręca się o jakieś 1000 obr wyżej i zaraz opada po wbiciu biegu.. nie wiem czy to normalne czy jest to spowodowane jakąś usterką.

Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na wolnych obrotach to chodzi ślicznie tylko podczas przyspieszania na poszcególnych biegach obroty podskakuja.. hmm są na to jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i stało mi sie to po naprawie w warsztacie i nie wiem czy mechanik coś zmajstrował czy tak samo od siebie.Przed naprawą kolega zaadaptował mi przepustnice bo też miałem wysokie obroty po adaptacji w momencie zmiany biegów malały,a teraz wzrastają o około 500obr/min Wydaje mi sie ze będziesz musiał zaadaptować przepustnicę i będzie wszystko w porządku.Mnie też to czeka

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie bardzo rozumiem :shocked: puszczacie gaz i wciskacie sprzęgło i wtedy obroty rosną ?? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałęm :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba normalne że jak sie wciśnie sprzęgło i spóźni puszczenie gazu to obroty lecą w góre :rolleyes:

pusczajcie po prostu szybciej gaz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na moment jak wcisnę sprzęgło i puszczę gaz..

:bicz3:

To proponuję zmienić kolejność: puścić gaz i wcisnąć sprzegło i będzie ok.

Audi ma to do siebie, że bardzo wolno schodzi z obrotów i jeśli się jeździło inną marką wcześniej, to trzeba brać na to poprawkę, ale to chyba kwestia wprawy i potem jest to niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki , że sie nie odzywałem powodem braku czasu jest praca:)

A więc robie tak jak mi radzicie ale to nie pomaga , chyba wezmę i zaadoptuje na nowo przepustnice w wolnym czasie:) no chyba ze jeszcze sa inne możliwości naprawy takiego zjawiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...