Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Co wymienić a co zostawić w moim sprzęcie audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

od niedawna jestem uzytkownikiem audi a4 i ciagle intensywnie przegladam forum a4-klub i stwierdzilem ze jestescie bardzo pojętnymi i konkretnymi ludzmi z dobrą wiedzą w sprawie car audio w naszych a4. Więc chciałbym spytac o kilka porad .

mam kilka pytan i bylbym wdzieczny jakbyscie na nie odpowiedzieli :) oto one :

- mam w smaochodzie chyba fabryczny zestaw na bazie audi gamma i 6 glosnikow: 4 przod i 2 na tylnej polce.

chcialbym uzyskać dobry czysty dźwięki i ładny basik szczególnie przy wmiare cichym sluchaniu ponieważ rzadko slucham głośno muzyki a przy głośnym słuchaniu to nawet ten zestaw co jest to gra nieźle :)

po pierwsze na pewno bede wygłuszał drzwi matami wygłuszającymi. i teraz tak zacznijmy od radia :

- czy na jakimś firmowymj radiu da się uzyskać ładny dźwięk mam na myśli zmianę na concert CD I ponieważ chyba \concert II nie będzie mi pasował mam autko audi a4 z 98r. sedan. więc wchodzi w gre tylko audi concert CD I napiszcie czy te radio da sobie radę z jakimś ciekawym dźwiękiem czy niestety prawda jest taka że trzeba zmienić na jakieś bardziej firmowe radyjko, zależy mi też na wyglądzie więc w grę wchodzą tylko radia z czerwonymi podświetleniem i wyświetlaczem.

- teraz głośniki tez takie pytanie czy jak zmienie na cos ciekawszego to dźwięk będzie dużo lepszy czy jednak zmiana radia wygłuszenie drzwi i skrzynia na tył wystarczy napiszcie czy zostac narazie przy tych glosnikach czy jednak zmienić na coś innego lepszego.

- glośniki na tylnej półce na pewno przynajmnije na początku zostawie takie jakei są.

- teraz skrzynia do bagażnika napiszcie jakiej powinna byc mocy żeby wszystko ładnie grało żeby nie przpłacać za moc i żeby nie kupić za małej.i jakiej firmy ?

- no i wzmacniacz napszcie czy on jest wogóle potrzebny czy zmiana radia wystarczy domyslam sie ze jezeli zmenie na audi concert to wzmacniacz bedzie konieczy ale jezeli byloby to jakies firmowe radyjko o mocy przeważnie teraz 4x50W to wzmacniacz jest portzeby czy można odpuścic .

Na koniec prosze o informacje na jakie firmy zwracać uwagę czy wogóle interesować się używanym sprzętem czy stawiać na tylko nowy ??

Najlepiej jkaby ktoś podał mi kompletny zestaw czyli no: jakie radyjko , głośniki , skrzynia ewentualnie jaki wzmacnicz.

prosze podawać swoje typy: albo swoje zestawy jakie macie u siebie :)

Aha i najważniejsza wartość czyli całkowity koszt : i tu jest też pytanie czy za 1000zl da się cos wmiare konkretnego złożyć czy trzeba jeszcze dużo więcej zbierać.

Myśle że większość użytkowników włąsnie taką kwotę może przeznaczyć na swoje pierwsze car audio i nie tylko ja zskorzystam z tego postu.

pozdrawiam wszystkich :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj typ:

- sony gt-616 USB (grafit panel winda + czerwone podswietlenie)

http://www.allegro.pl/item273087473_sony_cdx_gt616_i_cdx_gt610_pilot_dealer_sony.html

- wzmacniacz carpower hpb_602

http://www.allegro.pl/item274104746_wzmacniacz_carpower_hpb_602_3gratisy_gratis_wysyl.html

- woofer (jesli Ci nie zalezy na miejscu w bagazniku :) )

http://www.allegro.pl/item272841685_magnat_streetracer_3000_xxl_1000w_f_vat_zgora.html

- głosniki przod

http://www.allegro.pl/item273106088_hertz_dsk_130_nowe_komplety_niesamowite_brzmienie.html

Tylko nie daje sobie reki obciac,czy te tweetery beda na 100%.

Mialem cos takiego w polo (teraz przez zasrane bose nie moge wmontowac w audi:( ). To co ten sprzet robil w polo to lepiej nie mowic. Jak dobrze sobie wyregulujesz ustawienia wzmacniacza to bedziesz mial przyjemny basik + czystosc brzmienia z przodu, bo radio ma osobne sterowanie wooferem. Ustawiasz bas na min, a podnosisz na wooferze.

