Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż HID w lampach DEPO/FK (ringi)


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego wątku, jeżeli moderator stwierdzi że bezużyteczny albo niepotrzebny proszę o skasowanie.

To mój pierwszy manual, proszę o wybaczenie jeżeli będzie coś nie halo...

Więc tak, szukałem i nie odnalazłem stricte rozwiązania problemu montażu HIDa w lampach DEPO/FK z ringami.

Nie będę poruszał kwestii instalacji elektrycznych bo to można odszukać na forum.

Lampy te mają miejsce na przetwornice.

Rozpoczynamy od wyjęcia pokrywy zaślepiającej żarówki.

bcdc2ab4c751ded2m.jpg

otrzymujemy taki o to widok. jak widać jest jedno miejsce na kabel (ja wykorzystałem je na kabel zasilający palnik) drugie trzeba wyrezać ( u mnie na sygnał do przetwornicy - z wnętrza lampy) - pilnikiem, wiertarką, szlifierką czymkolwiek mniej więcej tak...

8c0e2ef99e84f510m.jpg

w pokrywie jest drugi mniejszy dekielek prowadzący do wnętrza lampy - malutki kwadratowy zdjęcie dekielka oraz pokrywy bez niego...

b5cddaed75b72c8dm.jpg

9a64033db47cef8fm.jpg

dwa widoczne jakby pazurki na tym małym dekielku należy usunąć "na gładko" ja użyłem szlifierki stołowej

w dekielku (tym małym) wycinamy otwór okrągły o średnicy około 25mm, ja użyłem frezu do wycinania otworów pod zawiasy meblowe - nadaje sie idealnie.

a4bc12449d3cb0d5m.jpg

przez otworek przekładamy palnik z całym okablowaniem

d8e0ec0c0d7fc52cm.jpg

a następnie całość montujemy w pokrywie od lampy

8e078cac0243b456m.jpg

mamy palnik zamontowany - pozostaje tylko wsadzić do gniazda żarówki i podłączyć dwa piny - kaszka z mlekiem - nie robiłem fotek.

kable na zewnątrz pokrywy ładnie układamy pod przetwornicą,

jedna uwaga: wciągamy kable do wnętrza lampy - tyle ile się da, bo dekielek nie jest bezpośrednio za soczewką i trzeba ich troszkę mieć w środku

przetwornicę przykręcamy korzystając z dłuższej części uchwytu z zestawu - ja wywierciłem w nim jeden otworek i rozklepałem zagięcie

tak to wygląda:

c111cf4bf47f68e3m.jpg

cała instalacja jest gotowa - wkładamy palnik w gniazdo i podpinamy dwa piny

widok po zamontowaniu w lampie - ja wyjmowałem lampy - prościej, wygodniej roboty niewiele

44965a8b4e0079fam.jpg

pierwsze uruchomienie, jedna lampa halogenowa druga 4300k

784c0b23c6322febm.jpg

oczywiście druga lampa analogicznie

Jeżeli są nieścisłości lub inne sugestie proszę o dyskusję w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu moderator mialby wyrzucac,bardzo fajny i dobry watek.Dobry opis i fotki napewno sie przyda :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie napisane :oklaski:

Też chcę sobie HIDy założyć, ale to jak zrobi się trochę cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakeij firmy najlepiej wybrać HID ?? Żebym zaraz nie miał z nimi problemów. Pozdro

Ps. Mile widziane linki z allegro

http://allegro.pl/zestaw-xenon-hid-h1-h3-h4-h7-lux-pro-rzeszow-i1937012458.html

W pierwszym poście montowane sa z tego linku. U mnie chodzą juz rok bez uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Chciałbym HID z 5000k niestety te z linku nie mają tych parametrów. Możesz mi polecić na allegro takie które będą miały HID 5000 i będą właściwe dla mojego auta. Wchodzą tam chyba H7 żarówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Chciałbym HID z 5000k niestety te z linku nie mają tych parametrów. Możesz mi polecić na allegro takie które będą miały HID 5000 i będą właściwe dla mojego auta. Wchodzą tam chyba H7 żarówki??

Bierz 4300K. Hidy są pewne.

Ojcu się spaliła jedna żarówka po roku - założyliśmy 5000k i w zasadzie nie ma różnicy żadnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Chciałbym HID z 5000k niestety te z linku nie mają tych parametrów. Możesz mi polecić na allegro takie które będą miały HID 5000 i będą właściwe dla mojego auta. Wchodzą tam chyba H7 żarówki??

Bierz 4300K. Hidy są pewne. Jest rużnica między 4300 a 5000 , wcześniej miałem 4300 i dawały lekko żółtą poświate , teraz mam 5000 i światło jest bielutkie , załóż w jednej lampie 4300 a w drugiej 5000 i wtedy zobaczysz rużnice . Ja polecam 5000

Ojcu się spaliła jedna żarówka po roku - założyliśmy 5000k i w zasadzie nie ma różnicy żadnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj chcieli zabrać dowodzik w Lublinie za HID-y, skończyło się na demontażu żarników i 100zł z kieszeni :confused4: Czas pomyśleć o spryskach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj chcieli zabrać dowodzik w Lublinie za HID-y, skończyło się na demontażu żarników i 100zł z kieszeni :confused4: Czas pomyśleć o spryskach :)

a jakie miałeś HID-y??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...