Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] AirBag wystrzelił Pomocy


artio2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciał bym się dowiedzieć od was mili koledzy następujących rzeczy na temat AirBag i podzespołów związanych bezpośrednio z airbag, mianowicie:

Autko wpadło do rowu, brak poważniejszych uszkodzeń tylko kilka plastików popękało ale za to wystrzeliła poduszka powietrzna w siedzeniu od strony kierowcy ;(

sprawdziłem autko VAGiem i mam następujący błąd "00595 - Crash Data Stored 35-00 - -" , z tego co się doczytałem to nie da rady tego błędu skasować więc zostaje wymiana sterownika na nowy.

Poduchę mam już nową, czekam jeszcze na sterownik airbag i zanim to wszystko wymienię chciał bym się dowiedzieć czy muszę też wymieniać "czujnik opóźnień bocznych (czujnik uderzeń)" czy może zostać ten co jest?

Nie chciał bym uszkodzić sterownika a tym bardziej nowej poduchy.

Proszę o wasze opinie i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jesli strzelila poduszka to rozumiem ze musialo sie tez cos pogiac w okolicach slupkasrodkowego.Musisz sprawdzic ten sensor ktory znajduje sie pod napinaczem pasa w slupku.Prawdopodobnie bedzie uszkodzony i do wymiany. :hi:[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 20:41_________________________________________________Ja osobiscie mialem walniety ten czujnik i swiecil sie blad poduszki ale centralka sie od tego nie uwalila no i poduszka nie wystrzelila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensor do wymiany (czujnik uderzenia),

napinacze pasów (minimum kierowca) do wymiany (powinny wystrzelić)

sterownik airbag do "formatowania"

poszycie fotela do wywiany

lakiernik + blacharz

to tak na pocieszenie - ale podaj dokładny:

model, rok prod., nr. ser. ster. airbag (nie wszystkie dają się naprawiać) dopiero później można coś mądrzej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak Ty.

Wymieniłem poduszki boczne, sensor poduszek na drugi o tym samym numerze, jeden napinacz pasów od strony pasażera...

Po podłączeniu vaga okazało się że muszę wymienić też pasy od strony kierowcy i tylnie-tam gdzie był przypięty fotelik /tak mi się wydaje, że to było przyczyną wystrzelenia tylnego napinacza pasów/. Będę walczył z tym w sobotę.

W każdym bądź razie po zmianie sterownika nie było crash daty, ani błędu poduszek tylko te co napisałem wcześniej, myślę że po zmianie pasów nie będzie błędów a kontrolka zgaśnie. Napiszę co i jak gdy naprawię to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo_3 moje autko to,

Audi A4 (B5),

rok 98,

nr. sterownika AirBag 8D0 959 655 L ( jak go sformatować? ) dysponuje VAG-iem

fotel jest nowy,

blacharka nie potrzebna jedyne co to kilka plastików w zderzaku wymieniłem i listwę w drzwiach.

nie wiem czy w tym modelu jest pirotechniczny napinacz pasów ( jak to sprawdzić? )

czy jak nie wymienię czujnika uderzenia to w nowym sterowniku nie pojawi się ten błąd z powrotem 00595

VAG wyświetla tylko ten jeden błąd w sterowniku AirBag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z tym samym sterownikiem. Kupiłem drugi taki sam, wymieniłem puduchy, pasy z przodu, z tyłu miałem zakodowane 3 pasy z napinaczami ale nie wiem jak wyciągnąć pas z oparcia/trzeci - środkowy/ więc przekodowałem sterownik na dwa napinacze. Kontrolka się nie świeci - błędów brak.

Czujników uderzeń bocznych nie mysiałem wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poradziłem sobie ze sterownikiem AirBag, teraz zostaje mi jeszcze zdobyć lewy pas z napinaczem pirotechnicznym (ktoś wie jaki jest nr. tej części?)

Dzięki wszystkim za pomoc i rady. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...