Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY zatonkowałem PB 98 zamiast ON jak opróżnić zbiornik


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzisiaj jak wracałem z traski zatankowałem zamiast ON Verwa to PB 98 Verwa :wallbash: :wallbash: ;(

dobrze ze sie szybko zorientowałem i wlałem tylko za 50 zł

nie odpalałem popchnąłem auto na praking potem na lawetkę i teraz zastanawiam się jak to zrobić zeby wywalić wszystko ze zbiornika ?? ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zeta to jakieś 10l...dolej do pełna ON z dodatkiem koncentratu zimowego i nic nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, to samo zrobilem niedawno 200 km od domu, ja sie zorintowalem po 7 litrach bo cos mi sie za drogo wydawalo :polew:, dolalem 40 litrow on i nic sie z autem nie dzialo, powiem ci nawet, ze auto lepiej odpalalo bo to byl okres mrozow akurat :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie powinno się stać.

najgorzej ze 100% pewności nie ma skoro i tak go brałem na lawete to chę jakos się pozbyć tego ze zbiorniką

zabardzo o niego dbam zeby ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro sie boisz to zdejmij pod maska wezyk od paliwa i samym rozrusznikiem wypompuj paliwo albo zdejmij zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie troche sie boje zeby nie narobić bałaganu

i chce to wywalić do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mu się nie stanie, dolej do pełna dobrego ONu i jakiś dodatek na wtryski, ot wszytko :)

a jak się bardzo martwisz kup wężyk i jakąś pompkę elektryczną na szrocie, podłącz pod aku i wszytko się wypompuje (nie polecam pompek ręcznych, czasem nie chcą zaciągnąć paliwa jak jest poniżej połowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostac się do wnetrza zbiornika to duży zabieg?

czy moze wtstarczy tylko tą pompka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dostać się przez bagażnik i miejsce pompy paliwa i pływaka, lub wypompować paliwo przez wlew [br]Dopisany: 13 Luty 2011, 22:46_________________________________________________przez bagażnik maksymalnie 30minut rozbierania [br]Dopisany: 13 Luty 2011, 22:46_________________________________________________albo pod siedzeniem, nei wiem gdzie jest pompa w b6, ale znajdziesz, to jest spora klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak w zimie Karetki pogotowia ratunkowego (ON) razem z ropą jest wlewana benzyna, bo jest 100% pewność że w największy mróz odpali.. :gwizdanie: :gwizdanie: Gorzej by było jak byś do benzyniaka nalał ropy... Bo diesel pojedzie prawie na wszystkim...( oleju rzepakowym, spirytusie :tongue4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do jakiegoś warsztatu, najlepiej takiego który jest blisko stacji benzynowej. Moja mama niedawno wycięła podobny numer, akurat obok stacji był jakiś warsztat, a tam panowie przygotowani na takie okazje. Mieli specjalną pompkę i wszystko wypompowali, zalali na start z litr ON i heja. Mówili też, że takie akcje to mają nawet kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widziałem taką pompkę w jakimś sklepie motoryzacyjnym taka gruszka z wężykiem kosztowała koło 15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz po temacie

troche mi to zajeło i kosztowało

nie mogłem ryzykowac wiec zabrałem sie sam za robotę

wyjąlem pompę, potem wszystko co było wywaliłem ,auto przechyliłem, wyczyscilem szmatką do suchego,potem zalałem pompe nowym ON złożyłem zalałem 20 litrów ON i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...