Aaaaa. jeszcze zapomnialem. Mozesz byc rowniez audiofilem i jechac do jakis cwaniaczkow, i wydac 3000zl, i Ci zamontuja cos tam i pozniej poza chwaleniem sie,ze ma sie sprzet za 3000zl to na tym sie konczy. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziekuje za pierwszy zestaw: co do tego zestawu :

- radio nigdy nie bralem pod uwage SONY bo sie naczytalem ze jakość nie najciekawsza napisz mi czy w tym radiu mozna sterować tylko regulacją bassu i sopranu czy jest pełny equalizer bo z doświadczeń domowych wiem że jednak sama regulacja basssu i sopranu mało daję jednak equalizer to jest to. Chyba ze w samochodzie jest inaczej i sie myle. Chyba że kupić wzmacniacz z pełniejszą regulacją a nie tylko bass ale czy to pomoże wogóle niech ktoś napisz czy wzmacniacz w taki m zestawie będzie napędzałtylko skrzynie czy wszystko ???

- glośniczki brałem własnie takie pod uwagę więc chyab są ok.

- co do wzmacniacza to nie mam kompletnie pojęcia o tego rodzaju sprzęcie więc ufam tobie w tym wyborze.

- co do tuyb to wolałbym jakąs skrzynie ponieważ też się naczytałem że ze skrzyni w naszych audikach sedanach dochodzi czystszy bas a z tuby bardzie huczenie .

dzięki wielkie za zestaw

a co sądzisz jakbym taki zestqw podłączył do audi concert CD I ( wogóle napisz czy te radio fabryczne brać pod uwagę czy sobie odpouścić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziekuje za pierwszy zestaw: co do tego zestawu :

- radio nigdy nie bralem pod uwage SONY bo sie naczytalem ze jakość nie najciekawsza napisz mi czy w tym radiu mozna sterować tylko regulacją bassu i sopranu czy jest pełny equalizer bo z doświadczeń domowych wiem że jednak sama regulacja basssu i sopranu mało daję jednak equalizer to jest to. Chyba ze w samochodzie jest inaczej i sie myle. Chyba że kupić wzmacniacz z pełniejszą regulacją a nie tylko bass ale czy to pomoże wogóle niech ktoś napisz czy wzmacniacz w taki m zestawie będzie napędzałtylko skrzynie czy wszystko ???

- glośniczki brałem własnie takie pod uwagę więc chyab są ok.

- co do wzmacniacza to nie mam kompletnie pojęcia o tego rodzaju sprzęcie więc ufam tobie w tym wyborze.

- co do tuyb to wolałbym jakąs skrzynie ponieważ też się naczytałem że ze skrzyni w naszych audikach sedanach dochodzi czystszy bas a z tuby bardzie huczenie .

dzięki wielkie za zestaw

a co sądzisz jakbym taki zestqw podłączył do audi concert CD I ( wogóle napisz czy te radio fabryczne brać pod uwagę czy sobie odpouścić )

Nie wiem, kto Ci takich bajek naopowiadal. To radio akurat ma pelna regulacje: basy, srednie i wysokie + ustawienie basu z woofera. Jaki to daje zysk. Dajesz bass na -10, srednie na +5, wysokie na +10, bass z woofera np. na +2 i podciagasz delikatnie na wzmacniaczu. Jaki efekt? Basu masz taki zapas ze wzmacniacza,ze z glosnikow mozesz go wyeliminowac. Nie ma efektu trzeszczenia z glosnikow. Jak kupisz hertze to mozesz podciagnac bassem na radiu,czyli na glosnikach. Da to napewno lepsze brzmienie. Kolejna sprawa. Radio ma: Cyfrowy procesor BBE MP oraz Dynamic Soundstage Organizer - dynamiczny aranżer sceny dźwiękowej. Po wlaczeniu tego dzwiek staje sie czysty i wszystkie szumy np. z mp3 zostaja wyciete. Mialem wpietego Pionnera w taki zestaw co Ci napisalem. Poza bassem wyrywajacym szyby to nic wiecej. Dla mnie porazka. Pozatym nie znajdziesz w takiej cenie radia, ktore daje tyle mozliwosci. Pytales o equalizer. Jak juz wspomnialem poza ustawieniami equalizera mozesz rowniez sam sobie zmieniac.

