Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] "Świerszcz" w silniku 1.8T 150KM


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku tygodni ciesze się moją :a4fan:ale od początku przygody z moją niunią jest cos co mnie nie zadowala, kiedy silnik jest zimny z okolic turbinki i na wysokości rozrządu (trudno to tez tak jednoznacznie zdiagnozowac) występuja tak jakby piski ocieranie gumy o gume lub plastik jest to dzwięk który ma charakter pracy tłoka (góra-dół) tak jakby koło było zwichrowane.piski zaczynają sie po dwóch minutach po odpaleniu silnika i trwają do momentu az zlapie temperature, pózniej już nie występuja az do momentu kiedy silnik się schłodzi.

Jestem po wymianie kompletnego rozrządu, oleju i pasków klinowych itd.te objawy występują ale są zdecydowanie mniejsze!!!, ciszej sie to objawia i krócej gdyż wymieniłem termostat i płyn -silnik szybciej sie na grzewa.

Turbinka pracuje idealnie nie ma zadnych wycieków,

Silnik ładnie wkręca sie na obroty pełna kulturka pracy, spalanie w normie, trzyma stałą temperature 87 stopni

Nie ma błędów na Vagu,

Silnik nie dusi się i nie szarpie jest po prostu git

Mechanik który wymieniał mi razrząd nic niepokojącego nie widział.Chciałbym zanaczyć ze przed zakupem audi stała 2 lata nie ruszana, Czy to moze coś od tego? coś sie zapiekło i po rozgrzaniu puszcza? tylko co? silnik ma przebieg 132000 autentyk. silniczek jest naprawde w dobrej kondycji wyrywa sie do jazdy, tylko te piski!!!!!!!!!!

teraz są mniejsze ale są.

prosze o pomoc moze ktoś mniał ten sam problem albo wie jak to zdiagnozować. Pozdrawiam :audi:

[popraw temat] - schiller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wymieniałeś paski to razem z napinaczami? a czy wymieniałeś pasek od klimy? moje autko równie stało 1.5 roku zanim je kopiłem i również przy zimnym silniku popiskiwał sobie właśnie ten pasek. wymieniłem razem z napinaczem i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam klimy. rozrząd kompletny napinacze rolka odwracająca itd. przy wymianie pasków klinowych wymieniłem takze ich napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to napinacz i rolki itd. to firma RUVILL a paski contineltana (nie wiem jak to sie pisze)[br]Dopisany: 02 Grudzień 2007, 11:45 _________________________________________________teraz po wymianie jest ciszej niz przed ale jednak są, są to piski jakbyś ocierał styropian o styropian. moze gdziesz zbiera sie wilgoc bo po dodaniu gazu znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...