Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Auto ciężarowe osobowe, pełne odlicznie Vatu...jakie?


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy szukam takiego aut.

Kwota do 20tys, koniecznie w benzynie i nie koniecznie gorna granica mojego budzetu.

W sumie nie mam nic na oku.

Może cos ciekawego zaproponujecie.

Pytanie dugie.

Jaki grozi mi mandat jesli policja zatrzyma mnie do kontroli a kratka bedzie wykrecona i z tylu pojawia sie fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jak ja fiat uno van 1.4 benzyna za 1000pln i z bani, za cala reszte kup normalne auto,a i tak wszystko sobie odliczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jak ja fiat uno van 1.4 benzyna za 1000pln i z bani, za cala reszte kup normalne auto,a i tak wszystko sobie odliczysz

Za fiata sobie odliczy, ale jeżeli chodzi Ci że z pozostałej kwoty za którą kupi zwykłe auto (osobowe, NIE CIĘŻAROWE) też sobie odliczy to jesteś w błędzie. Nie wiem jak teraz to wygląda po tych zmianach w odliczaniu podatku od samochodów, ale do końca 2010 r było tak że za osobówkę odliczało się 60% wartości auta ALE nie więcej niż 6 000,00 zł.

No chyba że kolega chce mieć tylko auto ciężarowe tylko po to żeby brać na nie faktury. To może Polonez Truck? :P Albo Żuk? :D

Pytanie dugie.

Jaki grozi mi mandat jesli policja zatrzyma mnie do kontroli a kratka bedzie wykrecona i z tylu pojawia sie fotele?

Co do tego to nie wiem jaki mandat.. Wypadałoby zapytać jakiegoś pana niebieskiego. Ale dowód pewnie zabiorą. Zresztą nie wiem... Tylko spekuluję. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz dwa takie tanie trupy do 2 tys.

Stoji to potem w trawie i marnieje.

Chialem teraz cos troche lepszego zeby zona jezdzila a ja nie martwil sie przegladami, kontrolami z US itp.

Mysle, ze US skarbowy nie jest taki glupi i te zuki i tracki tylko moga pogorszyc sprawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze US skarbowy nie jest taki glupi i te zuki i tracki tylko moga pogorszyc sprawe...

Klient ma Żuka, który stoi gdzieś za stodołą i używany jest gdy naprawdę nie ma wyboru. Na co dzień używa BMW E60 i wszystkie fakturki za paliwo stoją na Żuka. Ostatnio była kontrola z US i nikt się nie czepiał. :) Ale z doświadczenia wiem, że jeden US interpretuje przepisy tak, a inny inaczej.

Ale skoro szukasz czegoś dla żony to może coś w stylu Corsy, Seicento? Ważne żeby miała tylko jeden rząd siedzeń, a z tyłu "przestrzeń załadunkowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jak ja fiat uno van 1.4 benzyna za 1000pln i z bani, za cala reszte kup normalne auto,a i tak wszystko sobie odliczysz

Za fiata sobie odliczy, ale jeżeli chodzi Ci że z pozostałej kwoty za którą kupi zwykłe auto (osobowe, NIE CIĘŻAROWE) też sobie odliczy to jesteś w błędzie. Nie wiem jak teraz to wygląda po tych zmianach w odliczaniu podatku od samochodów, ale do końca 2010 r było tak że za osobówkę odliczało się 60% wartości auta ALE nie więcej niż 6 000,00 zł.

No chyba że kolega chce mieć tylko auto ciężarowe tylko po to żeby brać na nie faktury. To może Polonez Truck? :P Albo Żuk? :D

Pytanie dugie.

Jaki grozi mi mandat jesli policja zatrzyma mnie do kontroli a kratka bedzie wykrecona i z tylu pojawia sie fotele?

:wallbash: wiem ze z innego nei odliczy, dlatego radze kupic uno za tysiaka, lub cos w tym stylu, cinquecento, bo sa tanie, naprawy tanie, oc tanie a i przeglady normalnie przechodza, nie tak jak jakies trucki zza stodoly.

a wszystkie faktury moze brac wlasnie na owe uno/cieniasa tj. za paliwo, czesci(wystarczy wpisac w fakturze np sama nazwe czesci, bez modelu auta) itd tylko oczywiscie na kazdej fakturze nr rej. owego uno i wszycho gra, jestes kryty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: wiem ze z innego nei odliczy, dlatego radze kupic uno za tysiaka, lub cos w tym stylu, cinquecento, bo sa tanie, naprawy tanie, oc tanie a i przeglady normalnie przechodza, nie tak jak jakies trucki zza stodoly.

