Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Awaria włącznika świateł długich wersja z tempomatem


wacek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem podczas włączania kierunkowskazu prawego załączają się długie świstała, byłem z tym u mechanika: "kazał zakupić włącznik że ten się porostu zużył". Kupiłem więc na allegro z takim samym nr seryjnym ale podczas montażu okazało się ze ma o dwa bolce mnij niż mój zamontowaliśmy go i okazało się że nie działa tempomat reszta jest OK!! Czy istnieje możliwość naprawy mojego starego włącznika, gdzie coś takiego mogę zrobić. Czy możecie mi podrzucić jakiś informację na ten temat jakiś kontakt do takich osób a może sam będę mógł coś podziałać ?? Bo na allegro i na szrotach w okolicy Nowego Sącza nie mogę dostać takiego z 6 bolcami i z obsługą tempomatu.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link który wysłałeś dotyczy przełącznika bez tempomatu a ja mam tempomat i trochę więcej elektryki, tam opisane jest inna przypadłość bo im się wyłączały długie światła albo nie działała binda a moja przypadłość jest inna. rozebrałem go jak podają w/w linku ale nie widzę aby był w jakiś sposób uszkodzony czy przepalony cały jest posmarowany smarem a ja nie wiem nawet na którą cześć- styk mam zwracać uwagę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włącznika tempomatu idą kable, ale zapewne nic nie mają wspólnego ze stykami od włączania świateł długich i kierunkowskazów, tylko kończą sie pinami do podłączenia z kostką i dalszą częścią instalacji. Gdzieś w przełączniku jest nieprawidłowość, która powoduje zwarcie dwóch styków od długich i kierunkowskaz, oba te światła są na tej samej manetce. Może któraś blaszka wyskoczyła ze swojego mocowania, musisz popatrzeć, które to styki. Przeczyść je drobnym papierem ściernym i przesmaruj wazeliną techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mi też dawno temu nie dzialał poprawnie mechanik mi to rozebral i naprawil nie wiem co dokladnie ale jest to do zrobienia nowy jeśli dobrze pamiętam coś około400zł całkowicie odpada dasz radę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem i też mam tempomat, musiałem zawieść do elektryka bo samemu to bida z nędza... 150 zł naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozebrać do części pierwszych wszystkie blaszki wyczyścić przesmarować wazeliną, czyli nie ma możliwości żeby on był w inny sposób uszkodzony i coś porostu się styka ze sobą i sam to naprawie?? a nie będę miał problemów ze złożeniem tego bo szczerze ci powiem ze mocny w tych tematach nie jestem :) i chyba najgorsze jest to ze żeby to sprawdzić czy dobrze to poskładałem wszystko trzeba na poskładać podłączyć i w razie problemów jeszcze raz rozbierać?? Bo nie mogę przekręcić zapłonu gdy będę miał ściągniętą kierownicę bo błąd poduszek wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić tak jak piszesz. Ja też mocny nie jestem w tym, ale za pierwszym razem mi się udało rozebrać, wyczyścić i złożyć żeby wszystko zadziałało. Niestety musisz podłączyć poduchę żeby nie było błędów lub potem Vagiem skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...