[B6 AWX] Drganie tłumika a złącze elastyczne?

tomasimo

Panowie drganie srodkowej czesci wydechu i koncowego tłumika moze byc spowodowane walniętą plecionką ?

Zrobie fotke i walne na forum , ale wg mnie jest ona w kiepskim stanie . Nie puszcza spalin ale wygląda tragicznie . Kapie od czasu do czasu olej z egr i jest ona cała tak jakby zapieczona .

MaRioSJ - Jasne ze odczuwam ale po wymianie poduszek silnika(zamienniki) zmalaly . Mam zamiar wymienic plecionkę w poniedzialek i poduszki na oryginalne . Zobaczymy wtedy czy sie poprawi . Bo moze byc to dwumas, a to juz inny wątek i pieniadze :wallbash:

Poduszek na razie nie ruszaj. Wymień plecionkę i zobaczysz. Może nie będzie potrzeby zmieniać poduch i z rok czy dwa na nich pojeździsz i odłozysz na oryginały. telepanie pewnie będzie od plecionki jeśli jest walnięta tym bardziej że mówisz ze po wymianie poduszek zmniejszyły sie drgania :wink4:

Pastaldo - włąsnie tak sobie myslałem :) Dzieki za utwierdzenie mnie

:good:

Wiele osób pisze że zamienniki sa be i ich nie uzywać jeśli chodzi o poduszki.

Coś w tym jest ale jak to bywa z zamiennikami ich bulem jest to że nie trzymaja oryginalnych parametrów. Co za tym idzie jedne zamienniki sa szrot a niektóre sie spisuja jak "oryginał" :wink4:

Tak więc jak zmienisz plecionkę to sie odezwij jak efekty :hi:

Kapie od czasu do czasu olej z egr i jest ona cała tak jakby zapieczona

tu jest przyczyna drgań...czesta usterka.Plecionka do wymiany

Ok panowie . Robie to w nastepny poniedziałek to jest 28.02.11 .Jak tylko odbiore auto od znachora to napisze na forum . [br]Dopisany: 21 Luty 2011, 22:49_________________________________________________Panowie mechanik chory , dopiero jutro robię . Dam znac

Panowie mechanik chory , dopiero jutro robię . Dam znac

Ja dziś u Toma77 się dowiadywałem o plecionkę bo u mnie też rezonansuje i jakieś buczenie jest w przedziale 1700-2000rpm i na plecionkę też kapie z EGRa. W weekend póki co zaślepiam EGR, mierzę plecionkę i kupuję na wymiar a na następny weekend oddam do wspawania.

Plecionkę to wystarczy dać do wymiany jakiemuś dobremu tłumikarzowi czy jak ??

Na kompie mam też błąd poduchy silnika, ale z tym się wstrzymam bo to drogi interes.

No i mechanik mnie dzisiaj zaskoczył !!! Gdy podjechałem odebrac fure , ten mi mówi ze nie zrobił bo pleciona dobra . Jest pewien prawie na 100 % ze to poduszki silnika i zebym najpierw to zrobił,bo szkoda wydawac kasy na plecione . Ale ja nie jestem przekonany cholera !!!

Chciałem kupic poduszki i zrobie to w tym tygodniu , ale tak czy inaczej wyminie plecione tylko nie wiem kiedy ale chyba w przyszłym tygodniu .

przeciez plecionka kosztuje grosze w porównaniu do poduszek. Jak mechanior twierdzi, że na 100% to sa poduchy to niech je wymieni ale po wymianie jak nie bedzie poprawy niech je sfinansuje z własnej kieszeni :decayed:

Racja i tak mu powiem , ciekawe czy wtedy bedzie pewny na 100 % Powiem wam ze ciezko znalesc dobrego mechaniora . Jak wiecie o jakims dobrym gdzies kolo olkusza lub Krakowa to dajcie znac . Pozdrawiam

Dołączę się do tematu.

U mnie też jest głośny w przedziale 1800-2100 ale o dziwno tylko na 4 i 5 biegu, 3 czasami. Jak schodzi z obrotów w tym przedziale są dziwne drgania. Myślicie koledzy że to właśnie plecionka? W FAQ ukłądu wydechowego nic o tym niema :no:

pzr

Jak plecionka jest na wykończeniu to na wolnych obrotach też to czuć.

Trzeba przytrzymać butem podczas pracy silnika wydech na końcu i słuchać czy się poprawia.

Nie wiem jak w PD-kach ale u mnie w AFF jak plecionka była wykończona to na wolnych obrotach dało się to odczuć.

Od jakiegoś czasu zauważyłem lekkie zamulenie i lekkie buczenie (dudnienie) w kabinie w zakresie do 1900 obrotów.

pierwsza myśl: za dużo drgań na układzie wydechowym a więc być może poduchy pod silnikiem lub skrzynią do wymiany.

druga myśl - wydech, sprawdzić tłumnik drgań a może zapchany katalizator?

ma ktoś jakieś sugestie ?

W dodatku leje mi gdzieś EGR olejem.

Myśle nad zaślepeniem jak nie całkowitym to chociaz częściowym EGR-a

druga myśl - wydech, sprawdzić tłumnik drgań a może zapchany katalizator?

ma ktoś jakieś sugestie ?

W dodatku leje mi gdzieś EGR olejem.

Myśle nad zaślepeniem jak nie całkowitym to chociaz częściowym EGR-a

Odpowiedziałeś sobie sam. Skoro olej kapie na plecionke to na 90% stawiam na plecionke. Jak poduszki padną to troche mocniej rzuca niż tylko drżenie

No dlatego chciałem żeby ktoś jeszcze potwierdził. Dzieki to jade po niedzieli do tłumikarza.