Nie wiedziałem że auto ma być dla żony, dlatego potem poleciłem coś w lepszym stylu, typu właśnie corsa, seicento. Wybór jest duży. Pozostaje kwestia jakie auta żona lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś na Żuka odlicza paliwo lane w Porsche Panamerę :decayed: :decayed:

Myślę,że taki Żunio,to nie głupie auto do rezania :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś na Żuka odlicza paliwo lane w Porsche Panamerę :decayed: :decayed:

Myślę,że taki Żunio,to nie głupie auto do rezania :naughty:

Taaa, jest gdzieś na YT film o tym jak wstawili do żuka motor z S8 chyba. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za fiata sobie odliczy, ale jeżeli chodzi Ci że z pozostałej kwoty za którą kupi zwykłe auto (osobowe, NIE CIĘŻAROWE) też sobie odliczy to jesteś w błędzie. Nie wiem jak teraz to wygląda po tych zmianach w odliczaniu podatku od samochodów, ale do końca 2010 r było tak że za osobówkę odliczało się 60% wartości auta ALE nie więcej niż 6 000,00 zł.

kolego, odliczenie o ktorym tutaj mowisz dotyczy kwoty VAT a nie wartosci auta. za samochod osobowy, kupiony na fv mozna odzyskac 60% kwoty podatku VAT ale nie wiecej niz 6K pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za fiata sobie odliczy, ale jeżeli chodzi Ci że z pozostałej kwoty za którą kupi zwykłe auto (osobowe, NIE CIĘŻAROWE) też sobie odliczy to jesteś w błędzie. Nie wiem jak teraz to wygląda po tych zmianach w odliczaniu podatku od samochodów, ale do końca 2010 r było tak że za osobówkę odliczało się 60% wartości auta ALE nie więcej niż 6 000,00 zł.

kolego, odliczenie o ktorym tutaj mowisz dotyczy kwoty VAT a nie wartosci auta. za samochod osobowy, kupiony na fv mozna odzyskac 60% kwoty podatku VAT ale nie wiecej niz 6K pln.

Racja mój błąd. W zasadzie o to mi chodziło, ale źle napisałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent z żukiem za stodołom szeroko znany i stosowany :gwizdanie:

co do auta polecam Berlingo/Partner

Kupiłem w sierpniu, 3 letniego po leasingu z przebiegiem 50tys km dokładnie za 20 tys netto

silnik 1.4.. pali tyle co nic.. jeździ się nawet przyjemnie, chociaż brak klimy doskwiera :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent z żukiem za stodołom szeroko znany i stosowany :gwizdanie:

co do auta polecam Berlingo/Partner

Kupiłem w sierpniu, 3 letniego po leasingu z przebiegiem 50tys km dokładnie za 20 tys netto

silnik 1.4.. pali tyle co nic.. jeździ się nawet przyjemnie, chociaż brak klimy doskwiera :chytry:

Taki zuk najlepiej mi psuje.

Slyszlem jednak, ze US roznie na to patrzy... :confused4:

Wiadomo, ze to robienie ich w bambukooo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może skoda Pickup, albo Opel Combo? Chyba można kupić w benzynie a koszt za auto nie duży. Przeglądy powinno przechodzić bez problemu (zależnie od stanu :)) A i może się zawsze przydać gdy potrzebne będzie jakieś auto do przewiezienia jakiś gratów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuk może służyć np do wywożenia śniegu podczas zimy, albo do przerzucania towaru od bramy pod halę :gwizdanie:

w takim stanie nikt poczciwego Żuczka nie ma :cool1:

zuczek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

citroen c15 to tez dobra opcja, jest do wyboru co prawda rzadka benzyna 1,4 albo dosc mnogo w wyborze diesli 1,8 i 1,9

mialem przez pol roku c15 1,8d i powiem szczerze ze super fura, na 3 kolkach w zakretach smiga,a po off roadzie idze ze szok :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie mieliśmy C15 1.9 diesel nówka z salonu... miał 360 tysięcy przejechane i nic się w nim nie działo - jedynie w zimie zamki czasem przymarzały :decayed: sprzedał się w 2 dni :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...