Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Spryskiwacze Swiatelek, zatkane?


Maxcudo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dzisiaj taki problem, iż dawno nie używane spryskiwacze lamp nagle nie "pryskają". Pompka działa, płyn jest, pompka daje ciśnienie i spryskiwacze się wysuwają ze zderzaka i tyle.

Co może być przyczyna?(nie mogę niestety użyć opcji "szukaj" gdyż mam chwilowo bardzo ograniczony dostęp do internetu)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wlasnie auto od 3 dni stoi w ogrzewanym garazu, gdzie obecna temp wynosi ok. 15*C a wiec nie ma takiej możliwości :disgust:[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 21:24_________________________________________________Da się je jakoś rozebrać zęby zobaczy czy może nie są zatkane? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cieńkim drucikiem z np.struny albo ze stalowej szczotki,

Dokładnie,próbuj czymś to przepchac,być może płyn się zkrystalizował i zapchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wina lezy gdzies na wężu :gwizdanie: ale dziwne że sie spryski wysuwaja przecież to działa pod ciśnieniem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie mnie to dziwi, ze wysuwają się i nic :mysli: Ani kropelki płynu/wody :wallbash:

A wiecie może, po co jest taka okrągła gumka, która jak się ściągnie to jak taka dziurka? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zwykłą igłą lub szpilką

ta na pewno igła lub szpilka tam wejdą :polew:

Udziel lepiej sensownej porady a nie nabijaj się bo nie po to forum powstało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samej dyszy przepływ płynu jest o średnicu +/- 1cm a otwory lejace są dwa w głowiczce :naughty:

Mozna spróbować z ta igła, ale obawiam sie że bez wyjecia dysze ze zderzaka będzie ciezko za to sie zabrać jest tam dosć mocna spręzyna powrotna

Mozna odłaczyć wąz od instalacji i uzyć sprężonego powietrza zeby sie wysunął :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnąłem zderzak oraz cala instalacje spryskiwaczy. Mam ja na stole gotową do "naprawy" :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn w ogóle dochodził do dyszy spryskiwaczy jak to rozebrałeś, moze to wina pompki przy zbiorniczku cisnienie daje ale płynu nie przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... płyn w węzach idących do dysz był, wiec wydaje mi się ze pompka daje. Ale problem jest tez taki, ze jak dysze mam wyciągnięte(samemu się wyciągnąłem), żeby były teoretycznie otwarte to nawet powietrza przez nie, nie da wypościć :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy co rozsunołes te dysze recznie na siłe, nie chce nic mówić ale ja tak sobie uszkodziłem własnie jedna sztuke(tyle dobrze było że mocowania do montazu były urwane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :blink: Mam nadzieje ze się im nic nie stało. A one maja jakiś zaworek który otwiera dysze dopiero gdy się wysunie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie mają :gwizdanie: nie mam pod ręką tego bo bym ci fotki zrobił jak to działa w środku bo mam cale rozwalone, ale niestety nie w domu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zwykłą igłą lub szpilką

ta na pewno igła lub szpilka tam wejdą :polew:

endrju

jak coś napisałem bez sensu to wyprostuj

miałem na myśli przetkanie samych końcówek spryskiwaczy, tak samo jak ''wycieraczkowych''

jak to jakoś inaczej działa, to napisz, a nie cFaniakuj ..... :disgust: chyba chodzi o to żeby pomóc, co nie ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zwykłą igłą lub szpilką

ta na pewno igła lub szpilka tam wejdą :polew:

endrju

jak coś napisałem bez sensu to wyprostuj

miałem na myśli przetkanie samych końcówek spryskiwaczy, tak samo jak ''wycieraczkowych''

jak to jakoś inaczej działa, to napisz, a nie cFaniakuj ..... :disgust: chyba chodzi o to żeby pomóc, co nie ?? :mysli:

szpilka i igła mogą wejśc na co najwyżej kilka milimetrów, ta opcja którą zaproponowałem zdała egzamin u mnie, bez urazy Tomaszu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...