W tym zestawie myslalem o napedzaniu tylko woofera. Ewentualnie mozna kupic wzmacniacz 4 kanalowy i wtedy podpiac, bo radio ma taka opcje:

-Wyjście na wzmacniacz (cinch stereo)

-Przednie wyjście na wzmacniacz

-Maks poziom wyjścia na wzmacniacz 2V

-Wyjście na subwoofer (mono cinch)

Co do wzmacniacza. Ten wzmacniacz ma pelna regulacje. Ma filtry i mozesz regulowac co chcesz. Jak podepniesz woofer to i tak robisz mostek i interesuje Cie filtr od basu, level i podbicie.

Jesli chcesz cos wiedziec na temat wzmacniacza carpower. Wzmacniacze sa robione na firmowych czesciach. Oferuja bardzo duzo mocy RMS. Placisz za jakosc, a nie za nalepke na wzmacniaczu, jakies podswietlenia czy tego typu wynalazki.

Wolalbys skrzynie, ale jaka? Zamknieta, czy z bassrefleksem? Sa rozne gusta i gusciki. Co do huczenia. Hmmm. Moze inaczej zapytam. Chcesz miec przyjemny basik w bagazniku, czy chcesz,zeby dupeczki piszczaly, jak Cie najpiew bedzie slychac, a pozniej widac? :P

Co do concerta, to powiem Ci,ze nie widzialem jeszcze radia fabrycznego, ktora ma tyle ustawien co niefabryczne. U mnie na symphony+bose nie gra to najgorzej,ale basu brakuje. pozatym w tym radiu nie bedziesz mial mozliwosci regulacji basu chocby z woofera. Zwiekszenie basu, zwiekszy go na glosnikach i na wooferze, a glosniki nie beda mialy takiej skutecznosci, co woofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znalazł się kolejny expert w car audio :notworthy::D

Ke? Przynajmniej nie ide na latwizne, nie jade do jakis Gienkow i wydaje 3000zl za sprzet warty polowe i sie lansuje przy kumplach, jaki to super sprzet mam. Z jednym kolesiem to juz przerabialem i sie mocno zdziwil, bo probowal mnie przekonac,ze slyszy roznice pomiedzy 90Hz a 91Hz. :dance:. Chcesz wydac kupe kasy, to jedz i wydaj. Nie mowie,ze jestem jakis super znawca, ale sadze,ze nawet nie wiesz jak ten sprzet gra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musze napisać to samo...

z radiem SONY i tubą TO TYLKO POD REMIZE...

RADIO - lepiej JVC albo Kenwood bo są niedrogie, dobre, posiadają dobre wyjścia na wzmaki, sterowanie subem - oczywiście w danych modelach i wejście USB co totalnie ułatwi Tobie życie ps. ja szedłem za pionkiem i Alpine ale po wytestowaniu JVC zmienilem zdanie, więc niestety o SONY to kolega słyszał prawdę...

następnie ten wzmak, haha jeśli to ma fajnie i przyjemnie grać to wzmak jest podstawą, musi być DUŻO mocniejszy niż ten akurat, przynajmniej 50 Watt RMS na wyjście bo te moce co podają producenci to śmiech na sali... aha i radził bym kupić 4 kanalowy i na dwa wrzucić zestaw przedni a na pozostałe dwa mostek i do skrzyni

teraz coś do bagażnika... TUBA ODPADA, jeśli chcesz mieć trzęsące się auto to prosze bardzo i jak to wspomniał kolega dupeczki mają się rozglądać z daleka to możesz taką kupić, tylko te dupeczki pomyślą CO ZA PALANT JEDZIE... więc polecam dobrej jakości głośnik i wrzucić go do zamkniętej skrzyni, nawet wystarczy głośnik 25 cm... tylko coś konkretniejszego

i na koniec przód...najlepiej 16cm, akurat dzisiaj przymiarki robiłem na 16cm i powiem że mam dylemat, da się wrzucić ale nie od tak sobie, trzeba duużo się namęczyć, więc możesz nawet 13cm dać, tylko mocowane do drzwi a nie tapicerki!!! oczywiście wygłuszamy najlepiej z obu stron, zestaw na zwrotnicach, polecam POWERBASS ES-6C ten akurat ma 16 cm, kosztuje 379 zł i przesyłka gratis, moge dać namiary na dobry sklep, głośniki naprawde czyściutko grają, miałem okazje słyszeć i biore je w piątek :> :dance:

więc jednym słowem, żeby mieć lepsze granie trzeba DOSYĆ SPORO włożyć pieniędzy...

