Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie głośniki na tylną półkę - pomoc przy wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam wymienić ori nagłośnienie na coś alternatywnego. Nie ma to być HIGH-END ale coś co w miarę ładnie będzie grało i w miarę możliwości lepiej od ori.

Na początek do wymiany głośniki na tylnej półce. Poczytałem już sporo na ten temat i jak widzę prym wiedzie firma hertz.

Na allegro znalazłem kilka interesujących mnie głośników

http://allegro.pl/jbl-gto-6537-gto6537-gto-637-gto637-tani-kurier-i1486579631.html

http://allegro.pl/jbl-gto-6528-gto6528-sklep-auto-hi-fi-w-wa-i1469456712.html

http://allegro.pl/hertz-dcx-165-nowy-zestaw-gw-i-2-gratisy-i1472634438.html tutaj fajna cena ale może to coś imitującego tą firmę bo znalazłem tez ten sam model ale nie wiem czy to nowy design czy może lepiej którejś wersji unikać?

http://allegro.pl/2-sztuki-glosniki-hertz-dcx-165-dodatk-tweteery-i1481693671.html

Dobre opinie na forum maja tez PB

http://allegro.pl/powerbass-s-652-dwudrozne-kurier-gratis-gratisy-i1483981554.html

teraz pytanie którą z tych firm polecacie, które głośniki będą w miarę ładnie przenosiły całe pasmo po prostu ładnie grały, a może polecacie całkiem inne głośniki? Radio mam pioneer nie pamiętam modelu ale z serii DEH.

Czy każde z tych głośników będą pasowały do tych dystansów http://allegro.pl/dystanse-165-glosnik-audi-tt-a3-a4-tyl-boczki-lodz-i1443660989.html i czy któreś z nich nie będą wadziły o ori maskownice?

Jak będzie całkiem ładnie i ciepło zabiorę się za przód ale na razie tylko tył.

Za wszelkie sugestie i porady wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hertz hertz hertz, 3x, przeglosowane.

Nie zastanawial bym sie nawet na Twoim miejscu. Hertz ma idealny stosunek ceny do jakosci.

Zestaw z tymi dodatkowymi lipnymi tweeterami sobie daruj. Hertze często mają bardzo głośne tweetery, jak widać jest to głosnik dwudrożny, wiec bedzie za duzo wysokich tonów w samochodzie, nie wyjdzie na dobre. Poza tym, mówiąc prosto są mega ciulowe i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek jakości.

Podsumowując, bierz te http://allegro.pl/hertz-dcx-165-nowy-zestaw-gw-i-2-gratisy-i1472634438.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @kamilmlody za szybkie głosowanie :>

Widzę ze jak i na forum tak i wśród moich znajomych dominuje Hertz

Nie pozostaje wiec nic innego jak zakupić Hertze

Teraz jeszcze tylko pytanie czy do tych dystansów których link podałem będą Hertze pasowały i nie będzie nic wadziło o ori maskownice?

Czy wykorzystanie ori wzmacniacza z tylnych głośników czyli ten który jest dokręcony do głośnika to profanacja Hertza i lepiej się w to nie bawić i od razu ciągnąc nowe okablowanie?

Jeszcze kolego @kamilmlody powiedz o jakim tutaj zestawie pisałeś?

Zestaw z tymi dodatkowymi lipnymi tweeterami sobie daruj. Hertze często mają bardzo głośne tweetery, jak widać jest to głosnik dwudrożny, wiec bedzie za duzo wysokich tonów w samochodzie, nie wyjdzie na dobre. Poza tym, mówiąc prosto są mega ciulowe i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek jakości.
bo nie bardzo zrozumiałem jakich głośników się to tyczyło.

Raz jeszcze wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/2-sztuki-glosniki-hertz-dcx-165-dodatk-tweteery-i1481693671.html o tych dodatkowych tweeterach mowilem.

Co do wzmacniacza, kupil bym takiego malego blaupunkta http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-gta-200-i1483472948.html .

Ogółem mówiąc, inaczej rozplanował bym car audio na Twoim miejscu. Pozwolę sobie o przedstawienie wlasnej wizji ;)

Na przód, zestaw odseparowany HERTZa, na tył nie zakladal bym nic, natomiast do bagaznika jakąś małą skrzynkę basową co by ladnie gralo. I dalej, kupil bym wzmacniacz 4/3/2, zmostkowal na 3 kanaly, jeden na skrzynie bassową, 2 na przedni zestawik.

Na tyl raczej nie zaklada sie glosnikow w ogole, bo tylko psują efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie całkiem ładnie i ciepło zabiorę się za przód ale na razie tylko tył.

Za wszelkie sugestie i porady wielkie dzięki

kolego zabierasz się do roboty od d*py strony :!:

nie trać kasy na tył tylko ogarnij przód, 100% satysfakcji Ci gwarantuje, tyle razy to było opisane na forum, poszukaj, każdy jest zadowolony z takiego układu,

a Wy wszyscy tylko ten tył :rolleyes: jak oglądasz telewizor to siedzisz do niego tyłem :mysli:

dołóż drugi raz tyle co chcesz na tył i kupuj szesnastki na przód :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy wielkie za wszelkie sugestie.

