Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana pompowtryskiwaczy


johntailor

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie chodzą kilka miechów bez problemów, zakładał mi je warsztat specjalizujący się w układach wtryskowych i mówił że parametry pracy mają zbliżone. Stare mi strasznie lały i korekcje wychodziły ponad 2.8, a te pompki od 2.0tdi są ponoć bardziej trwałe. Jak bym miał kasę na nowe to pewnie kupiłbym dedykowane od 1.9tdi, ale łatwiej trafić dobre używki(po małym przebiegu) od 2.0 niż od 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą kilka miechów bez problemów, zakładał mi je warsztat specjalizujący się w układach wtryskowych i mówił że parametry pracy mają zbliżone. Stare mi strasznie lały i korekcje wychodziły ponad 2.8, a te pompki od 2.0tdi są ponoć bardziej trwałe. Jak bym miał kasę na nowe to pewnie kupiłbym dedykowane od 1.9tdi, ale łatwiej trafić dobre używki(po małym przebiegu) od 2.0 niż od 1.9.

Tez mam założone pompy BQ I już jeżdżę Kilka miesięcy i zauważyłem kilka różnic w stosunku do poprzednich:

- wzrost spalania nawet jak nie ma programu to o 1l na 100km

- dawka paliwa na biegu jałowym ok 9mg lub 10mg

- wartości BIP ok -50 - 60

Po korekcie softu dawka spada do 7mg wartości BIP są takie same i spalanie nieznacznie spada.ale może ten co mi korekte softu robił nie za bardzo wiedział jak to zrobić :) Może ktoś kto ma lepiej zrobione sie wypowie jak to

u nich wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIP, to wartosc zwiazana z zasilaniem paliwem lub praca PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-iem. w silnikach 1,9/2.0 tdi 8V wartości prawidłowe -60/+60, jednak w praktyce nie powinny przekraczać -30/+30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zużyte oringi na pompowtryskiwaczu może powodować że 3 są ok a jeden ma odchylenia w granicach -30 gdy inne mają -8 ? Jak najszybciej sprawdzić jakie ma się pompki ? Czy zestawy uszczelniaczy są uniwersalne czy dedykowane do danego modelu wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic je dokladnie ja wlasnie mam zamiar wymienic uszczelniacze na nich bo na zimnym mi troche silnikiem buja a na cieplym ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam założone pompy BQ I już jeżdżę Kilka miesięcy i zauważyłem kilka różnic w stosunku do poprzednich:

- wzrost spalania nawet jak nie ma programu to o 1l na 100km

- dawka paliwa na biegu jałowym ok 9mg lub 10mg

- wartości BIP ok -50 - 60

Po korekcie softu dawka spada do 7mg wartości BIP są takie same i spalanie nieznacznie spada.ale może ten co mi korekte softu robił nie za bardzo wiedział jak to zrobić :) Może ktoś kto ma lepiej zrobione sie wypowie jak to

u nich wygląda

U mnie też wystąpił wzrost spalania, ale to dlatego że moje stare pompki podawały paliwo na poziomie 3-5mg ( występowały drgania silnika), teraz jest ok. 8mg i silnik chodzi równo, ale też więcej pali.

Co do BIPÓw jeżeli te wartości występują na jałowym to moim zdaniem są trochę za wysokie u Ciebie. Generalnie do 60 niby wszystko w porządku, ale musisz je monitorować. Przy 120 wywala już błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisalem?

sprawdz sobie o której napisałes post i o ktorej ja.. skad miałem wiedziec ze to samo napiszesz 2 sekundy wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pompki z 2.0 tdi one sa ale musialem jechac na korekte a silnik mam awx jak Ty

Tzn. ze można do AWX/AVF można zapodawać wtryski od 2.0 TDI?

jeśli tak od jakiego silnika?

przecież pompki z 1.9 sa inne od 2.0 wiec idzie takie cos z 2.0 założyć do 1.9 bez zmiany końcówek lub mechanicznie pompo wtryskiwacza ????

pisze ze zdziwieniem bo takie i takie mailem w reku i sie wydawały inne ???

tzn, że miałeś w ręku pompki od 2.0 tdi 16V, a my piszemy o pompkach z 2.0 tdi 8V

---------- Post added at 09:18 ---------- Previous post was at 09:15 ----------

A czy zużyte oringi na pompowtryskiwaczu może powodować że 3 są ok a jeden ma odchylenia w granicach -30 gdy inne mają -8 ? Jak najszybciej sprawdzić jakie ma się pompki ? Czy zestawy uszczelniaczy są uniwersalne czy dedykowane do danego modelu wtrysków.

oczywiście złe uszczelnienie/osadzenie wtrysku powoduje obniżenie kompresji, a to do pogorszenia wskazań grupy 013.

wszystkie uszczelniacze do PD 8V są takie same. I to nie tylko są o-ringi, ale i podkładki.

Pozatym bardzo ważny jest stan gniazd PD. Niestety w silnikach PD 8V pompowtryskiwacze są mocowane jednopunktowo, co w przypadku błędu w technologii montażu wtrysku, może doprowadzić do zniszczenia gniazda, wtedy tylko wymiana głowicy lub regeneracja gniazd pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi groznie i najlepiej jak by sie tym zajął ktoś kto się na tym zna i to dobrze zna ja nie znam takiego kogoś w kraku u nas!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...