[br]Dopisany: 05 Grudzień 2007, 19:17 _________________________________________________przykładowy przód...

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178&kid=179&pid=944

teraz wzmak

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,28&kid=28&pid=908

i np. taki bass...

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_48&products_id=306&osCsid=4b649ff0cddaf3f18248fb1448b4fba2

do skrzyni 20-25l i dobre kable do 200 zł i wygluszenie drzwi następne 250 zl

no a radio to np. JVC G521 lub G 721MP a najlepiej KD G821...

wtedy cieszysz się sprzętem dobrze grającym, jakościowo i odpowiednio muzycznie w praktycznej muzyce, i napewno jeśli ktoś ma wybrac do słuchania ten zestaw co ja podałem a ten zestaw co wyżej Kolega podał to KAŻDY BY CHCIAŁ SŁUCHAĆ WŁAŚNIE TEGO...

pozdrawiam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania sa podzielone. JVC to chinskie dzieci skladaja. Kenwood wporzadeczku radyjka robi. Co do Twojej propozycji. Ok. Zgodze sie,ze zestaw wysmienity, szkoda,ze taki drogi. Pierwsze co, dyskutuje sie o cenie, bo ja bym bardzo polecal:

- woofer

http://moto.allegro.pl/item274201097_infinity_1220_de_od_dealera.html

- wzmacniacz, ktory to zasili to nawet nie chce myslec ile moze kosztowac :)

i obiecuje Ci,ze bedzie gralo przecudnie. Bedziesz mogl rozpoznawac czy wlosy Ci sie jeza przy 20Hz czy przy 21Hz.

pozdro i tak na marginesie dopisalem,bo sa gusta i gusciki. :drunk: Osobiscie nie kupilbym JVC, nad Kenwoodem bym pomyslal, a ostatnia rzecza, jaka bym zrobil to kupil Pionnera. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak KOLEGO Buczo... widze że ZNASZ SIĘ jak szczerbaty na orzechach ale to nic...

nie opłaca się kupować lepszego radia typu PIONEK P88RS czy ALPINE 9812RB które lecą powyżej 1200 zł do takiego zestawu jak ja to podałem bo to NIE zestaw audiofilski, lecz lepszy jakościowo i godny polecenia do samochodu marki AUDI A4, i akurat z tym subem nie wyszło Ci tak jak miało wyjść bo akurat ten zestaw co ja podałem można kupić za CENE JEDNEGO SUBA jak to określiłeś który jest tak drogi...

wiec audiofilski zestaw to nie jest, może w twoim przekonaniu JBL to najwyższa pułka, lecz w moim to szajs MADE IN CHINA...

teraz liczy się sprzęt USA i GERMANY... reszta odpada... ale nie będe tutaj dyskutował o gustach typu tuba magnata i wzmak car powera...

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pucek. Widze,ze Ty nalezysz do kolejnych, ktorzy uwielbiaja wydawac pieniadze i lansowac sie, jaki to drogi zestaw maja, ale nie wazne. Ja tez z Toba nie bede dyskutowal o gustach, bo jakbys przeczytal troche o car power, to bys wiedzial, czemu te wzmacniacze sa idealne do glosnikow niskotonowych. I jakbys poczytal, to bys wiedzial,ze CAR POWER to niemiecka firma,a nie jakas "made in china." Uzyj google.:D No offence i koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczo czytaj ze zrozumieniem....JBL to made in china...a o Twoich powerach nic nie pisałem że to chiński szajs...

wogule to powiem nawet że na początku właśnie taki sam zestaw chciałem sobie kupić, porównalem sobie tą tube magnata i tube JBL wlaśnie i powiem że jbl grała czyściej, magnat w miejscach gdze niebyło basu lecz sam śpiew kobiety to lekko harczał, za to ta jbl-ka dużo lepiej sie zachowała, ja nie lansuje się bo niewystawiam glośnikow na pokaz i nie rżne pelnym basem bo poco, owszem bass musi być, ale akurat niedawno miałem okazje posłuchać właśnie tego zestawu co podałem, i powiem że NIGDY ale to NIGDY bym czegoś firmy Sony, Magnat i innych takich nie zastąpił tym zestawem, JAKOŚĆ i BASS, wogule brzmienie jest czyste, a to taki TANI zestaw na dobry początek...

sam miałem brać coś niedrogiego, właśnie podobny zestaw do tego co dałeś ale po odsłuchu PB z przodu ZREZYGNOWAŁEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loos. Ja nie mowie, ze nie. Nigdzie tego nie napisalem. Zdaje sobie sprawe,ze moze to grac ... lepiej. Tak bym to nazwal. Dziwi mnie tylko jedno i zaskakuje troche. "magnat w miejscach gdze niebyło basu lecz sam śpiew kobiety to lekko harczał" - konkretnie to zdanie. Czemu woofer mialby harczec, jak nie ma basu? Spiew kobiety to przeciez sopran, chyba,ze sie myle. Na moje oko to cos zle wyregulowane na wzmaku, bo nie wiem, jak jedno z drugim mialoby sie do siebie. Moge sie mylic.