Każdy ma chyba trochę racji i faktycznie jak się poczyta forum to sporo ludzi pisze o 16 na przodzie i czymś nisko grającym w bagażniku. Niestety wada limuzyn B5 jest to ze nie maja głośników w tylnych drzwiach tylko na półce, w lepszej sytuacji są już posiadacze avant'ów.

Ja za rok góra półtora planuje zmienić moje A4 na coś młodszego - oczywiście tez A4 :> zatem nie chce zbyt dożo pakować w audio w tym samochodzie. Niestety ori głośniki się już wysłużyły i z tyłu już zaczynają charczeć stad zmiana na inne. Za przód zabiorę się na dniach i będą to oczywiście 16 oraz wygłuszenie drzwi i myślę ze taki zestaw pozwoli mi przetrwać ten okres do wymiany auta i będzie to jeszcze w miarę jakoś grało, mam nadzieje ze dużo lepiej niż teraz to ori. A przynajmniej przy sprzedaży auta nie będę musiał kombinować z wyciąganiem głośników wzmacniaczy itp. a kolejny właściciel będzie w jakiś sposób zadowolony z audio.

Raz jeszcze wielkie dzięki za wszelkie uwagi i sugestie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod drzwi nie koniecznie musisz wzmaka ale to wszystko zależy od głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na tył cos wstawic lepszego i do tego wzmacniacz ale wyczytałem ze lepiej na przod zainwestowac i wlasnie nie wiem. Niechce nic rżnąc w drzwiach chce by lepiej gralo od serii- znaczy tak by glos był czysty i troche by sie tez tego głosu wydobywalo-dyskoteki nie bede robił. Ma grac czysto i w miare. Nie wiem mysle ze bez wzmaka nic nie da. Mysle jakas skrzynke do bagażnika napewno wrzucic no i przod glosniki. Kabli niechce mi sie ciagnac na przod. Moze wymienie przednie glosniki a jak bedzie wzmak ze skrzynia to i moze tylne glosniki wymienic i podpiac pod wzmacniacz jak juz tak blisko glosnikow tylnich bedzie.. Co radzita ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl polecam.sam mam całe nagłosnienie jbl i jestem zadowolony.ale to jest kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jestem w trakcie zabudowy audio mam dylemat z głośnikami w przednich drzwiach dzisiaj byłem w firmie i projekty które wykonują to największy naklad to przód i ja nie bede podpinał pod wzmak tylko sub będzie przez wzmak narazie przynajmniej. sam koleś z firmy powiedział że wiekszość projektów to przód i sub tylnych żadko kiedy wsadzają, ja teraz wydam na głośniki 130mm w przednie drzwi ok 700zł i miałem ich nie podpinać pod wzmak ale postanowiłem że dam wzmaka i teraz mam drzw przód pod wzmak 2 kanałowy tył bez wzmaka i sub przez wzmak 2 kanałowy w mostku bo mono bloków nie trawie tylko że nie mogę się zdecydowac na głośniki i nie wiem co kupić a też nie chce przerabiać tapicery żeby wsadzić większe. na twoim miejscu jak masz alpine 4x40 to bym nie dawał żadnego wzmaka pozatym to jest głośnik 13mm to ileż on mocy potrzebuje, chyba ze juz nastawiasz się na audio i chcsz robic wszystko to dawaj wzmaka[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 21:11_________________________________________________tyle ze wtedy wygłuszenie drzwi i instalacja ja za wygłuszenie drzwi + instalacja + głośniki wyjdzie ok 1400zł ( zdziwiłem się że za 2 głosniki 130mm wydam tyle co na reszte sprzętu) ale jak już zacząłem to cóż trzeba skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja niechce by tam u mnie było nie wiadomo co zaraz tam szał czy cuś. Mysle zmienic przod na lepsze glosniki bez przerabiania boczków bodajże 13 cm tam max wchodzi i tak chyba bedzie. Jeszcze do tego wygłuszenie słyszałem dużo daje to tez chyba zrobie a na tył wzmaka dam i skrzynke jakąs a nad tylnymi głosnikami pomyślę. Narazie takie przypuszczenia tylko i szukanie co kto jak robi. Fajnie by było miec mały miusic w autku. pzdr\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do sprzedania Bose do a4 Radio 2 din i głośniki ze wzmacniaczem.Niestety drzwiowe poszły.Mam tylne z półki.Za radio 2 din chce 250 + 150 za głośniki +wzmacniacz.Moim zdaniem,te głośniki z półki tylnej,robią sporo,bo słyszałem jak sprzęt gra bez nich i była różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :)

Niemiec wyciagnal mi glosnik z mini wzmakiem z tylnej polki i wsadzil jakiegos Blaupunkta ... i teraz nie ma tylu... dostac taki glosnik jest ciezko ale mam na oku samego wzmaka od takiego glosnika.

i teraz pytanie czy ten wzmak mozna tak sobie odlaczyc od ORi glosnika ? bo koles odlaczyl i pisze ze mu sam wzmak zostal

da rade tego wzmaka znow zaimplementowac pod glosnik ze tyl mi zagra bez mostkowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...