Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Zamiana wydechu z jednego na dwa tłumiki


jarekj64

Rekomendowane odpowiedzi

witam-moje autko to b7 2,0 tdi \140 KM \z DPF.chcę zmienić układ wydechowy z jednego tłumika końcowego na dwa tłumiki -ala s-line.kupiłem cały układ wydechowy z a4 b7-3,0 tdi nie quatro.są to tylko dwa tłumiki końcowe z rurą bez tłumika środkowego.czy mogę taki wydech założyć ,czy nie będzie głośny ,i czy brak tłumika środkowego nie będzie miał jakiś negatywnych skutków dla silnika.proszę o obiektywne odpowiedzi-pozdrawiam.[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 19:46_________________________________________________cieszę się jak gwizdek z tego zakupu-już widzę te dwie rurki w moim autku :)

-[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 19:49_________________________________________________witam-wiem ktoś powie że gdześ było zapisane ale to konkretne pytanie- :hi:[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 16:11_________________________________________________do tych którzy wiedzą więcej[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 16:12_________________________________________________prośba o sprecyzowanie nr dyfuzora dokladki na s-line.8E0 807 521 H.JA chciałbym czarny od razu pod montaż,a w aso występują trzy pozycje owej części i panowie nie potrafią określić która jest która[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 16:27_________________________________________________jak to sprecyzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nikt nie chce ci pomoc :confused4: W ASO powinni wiedziec :cool1: nawet po kodzie silnika , ktory ma podwojny wydech

spojler.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ -TERAZ DO DZIEŁA.CZYLI PR-2K7+AUK,BBJ,BDG,BFB BKH itd ta tu znajdę dyfuzor czarny gotowy do montarzu :)[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 20:21_________________________________________________witam- zrobiłem pierwszą przymiarkę pod wydech na dwa końcowe tłumiki [wydech z b7 3,0 tdi nie Q] na pierwszy rzut pasuje ładnie trzeba tylko dodać ok 0,5 m rury i powinno być ok.mam osłonę termiczną na tłumik prawy i na wlew paliwa.muszę jednak usunąc osłonę środkową gdyż rura wydechu nie wchodzi minimalnie brak miejsca i blisko do baku.nie ma tam oslony termicznej która załatwiła by sprawę[owe miejsce jest zlewej strony tylnej części baku.może któryś z kolegów pośadalących 3,0 tdi nie Q zajrzy w to miejsce i rozwiąże problem.w/w wydech nie posiada tłumika środkoweg czy to coś zaszkodzi 2,0 tdi BPW Z DPF.-POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(BPW)100 tys napukalem(teraz 148tys) juz na podwujnym z BRD. I z DPFem wszystko OK. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było 3.0 nie quattro. Poza tym 3.0 miało tłumik środkowy.

2.0 tdi 170hp nie miało tłumika środkowego i jeśli jest to wydech z ośki to pasuje w pełni P&P.

Daj jakieś fotki wydechu.

Dokłdke zderzaka będe miał na sprzedaż jakby co.

Pzdr[br]Dopisany: 15 Marzec 2011, 12:27_________________________________________________aaa... brakiem środkowego tłumika się nie przejmuj. Tak zakłądaj. Nie będzie głośniej.

Dokup osłone termiczną tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem z osłona termiczna wlewu paliwa:

Przyjemniaczki w fabryce poodcinali :wallbash: wypustki(gwinty) do których jest przymocowana ta osłona :kox: .

Ja poradziłem sobie specjalnie spreparowanymi opaskami i klejem silikonowym(wlew jest z plastiku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłbyś uściślić co to za osłona wlewu paliwa o której piszesz ?

Jakieś zdjęcie i numer bardzo by pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 201 308N :wink4: (ok.10cm szeroka 35cm długa bodajże dwoma otworami)

Numer jest wprawdzie z "mojej byłej"( :polew:) B7 1.8 T BFB, ale odległości, kształt, wszystko pasuje oprócz p...nych gwintów,które poobcinali :thumbdown: .

Osłona NIE może przylegać do rury/wlewu!

Ja przeszczepiłem z BRD wiec pasuje P&P, odległość od wlewu ok. 6cm. Co ty tam pakujesz ze jest tylko 1cm odstępu? :blink:

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem wstawić tam tłumik z 2,0tdi i zrobić trójnik za środkowym tłumikiem. Tłumik taki sam jak po lewej stronie tylko obrócony o 180 stopni. Zależało mi na dwóch rurkach wylotowych na stronę. Niestety ten tłumik jest długi i stąd taka mała odległość kolana wejściowego do tłumika od rury wlewowej. Dodatkowo wejście tego tłumika teraz jest wyżej niż po przeciwnej stronie co dodatkowo przybliżyło kolano rury wydechowej do rury wlewowej.

Czy mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie na aucie w którym miejscu ta osłona przychodzi, rysunki które znalazłem w necie nie obrazują zbyt dobrze jej umiejscowienia. Byłbym bardzo wdzięczny

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/au/au.mycat?SelPg&t=v0Z4HUpGeB0TRngd/RwQJI4HITvsH4NrMSx4HYOZ_C2/BnriXmBYN79iWaq/ZniUsgs/vq5cfp2/c0SYjmCsBZ_CqRnkLB_Mts13yBHf10oBbqhhMFceMTZ1Tkq4TnS3Z1f4D6EgFwFtR8CdWH2MV1WFSpQMHsAPu9tcQf0WhK3vF3p7_JcnBwvA1mSCYAKvDh9dd/G/SlSWQVgGTYXgg6Ay3BZ_oLFDQdW/zMikllUYTGoC0Ze1XQ==

Mój problem jest zlokalizowany w okolicy opaski o numerze 46 na rysunku z linka powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkicu osłona jest oznaczona numerem 8.

Jeden centymetr to brzmi niebezpiecznie :no: Przy podwójnym wydechu 2.0 tdi są tylko dwa końcowe tłumiki montowane(bez środkowego). Miejsce po gwintach jest dosyć wyraźnie widoczne. Jak przyłożysz osłonę, wszystko widać wyraźnie.

Cztery zakrzywione kominy ? :shocked: Będziesz chyba pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2,0tdi z jednym tłumikiem końcowym jest środkowy tłumik.

Co do zakrzywionych kominów to tylko kwestia końcówek, po zatym są nieznacznie zakrzywione a fabryczne nakładki są przyzwoite, może w przyszłości zostaną zmienione, na razie mi się podobają, zawsze lubię być pierwszy :wink4:

Założenia były takie że ma być tanio.

Jest szansa na to zdjęcie ? Coś mi mówi że ta osłona mojego problemu to nie załatwia a w ciemno nie będę jej kupował.

Z osłon do tej pory została dołożona osłona prawego tłumika i zmieniona została osłona na zbiorniku na szerszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...