A co do JBl to powiem Ci,ze zaplacic za to,ze masz fajne logo na obudowie, to troche nie teges, nawet, jesliby mialo grac ... troche lepiej, bo tez porownywalem wlasnie tego jbl i magnata, i jakos wielkiej roznicy nie bylo slychac. Moze gluchy juz jestem?:) Inni roznice slysza czasem.

Pozdro Pucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci tez cos polece .... jedz do jakiegos zakladu co sie zajmuja naglasnianiem aut i posluchaj jak gra sprzet za 3000 - 4000 zl a jak gra taki zaoferowany przez buczo...

bo ja np slysze wielka roznice w zestawach zrobionych z allegro za 1500zl a takimi w prof serwisie za 3000zl ( gdzie same komponenty sa warte 3/4 ceny albo wiecej )

niech ci powiedza o mnie komerycjnych markach takich jak audiosystem, vibe, tec itp....

polowa dobrego basu to wzmacniacz...

nie wierz w te waty co pisza producenci... popatrz jeszcze na efektywnosc.

podam ci przykladowa wycene do a4 mniej wiecej cos takiego co ci zagra naprawde solidnie ( robocizna to nikla czesc kosztow glosnikow )

przedni system audiosystem glosniki 16cm z przerobka drzwi wygluszeniem i otapicerowaniem oraz przeniesieniem tweeterow na slupki

tylne glosniki zostawiasz

wzmacniacz BlackBox III firmy vibe ( cena dosc duza ale wzmacniacz konkretny ~1700zl ) 4 kanalowy ( 2 kanaly podpinasz pod przod a 2 pod subwoofer na mostku)

glosnik basowy np. firmy vibe BlackAir II 500RMS (ktory dobrze sprawdzi sie w rapie bo robi duze cisnienie ) lub AudioSystem`u woofer 350RMS ( ktory ma duza efektywnosc - chyba 96db i dobrze zagra na wszystkim ) lub AudioSystem`u woofer 600RMS ktory zrobi cisnienie i zagra naprawde pokazowo na wszystkim :)

do tego kable itp itd... bo te orginalne przy zmianie audio nie nadaja sie do niczego

no i jakies radyjko np. uzywanego Pionka z seri deh-p7500mp/7600/7700 albo alpine lub clariona jakies przyjemne :)

calos takiej zabudowy co podalem ( z przerobieniem boczkow drzwi, wygluszeniem przodu otapicerowaniem skora slupkow oraz glosnikow 16.5cm w przednich drzwiach, polozeniem kabli podpieciem itp.... ) powinien sie zamknac w kwocie 3500-4000zl w zaleznosci od wybranych opcji.

i nie porownywac mi prosze takiego sprzetu tych firm z firmami typu carpower czy innymi allegrowymi...

ps. powiem wam ciekawostke ktora opowiedzial mi gosciu z auto-muzy w zielonej gorze...

firmy typu jbl, infiniti to naprawde byly dobre firmy .... byly .... dopoki nie weszly do media marktu i nie zaczaly robic sprzetu na ze wzgledu na zysk a nie na jakosc. ... produkcje przeniesiono tych tanszych produktow do chin... i np teraz zdarza sie ze ktos kupi nowy glosnik a tu klops... membrana odklejona. a juz calkiem innym tematem sa firmy typu boshman, first czy denver czy jakies tam inne gdzie ich wzmacniacze maja po 500w na kanal a w rzeczywistosci maja 15w na kanal.

prawda jest tak ze zeby miec dobry wzmacniacz trzeba wybulic.... i tak samo jest z audio ... chcesz miec dobre audio zaplac...

