Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Multitronic - szarpanie podczas jazdy


zuku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam problem ze od trzech tysiecy szarpie skrzynia. Olej wymienilem w serwisie w lubiniu za 450 pln. Naprawa w serwisie koszt 3500 pln z gwarancja, szukam tanszej opcji naprawy gdzies na dolnym slasku . Klubowicze pomóżcie z gory dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYmiania w multi powinna kosztować trochę ponad 1 tys - kwestia filtra... może to co nieco tłumaczy.. Sprawdź co tam wsadzili, prawie na pewno zamienników filtra do multi nie ma w przyrodzie ( nie było pół roku temu) więc...

Hm tak czy owak współczuję! :confused4:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szarpie to pewnie po tzw. ptokach :gwizdanie: ... napisz jak mocno szarpie i kiedy najczesciej.

Prawidlowa wymiana oleju w multi wyglada tak:

-olej jest wymieniany dynamicznie, z plukaniem - marnuje sie w ten sposob okolo 3L ale wyplukujesz syf z skrzyni.

-czyszczenie filtra siatkowego siedzacego w skrzyni

-wymiana filtra olejowego na przewodach (ten jest na zewnatrz) to jest niestety najdrozsze (filtr kosztuje ok 1200 pln) ale niezbedne. Znam takich co ten filtr regenerowali w jakis sposob ale to metoda do :bicz3:

calosc w aso powinna kosztowac ok 2200 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Według mnie serwis zawalił sprawę.( o ile to serwis bo się w to nie chce wierzyć )

Wymiana oleju to min.1300 zł !!!!. w moim tip troniku.Wleli pewnie tylko zwykły olej ,co jest w tej skrzynce niedopuszczalne !!!.U mnie tak wyszło. Litr oleju to koszt ok.80 zł..

A jak zachowywał się przed wymianą oleju.? Też szarpało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Oj za tanio, ja w sporo tańszym tiptroniku za wymiane zapłaciłem 1400 PLN 9a to dość rozsądna cena), oby sie skrzynia nie zemściła i nie padła (a multitroniki są delikatne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i dzieki za rady.Olej wymienialem w serwisie audi w Lubinie z wbiciem do ks serwisowej. Mowili ze w multitroniku niema jak w tipie filtra tylko ze co 60000 tys wymiana oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i dzieki za rady.Olej wymienialem w serwisie audi w Lubinie z wbiciem do ks serwisowej. Mowili ze w multitroniku niema jak w tipie filtra tylko ze co 60000 tys wymiana oleju

:wallbash:

A remoncik za 3.5 tys to też oni wymyślili??

Smutne... szczerze współczuję takich fachowców, o ile faktycznie sprawa rozbija się o skrajną niekompetencję serwisantów, to ja bym sprawę od razu ciągnął do centrali audi, takich ludzi trzeba zdejmować ze stanowisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to współczuje, u mnie tez szarpało [A6 C5 205 tyś km] remoncik multi w Toemotors k.Poznania to 5 kilo (na szczęście brutto), wyjechane jakieś łożysko w obudowie + łańcuch + wszystkie uszczelki + robocizna, ciekawe tylko ile teraz pojeździ mam nadzieje, że na 100tyś wystarczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...