Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Proszę o pomoc w interpretacji logów


Tomi_G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Tydzień temu zrobiłem moje pierwsze logi i spędziłem już trochę czasu aby nauczyć się ich interpretacji. Poczytałem tu i tam i jakieś pierwsze wnioski mam ale chciałbym je potwierdzić ze specjalistami :cool1:

Auto mam już prawie rok, jeździ i pali bez problemu (według zegara 197tys km , od zakupu zrobiłem około 16tys). Oczywiście na początku przeszło wszelkie wymiany: rozrząd, olej, filtry, itd. Potem kolejny przegląd po około 12tys km. Wiem, że pompa dwufunkcyjna (jak chyba pamiętam fachową nazwę vacum pomp) ma jakąś nieszczelność bo ma mokrą obudowę. Ostatnio zauważyłem również mocniejsze zamoczenie obudowy EGR'a (coś trzeba będzie z tym zrobić na wiosnę). W żadnym module nie ma błędów :>

Poniżej linki do logów:

1. Logi statyczne:

Log (000,001,003)

Log (004,007,013)

Log (014,018,023)

2. Logi BasicSettings:

Log (000)

Log (003)

Log (011)

3. Logi dynamiczne:

Log (000)

Log (001)

Log (003)

Log (004)

Log (008)

Log (010)

Log (011)

Jeśli zauważycie, że logi są wykonane błędnie to proszę o info abym mógł je poprawić i wkleić jeszcze raz.

Z góry dzięki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądam Twoje logi i raczej nic niepokojącego nie znajduję - autko wg mnie zdrowe. Lej paliwko i śmigaj!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zrobienia pierwszych logów w moim autku i mam w zwiazku z tym parę pytań. Wybrałem Ciebie ponieważ w porównaniu do tego chaosu, który jest na forum masz to naprawdę przejrzyście i czytelnie zrobione i chciałbym uzyskać podobny efekt. Oczywiście jeżeli nie znajdziesz chwili na odpowiedzenie na tych kilka podstawowych pytań będę przegryzał się przez ten nawał nie kompletnych informacji az moze się dowiem.

Rozumiem że KOMPLETNE LOGI składają się z trzech części Statyczne, Dynamiczne i Basic Settings

Pytania logi statyczne

1) Czy te ktore zrobiłeś są kąpletne i czy wszystkie są niezbędne czy też mozna niektóre pominąć ?

2) Wyniki są w trzech (linkach/plikach), po trzy grupy w każdym, czyli za jednym razem wybierałeś trzy grupy i robiłeś dla nich logi równolegle, po minucie każda z trzech serii, na wolnych obrotach bez dodawania gazu, silnik zagrzany do temp ok 90 C czy tak ?

Pytania logi dynamiczne

3) Czy są one kompletne i czy też wszystkie są niezbędne? Na forum widziałem videostory jak je zrobić ale tam była mowa tylko o 003 i 0011 (przepływomierz i turbina) o ile sie nie pomyliłem. Czyli że te dwa są niby podstawowe a resztę można se zrobić jak kto chce ? Czy tez są konieczne?

4) Wyniki są osobno dla każdej grupy, rozumiem że 7 razy rozpędzałeś auto na 3 biegu od tych 1500 obr do maxa i za każdym razem robiłeś jednego LOGA czy tak ?

Pytanie logi BasicSettings:

5) o tym nic nie znalazłem na forum więc nie mam pojęcia czy jest to tak proste i oczywiste że ludzie o tym nie piszą, możesz mi nieco rozjaśnić sytuację

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli chcesz pełnej diagnozy to robisz wszystkie logi jeżeli pytasz o konkretną rzecz to robisz logi odpowiednie do tego o co pytasz. Logi BS robisz tak jak statyczne ale każdy osobno w basic setings. Statyczne możesz razem ale dłużej bo program wolniej zlicza czyli tak jak kolega ok min. Dynamiczne zawsze każdy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strzecha

W przypadku Twojego silnika a zakladam ze jest to AVF - potrzebujesz wykonac:

Statyczne - 001,003,004,007,013,018 i 023

Statyczne Basic Settings - 003,011

Dynamiczne - 001,003,004,008,010 i 011

Na filmiki widac jak kolega wykonuje logi 003 i 011 i jest to PRZYKŁAD. Wykonujemy wszystkie grupy jak powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje logi zrobiłem na podstawie tego wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 Wydaje mi się, że tam jest wszystko ładnie opisane :cool1:

Większość odpowiedzi już padła od kolegów: Idual oraz Przemik

ale to tez Ci pewnie pomoże:

Statyczne:

Ad. 1. Odpowiedź od Idual oraz Przemik

Ad. 2. Tak, robiłem jak napisałeś

Dynamiczne:

Ad. 1. Odpowiedź od Idual oraz Przemik

Ad. 2. Najpierw wybrałem szeroki płaski kawałek drogi z odpowiednią nawierzchnią i jak najmniejszym ruchem - co nie było takie łatwe :kwasny: Potem zrobiłem kilka testowych przejazdów, a dopiero wtedy zrobiłem 7 przejazdów pomiarowych na czwartym biegu w zakresie obrotów od około 1500 do 4200 Proponuję zabrać kogoś do auta, samemu trochę niebezpiecznie :cool1:

Basic Settings:

Link: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0

Powodzenia przy logowaniu :good: a w razie dalszych problemów daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne jak tylko dojdzie kabelek zabieram sie za robotę :>

Chciałbym jeszcze tylko zapytać czy w Pssacie 1.9 tdi AWX (131KM) z 2002r będą te same logi co kolega przemik wypisał powyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli obetnie mi moc podczas robienie loga...

(bo takie mam w tej chwili objawy, ze przy ok 3200 obr/min odcina mi czasami moc i później mogę wycisnąć max okolice 1900 obr/min az do ponownego uruchomienia silnika)

...czy w takiej sytuacji log jest nie użyteczny i trzeba go powtórzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bezuzyteczny. Ale zaraz po wpadnieciu w tryb awaryjny mozna zakonczyc logowanie.

Gasisz samochod, liczysz do 3 odpalasz i logujesz kolejną grupe... jesli znow tryb awaryjny to konczysz logowanie... gasisz.... liczysz... i znow... itd itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze ostatnia (tak mi sie wydaje :) ) wątpliwość, rozumiem że sprawy typu włączona klima nawiew powietrza itp nie mają wpływu na wyniki przeprowadzonych logów i jest to sprawa zupełnie obojętna.

Kabelek doszedł jednak mam problem z połączeniem się probuję pod rożne Porty od 1 do 4 i za każdym razem wywala mi błąd jak poniżej czy ktoś wie o co chodzi?

COM_port.jpg

-dobra z tym juz sie uporalem i udało sie zrobić logi statyczne ale jak chce zrobic logi Basic Settings wyskakuje komunikat ze musze zarejestrowac Vaga aby otrzymac jakić KOD ktos wie jak to obejsc?

vag_com_registration.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...