pozdrawiam

ps. pucek tu w miare rozsadnie pisze:

ogolnie staraj sie dobrac komponenty audio na takich firmach:

powerbass, tec, udimension np model z serii glow (4075 chyba) (wzmacniacze), vibe, audiosystem, earthquake

radia wg mnie warte zainteresowania:

to ze starszych modeli pionki z seri 7xxx w gore oraz alpine i clariony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i dziekuje panowie za swoje propozycje i zaczynam pomalu odkladac kase i pewnie nie bede mial kasy od razu na wszystko to bedzie to robota na raty czylinajpier wygluszenie drzwi , zestaw na przod i radio , potem po przyplywie gotowki bedzie wzmacniacz i chyba zamknieta skrzynia.

pozdrawiam i jakby co licze na jescze jakies sugestie .

zaniim bede mial kase to pewnie troszke czasu minie .

aha z co sądziice o takim zestawie na przód XETEC - XIRCUT Woofer X-5 ( 13,5 cm ) Tweeter X-25 ( 35 mm )

podobna ładnie gra chociaż ta firma zostałą przejęta przez inną firmę .

pozdrawiam czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci pewnie o zestaw Xeteca tego typu jesli dobrze mysle:

http://www.jtp.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=2&man_id=4&prod_id=1150 ?

jesli tak to powinien zagrac przyjemnie

ps. Pare linkow ktore moze ci sie przydac w poszukiwaniu audio poza allegro :decayed: :

http://www.audio-system.de/ <-- strona firmy audiosystem

http://www.jtp.pl/JTP/car_audio/ <-- jtp car audio (sklep)

http://www.autosound.pl/ <-- auto sound (sklep)

http://www.bestsound.pl/ <-- best sound (sklep)

http://www.nokaut.pl/samochodowy-sprzet-rtv/ <-- nokaut ( dzial samochodowy sprzet [do porownywania cen komponentow audio ] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mowilem wlasnie. Mozna miec sprzet nawet za 10tys w samochodzie, ale po co? Odpowiedz sobie,czy wydatek 4 tys to malo czy duzo na audio do samochodu. Jesli ktos zarabia 4 miesiecznie to moze i to nie duzo dla niego. Jak zalozysz, daj znac, chetnie poslucham. :P

I Nowak_zg ma racje. Sprzet Ci napisal konkretny. Szkoda,ze w takiej cenie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak widze, ze odwiedzileś moich kolegów z Auto muzy :) hehe musze wpaść zobaczyć co tam sie dzieje , a tak a propos dobrze mówisz, lecz nie każdy zdaje sobie sprawe, ze istnieje coś wiecej jak regulacja "basu" i "sopranu" :) , ale to gusta i guściki lepiej bzyknąć na radiu -5 czy + 15 aniżeli wysilić się i po pierwsze przygotować solidnie drzwi, kable, zeby miało to ręce i nogi.. [br]Dopisany: 07 Grudzień 2007, 20:35 _________________________________________________

O tym mowilem wlasnie. Mozna miec sprzet nawet za 10tys w samochodzie, ale po co?

a po co mieć sprzęt za 1000 ? jak się bawić to się bawić.. Każdy ma sprzęt na jaki go stać, oj widzę, że ktoś mało słuchał.. Nie będe tu wymądrzał się ani debatował, o sprzęcie.. Jedno tylko nasuwa mi się na myśl ( na jednym z forów internetowych o tematyce car-audio była można powiedzieć wojna na temat Brax'a , zdanie zabierali Ci, którzy nawet nie trzymali tego pieca a mieli najwiecej do powiedzenia - o słuchaniu nie mówiąc) także, weź do serca, że jesli nie słuchaleś danych klocków ( nie mówie o konkretnym modelu) ale o wyższej półce niż budżetówka i to w dodatku oklepana to nie mąć.. Bo jest budżetówka i budżetówka jest taka z media marketu jak i taka, która możesz kupić w zakładach specjalizujących sie w sprzecie car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass_1 no odwiedzilem i auto-muze i carmanie

i cos zrobie ale nie wiem czy bede sie tym chwalic na forum... ale bedzie konkretnie ;)

i wg mnie przed zalozeniem sprzetu kazdy powinien zawitac do takiego serwisu co sie zajmuje audio-video w aucie i sam zdecydowac czy robic samemu na komercji z allegro czy na markowych produktach w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i samemu i na grubych klockach ;)

oczywiscie jesli ktos umie .... ;)

ja np tego nie umiem dlatego wole to zlecic fachowca... bo gdybym sam wszystko robil to wiecej bym popsul niz zrobil ... wiadomo jesli ktos chce to moze probowac ( a np firma moze mu tylko doradzic co i jak )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...