Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką myjkę wybrać???


redziasom

Rekomendowane odpowiedzi

co znaczy mała wydajnośc? małe ciśnienie daje? coś ma chyba zwalone ta myjka,duża z grzaniem powinna wymiataćjak trzeba:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność mam na myśli że jak bym miał napełnić wiaderko 10l to by zeszło pewnie z minute.

Nie pamiętam jaki dokładnie model tej myjki ale to HDS coś tam. Coć podobnego do tej http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/94/31/26/2594312683_2

W sumie jest mała dysza chyba założona a pozatym nie jest równe ciśnienie jak powiedzmy na myjkach bezdotykowych tylko tu woda sika powiedzmy jakby w rytm pompy. Fakt pod sporym ciśnieniem ale mycie samochodu to udręka. Umycie maszyn rolniczych gdzie potrzeba dużego ciśnienia ok ale samochód raz umyłem i powiedziałem nigdy więcej.

Było podejrzenie (co się potwierdziło) że tam w tej pompie jakies tłoczki sa wypracowane ale podobno było naprawiane i nie wiele to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą wodą z myjki, choćby miała nawet grzanie wody auta się nie umyje, na pewno nie tak jak oczekujemy.

Do myjki dokupiłem taką pianownicę Pianownica Prof. Do Myjki Myjka Karcher K5 K6 K7 (2629187879) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wlewam do niej pianę aktywną TENZI rozcieńczoną pół na pół z wodą i tak rozrobiony środek nanoszę na auto. Można pozostawić pianę na aucie aż spłynie z brudem, jednak nie jest to do końca skuteczne mycie, nie każdy brud spływa samoczynnie i pozostają ślady. Aby auto dokładnie domyć nie czekam aż piana z niego spłynie lecz myję szczotką. Jako wosk używam TENZI Rollex 1l Poznań nabłyszczanie karoserii (2647161654) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , woda po nim kropelkuje i szybko spływa z karoserii.

Jeśli chodzi o wydajność, to na auto osobowe zużywa się ok 0,25-0,3 l rozrobionej z wodą piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie jest do końca mycie bezdotykowe ponieważ szorujesz szczotą. A jak po kilku minutach piane spłuczesz myjką to też brud pozostaje czy jest dobrze umyte auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą wodą z myjki, choćby miała nawet grzanie wody auta się nie umyje, na pewno nie tak jak oczekujemy.

Do myjki dokupiłem taką pianownicę Pianownica Prof. Do Myjki Myjka Karcher K5 K6 K7 (2629187879) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wlewam do niej pianę aktywną TENZI rozcieńczoną pół na pół z wodą i tak rozrobiony środek nanoszę na auto. Można pozostawić pianę na aucie aż spłynie z brudem, jednak nie jest to do końca skuteczne mycie, nie każdy brud spływa samoczynnie i pozostają ślady. Aby auto dokładnie domyć nie czekam aż piana z niego spłynie lecz myję szczotką. Jako wosk używam TENZI Rollex 1l Poznań nabłyszczanie karoserii (2647161654) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , woda po nim kropelkuje i szybko spływa z karoserii.

Jeśli chodzi o wydajność, to na auto osobowe zużywa się ok 0,25-0,3 l rozrobionej z wodą piany.

Jeżeli chodzi o mycie samą woda to chodziło mi tylko o to że chciałem z grubsza z niego spłukac większy kurz ale bieganie z lanca dookoła samochodu która sika tak a nie inaczej to było żenujące :kwasny:

To jak taka wydajność tego płynu to jeszcze się zgodze że to może się opłacać. Bo na filmie który umieścił jeden z kolegów gościowi poszło cały litr z tego zbiorniczka i dodatkowo myślałem że to było nie rozcieńczone.

A co do pianownicy będzie kwestia do poważnego zastanowienia się, jednak najpierw musze sprawdzić czy ten Karcher który posiadam to jest uszkodzony że tak słabo daje czy poprostu on tak ma.

Więc to nie jest do końca mycie bezdotykowe ponieważ szorujesz szczotą. A jak po kilku minutach piane spłuczesz myjką to też brud pozostaje czy jest dobrze umyte auto?

Dokładnie :wink: Z mojej małej wiedzy i doświadczenia a raczej obserwacji innych to wynika że najlepiej zostawić pianę do momentu jak zacznie się ona rozwarstwiać i delikatnie spływać i wtedy potraktowac to woda pod ciśnieniem i powinno byc ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie jest do końca mycie bezdotykowe ponieważ szorujesz szczotą. A jak po kilku minutach piane spłuczesz myjką to też brud pozostaje czy jest dobrze umyte auto?

