Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Awaria układu chłodzenia


pablo770

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kupilem swoje A4 i mam pewne obawy ktore nabylem po rozmowach ze "specjalistami" z pracy:).Wydech pluje mi woda i strasznie dymi jakby bialą parą. Wskaznik temperatury silnika pokazuje mi stalą temperature mniej wiecej 72 stopnie.Dodatkowo zauwazylem ze w plynie chlodniczym widac lekka piane w niektorych miejscach.(konsystencja i kolor plynu są podobno takie jakie byc powinny) mechanikowi kazalem wymienic termostad ale czy on jest winny tego pewny nie jestem.Czy ktos orientuje sie czy to normalne czy tez nie?

poprawną nazwę - składnie tematu proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie sie obawiam :(! Pytanie tylko czy jesli jest walnięta uszczelka pod głowicą to są jeszcze jakieś inne objawy (autko nie ma mocy? nierowna praca silnika? spadanie obrotów?) ponieważ jak narazie autko jedzie rewelacyjnie jedyne wady to te ktore opisalem. W innym dziale forum przeczytalem ze plucie wody z wydechu to normalne.

poprawną nazwę - składnie tematu proszę, po raz ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie czy plyn nie miesza sie z olejem - jak uszczelka padnie Ci calkiem to bedziesz mial za soba biala mglawice, ale bez planowania glowicy sie wtedy nie obejdzie.

Plucie wody tak - ale niewiele. Ciezko slowami opisac roznice miedzy normalnym odparowywaniem wody po nocy, a walnieta uszczelka, natomiast piana to jest chyba jednoznaczne

PS. Nazwij ladnie temat bo moderatornia bedzie zla :)

[br]Dopisany: 30 Listopad 2007, 01:42 _________________________________________________Jezusicku swiety i wszystkie moherowe berety APOKALIPSA - to teraz dowaliles z ta nazwa tematu. Przeczytaj szybko regulamin, bo bedzie tragedia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być uszczelka lub głowica a dokładnie pęknięta ścianka pomiędzy zaworomi. Ściągniesz głowicę i zobaczysz uszczelkę. Jeżeli będzie w porządku to trzeba sprawdzić głowicę. Wymiana uszczelki pod głowicą tyle, co wymiany paska rozrządu. Uszczelka + robocina ok. 550 zł. Nie wiem jaka jest cena w ASO :wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...