Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czy to coś poważnego ?


miszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Postanowiłem dzisiaj wyczyścić pokrywę silnika , po ściągnięciu jej moim oczom ukazało się to :mysli: :

IMG_2242.jpg

IMG_2243.jpg

IMG_2244.jpg

Barwę ma taką ceglastą i wygląda to podobnie jak proszek który się wydziela podczas szlifowania/cięcia cegły. Dodam że z samochodem nic się nie dzieje , tylko zastanawia mnie skąd to się wzięło i czy na pewno nic się nie zaciera . Szkoda by było bo samochodzik posiadam dopiero ponad miesiąc , dałem za niego trochę kaski i nie chciałbym już w niego inwestować (przynajmniej jeśli chodzi o silnik i jego podzespoły). Samochodzik mam od pierwszego właściciela , ma przejechane 117 k mil z full serwisem ( każdy w audi service) . Według książki i tego co mi mówił gość od którego kupowałem autko pasek rozrządu był wymieniany 10 000 mil temu , zresztą nawet wygląda na mało zużyty . Wiem , że może panikuje więc proszę o wasze opinie za które z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. 25 tys po wymianie rozrzadu i tam jest czysto...a ten kolor napewno by mi w oko wpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standart

Czy mógłbyś rozwinąć to jakoś bo nie wiem co mam o tym myśleć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to kurz z drogi, sprawdzales czy na filtrze powietrza tez nie ma takiego nalotu?

Filtr powietrza czysty , czyli bez takiego nalotu jaki znajduje się na zdjęciach powyżej . Ogólnie obejrzałem wszystko dokładnie i tylko w tym jednym miejscu jest ten nalot czyli pod tą górną osłoną rozrządu która zapinana jest na zatrzaski . Co dziwne ten nalot jest tylko w okolicy tego górnego koła zębatego , patrzałem niżej świecąc sobie latarką i tam jest czysto. Pierwszy raz się z tym spotykam i naprawdę nie mam pojęcia co to jest a raczej było bo już wszystko zostało ładnie wyczyszczone . Pojeżdżę trochę i zobaczę czy znowu ten syf się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standart

Czy mógłbyś rozwinąć to jakoś bo nie wiem co mam o tym myśleć :mysli:

miałem wcześniej passata z silnikiem awx i było tak samo jak u ciebie ,taraz mam audi z awx i jest podobnie jak u ciebie ,tylko w mniejszym stopniu ,do wymiany paska zostało mi 30 tkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam to samo mozliwe ze jak autko dlugo stoi to robi sie rdzawy nalot na kole ktory pozniej schodzi przy pracy silnika.Moj mechanik mowil zeby sie tym nie przejmowac. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...