Bez szorowania szczotką dokładnie auta nie domyjemy. Samo spłukanie piany przygotowanej w stężeniu 1:2 po kilku minutach od naniesienia jej nie domyje dokładnie auta. Myślę, że umycie auta nierozcieńczoną pianą na pewno go lepiej umyje, ale nie jestem pewny czy nie uszkodzi lakieru lub elementów plastikowych, w końcu jest to mocna chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne auto i obecnie po umyciu samą pianą którą dostałem gratis do myjki niestety lakier nie świeci sie jak po myciu gąbką, nie rozpuszcza dokładnie brudu i zostaje tak jak by matowy, chociaz lepsze to niż samą wodą. Natomiast po umyciu na myjce samoobsługowej za kase efekt jest dużo lepszy ale wiadomo że to tez nie to co reczne mycie gąbką. Ale taki efekt chciałbym uzyskać na swojej myjce. Jak mam czas to myje gąbką a jak na szybko lub jak jest zimno to chce używać piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne auto i obecnie po umyciu samą pianą którą dostałem gratis do myjki niestety lakier nie świeci sie jak po myciu gąbką, nie rozpuszcza dokładnie brudu i zostaje tak jak by matowy, chociaz lepsze to niż samą wodą. Natomiast po umyciu na myjce samoobsługowej za kase efekt jest dużo lepszy ale wiadomo że to tez nie to co reczne mycie gąbką. Ale taki efekt chciałbym uzyskać na swojej myjce. Jak mam czas to myje gąbką a jak na szybko lub jak jest zimno to chce używać piany.

Piana aktywna działa tylko powierzchownie, rozpuszcza zazwyczaj osad drogowy . Samą pianą auta nie umyjesz, bo nie takie jest jej przeznaczenie. Poza tym pianownice dodawane do myjek to nieporozumienie i od razu lepiej zaopatrzyć się w pianownice z prawdziwego zdarzenie.

Nic nie zastąpi ręcznego mycia , ale nie gąbką bo te rysują powierzchnie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne auto i obecnie po umyciu samą pianą którą dostałem gratis do myjki niestety lakier nie świeci sie jak po myciu gąbką, nie rozpuszcza dokładnie brudu i zostaje tak jak by matowy, chociaz lepsze to niż samą wodą. Natomiast po umyciu na myjce samoobsługowej za kase efekt jest dużo lepszy ale wiadomo że to tez nie to co reczne mycie gąbką. Ale taki efekt chciałbym uzyskać na swojej myjce. Jak mam czas to myje gąbką a jak na szybko lub jak jest zimno to chce używać piany.

Piana aktywna działa tylko powierzchownie, rozpuszcza zazwyczaj osad drogowy . Samą pianą auta nie umyjesz, bo nie takie jest jej przeznaczenie. Poza tym pianownice dodawane do myjek to nieporozumienie i od razu lepiej zaopatrzyć się w pianownice z prawdziwego zdarzenie.

Nic nie zastąpi ręcznego mycia , ale nie gąbką bo te rysują powierzchnie lakieru

Mam profi pianownice, robi śnieg na aucie. Ja chce tylko taki efekt jak na myjce samoobsługowej, wiem że nic nie zastąpi mycia ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne auto i obecnie po umyciu samą pianą którą dostałem gratis do myjki niestety lakier nie świeci sie jak po myciu gąbką, nie rozpuszcza dokładnie brudu i zostaje tak jak by matowy, chociaz lepsze to niż samą wodą. Natomiast po umyciu na myjce samoobsługowej za kase efekt jest dużo lepszy ale wiadomo że to tez nie to co reczne mycie gąbką. Ale taki efekt chciałbym uzyskać na swojej myjce. Jak mam czas to myje gąbką a jak na szybko lub jak jest zimno to chce używać piany.

Piana aktywna działa tylko powierzchownie, rozpuszcza zazwyczaj osad drogowy . Samą pianą auta nie umyjesz, bo nie takie jest jej przeznaczenie. Poza tym pianownice dodawane do myjek to nieporozumienie i od razu lepiej zaopatrzyć się w pianownice z prawdziwego zdarzenie.

Nic nie zastąpi ręcznego mycia , ale nie gąbką bo te rysują powierzchnie lakieru

Mam profi pianownice, robi śnieg na aucie. Ja chce tylko taki efekt jak na myjce samoobsługowej, wiem że nic nie zastąpi mycia ręcznego.

Ale zauważmy jeszcze jedną rzecz. Na myjce samoobsługowej masz 4 programy, mycie -> płukanie -> nabłyszczanie -> woskowanie na gorąco. I stąd jest ten efekt. Po samym umyciu i spłukaniu zostaje prawie to samo co po tej domowej myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za odkop ale popatrzcie tez na myjki firmy Kranzle :) powiem szczerze ze na Karchera ostatnio troche narzekaja ludzie.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poluje na Lavor STM 160 ma dużo pozytywnych opinii na temat tej myjki kosztuje 800 zł posiada pompę aluminiową

Myjka ciśnieniowa Lavor STM 160 - 2500W wąż 8m !! (3015376968) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...