Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie sprzęgło do modyfikacji


paczek081

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szanowni koledzy a jak wyglada sprawa sprzegla w AWXe?

Mianowicie tez w miesiacu Lipcu wybierams ie do ECU Project na chipowanie i na 100% bede musial wymienic sprzeglo przed chipem , myslalem o pozostawieniu dwumasa a tylko o zmianie kompletu sprzegla na takie od Radzikowskeigo chyba , ze macie inna alternatywe :mysli:

Tak glupio sie moze zapytam ale czy od BRD tez pasuje do AWXa?

I ostatnia rzecz do kolegi "farmer91" a mianowicie napisiales , ze wymieniales skrzynie 5ke na 6ke , jezeli to nie problem to czy mozesz mi napisac na priv co po za skrzynia 6ka potrzebuje jeszcze zakupic i wymienic aby wszystko hulalo jak trzeba?

Prosze i dziekuje.

Pozdrawaim :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za skrzynia 6ka potrzebuje jeszcze zakupic i wymienic aby wszystko hulalo jak trzeba?

po za skrzynią potrzebujesz:

-dystans pomiędzy skrzynią, silnikiem od 6'tki

-sanki od 6'tki

-łapy skrzyni od 6'tki

-półosie (bo chyba są krótsze)

-rozrusznik od AVF

-wybierak od 6'tki

-lewarek 6'tki

-dwumasa od AVF lun BRD (bo chyba identyczne jest)

-sprzęgło od BRD (bo mocniejsze jest od AVF)

......jeżeli coś pominąłem poprawcie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za skrzynia 6ka potrzebuje jeszcze zakupic i wymienic aby wszystko hulalo jak trzeba?

po za skrzynią potrzebujesz:

-dystans pomiędzy skrzynią, silnikiem od 6'tki

-sanki od 6'tki

-łapy skrzyni od 6'tki

-półosie (bo chyba są krótsze)

-rozrusznik od AVF

-wybierak od 6'tki

-lewarek 6'tki

-dwumasa od AVF lun BRD (bo chyba identyczne jest)

-sprzęgło od BRD (bo mocniejsze jest od AVF)

......jeżeli coś pominąłem poprawcie mnie

Sanki zostają z 5 biegowej tak samo półosie. Tych rzeczy nie trzeba wymieniać. Reszta się zgadza i jeszcze kilku rzeczy brakuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Jarol" a mozesz podac jakich rzeczy jeszcze potrzeba?

Bo po tym co napisales ze sanki i polosie zostaja to wiekszej ochoty nabralem na zamiane skrzyni bo w innym razie to za duze koszta :wallbash:

Koledzy a jak wyglada sprawa sprzegla ktore chcem wymienic przed softem , oczywiscie dwumas zostaje , chce tylko zmienic tarcze i docisk na cos mocniejszego (wytrzymakszego na wieksza moc i moment)

Do AVFa pasuje ponoc z BRD a co polecacie do AWXa ? poza sprzeglem od Radzikowskiego (jezeli nie dokonam zamiany skrzyni z 5cio na 6cio biegowa)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni 5 biegowej po za wzmocnionym sprzęgłem od Radzika to chyba nic innego nie włożysz, może jeszcze jakieś sprzęgło Sachs Racing dało by się dobrać.

Co do wymiany skrzyni to dodatkowo dojdzie jeszcze kilka drobny rzeczy np. śruby, podpora turbosprężarki ( chodź jest jest jeden rozrusznik Valeo do skrzyni 6 biegów który pasuje bez problemu i nie trzeba wymieniać podpory).

Też pytanie jaką skrzynie chcesz włożyć?? Chyba najlepiej tak jak ja zrobiłem czyli w miarę jak najnowszą i jak naj dłuższą. Wtedy najlepiej HCK ale jak masz auto z przed 07.2002 roku to jeszczeę dojdzie problem ze zczytywaniem prędkości przez sterowniki i zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli ogolnie mowiac lipa :wallbash: a autko mam z 2001 roku z Pazdziernika , co do sprzeglo to na 100% zamowie u Radzikowskiego i po sprawie a ze skrzynia wstrzymam sie jeszcze. Ta moja 5cio biegowa jeszcze daje rade choc nie ukrywam ze autko ma juz nalatane 480 tys km i tak sie obawiam , ze wkoncu skrzynia odmowi posluszenstwa. O silniczek sie nie boje , regularnie dbany i dogladany na czas tak wiec jest :good:

Decydujac sie na podniesienie mocy odrazu przyszlo mi na mysl na zamiane skrzyni , zawsze to lepiej bo jeden bieg wiecej zwlaszcza jak duzo latam po autostradach :confused4: a i ciut wiecej konikow moga wyciagnac :kox:

Dzieki kolego "Jarol" za informacje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...