Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z kontrolką klocków


rafciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej a4 1.8 Avant 2000r po wymianie klocków na nowe BOSCHA po skręceniu kierownicą w lewo zapala sie żółte kółeczko (o). Przeczytałem w książce, że to klocki się kończą więc sprawdziłem nowe klocki czy nie mają zwarcia. Okazuje się że klocki są ok. Kostki połączeniowe klocka z wiążką od komputera również są ok. Czy ktoś z kolegów się spotkał z podobnym problemem? Vag niestety nie pokazuje żadnego błędu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też było i u mnie. U mnie okazało się że to przerwy w prawidłowym działaniu czujników ABS. Z przodu przechodzą przez kolumnę zawieszenia i gdzieś może się kabel przetrzeć. U mnie okazało się, że smar z łożyska poszedł na czujnik i dlatego czasami był ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie, czasami paliło się cały czas, a czasem jak skręcałem, okazało się że miałem zaśniedziały kabel od czujników klocków biegnący od kostki przy klocka do kostki która wchodzi przy nadkolu.

sprawdzić można w dość łatwy sposób wystarczy rozłączyć czerwoną kostkę wchodzącą przy nadkolu i zrobić zworkę np. kawałkiem druciku, wtedy test czy się nie pali kontrolka i potem możemy brać się za wymianę odpowiedniego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...