Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie sprzęgło do modyfikacji


paczek081

Rekomendowane odpowiedzi

No i sprzęgło powiedziało dość ;( więc trzeba nowe i teraz mam dylemat jakie kupić, zwłaszcza że autko jest po modach i czekają go następne. Docelowo ma być 200PS nie wiem jaki wyjdzie moment a już jest nie mały. Możecie mi coś polecić, potrzebuję mocne sprzęgło ale żeby żona potrafiła tym jeździć. Acha i czy dwumas też mam odrazu wymieniać? Jeśli tak to czy na dwumasowe czy jedno masowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprzęgło powiedziało dość ;( więc trzeba nowe i teraz mam dylemat jakie kupić, zwłaszcza że autko jest po modach i czekają go następne. Docelowo ma być 200PS nie wiem jaki wyjdzie moment a już jest nie mały. Możecie mi coś polecić, potrzebuję mocne sprzęgło ale żeby żona potrafiła tym jeździć. Acha i czy dwumas też mam odrazu wymieniać? Jeśli tak to czy na dwumasowe czy jedno masowe?

Orginalne sprzęgło w AVF bez problemu poradzi sobie z mocą rzędu 200km nawet i więcej. Kup nowy zestw LUKa z dwumasem.

A jak już na upartego chcesz mieć mocniejsze sprzęgło to kup orginalny dwumas i do tego sprzęgło z BRD. Wytrzyma spokojnie 450Nm i 250Km. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Jarol tak napisał , to bym nie wątpił :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od świeże troszkę temat :) Czyli Do AVF z 6 biegówka Podejdzie sprzęgło od BRD a dwumas oryginalny ma zostać? tak??

Posiada ktoś jakie numery sprzęgła BRD jakie podchodza Do AVF

(Chcę wszystko kopic NOWE LUKA )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od świeże troszkę temat :) Czyli Do AVF z 6 biegówka Podejdzie sprzęgło od BRD a dwumas oryginalny ma zostać? tak??

Posiada ktoś jakie numery sprzęgła BRD jakie podchodza Do AVF

(Chcę wszystko kopic NOWE LUKA )

Pozdrawiam

Dwumas w BRD i AVF jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się troszkę :wink4:

Jeśli dwumas jest taki sam to kupując sprzęgło od BRD wszystko będzie P/P :naughty: :?:

Też będę musiał niedługo kupić zestaw :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone sprzęgło i dwumas od AVF zrobiłem na tym już 40000 i jak dotąd jest OK

Do takiego momentu jak masz obecnie to sprzęgło z AVFa bez problemu wystarczy. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko możliwe że seria by wytrzymała jak bym przelatanych tys nie miał:) obecnie auto ma 193Ps i 418Nm i dlatego kąbinuje mocniejsze troszkę sprzęgiełko:)

sprzegło to dodatek po kapitalnym remoncie silnika po sprzęgle jade na sprawdzenie na hamowni co dała generalka mam zrobione juz 4 tys to chyba na hamownie mogę się udać czy sprzęgło tez trzeba dotrzeć?? hi hi:) :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę po nowe sprzęgło. Właśnie też kombinuje dwumas zostawić ori avf a sprzęgło nowe brd. Tydzień temu po programie w goodhope zaczęło się lekko ślizgać na 4 i 5 biegu jak się dobrze rozgrzało. Mam nadzieje że wszystko będzie do siebie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera kupiłem jednak ori od avf. Powody następujące : mechanik który ma mi to zakładać mógł załatwić obydwa sprzęgła i gdyby pasowało brd to avf mógłby zwrócić ,ale u niego te sprzęgła były średnio o 250 zł droższe niż ja mogłem załatwić(a przekładka 350 zł) ,a ja nie mam możliwości kupić dwóch i jednego oddać. Poza tym sprzedawca w Inter Cars (tam kupiłem-880 zł LUK) nie był pewien czy brd podejdzie do avf .Mówił że koło jest w sumie takie samo , ale jedno jest samo nastawne a drugie nie, mówił jeszcze coś o wałku sprzęgłowym i nie mógł mi dać 100% pewności że wszystko będzie do siebie pasować.

Postanowiłem więc założyć ori avf , ale jestem ciekaw czy ktoś pokombinuje i spróbuje założyć do avf od brd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem ostatnio u kuzyna w warsztacie zuzyte obydwa sprzegla wygladaja tak samo trzeba by pomierzyc jedyna roznica to wlasnie to ze w sprzegle od brd nie ma sprezynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam wszystkich dokonałem zmiany sprzęgła moje okazało się nie takie złe wizualnie ale łożyska oporowego to już nie było praktycznie;) sprzęgło spisuje się bardzo dobrze:) łapie od samego dołu. co prawda nie nacieszyłem się długo bo podczas jazdy zepchnęli mnie z drogi podczas wyprzedzenia i murze naprawić autko :) a numerki dwumasy to 415 0244 10 a sprzegła od brd musze zerknac bo nie mam przy sobie ale jest LUK a na warstwie ciernej VALEO>

:naughty: :naughty:pozdrawiam i życzę wesołych swiąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam proponuje wzmocnic u Radzikowskiego i zapomina sie co to jest uslizg sprzezgla . Jest podobno troche twardziej , ale ja juz ze trzy lata jezdze i mi pasuje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć że przy zmianie skrzyni z 5 na 6 kupiłem cały komplet LUK-a do BRD: dwumas, tarcza i docisk i wszystko pasuje bez problemowo (mam to w passacie b5 fl, ale to raczej nie robi różnicy) jak na razie przejechałem na tym zestawie ok 15tys przy mocy 174km i 386Nm i wszystko elegancko śmiga, nic sie nie ślizga, nawet przy ostrzejszej jeździe :) i z tego co pamiętam to w tarczy było 6 sprężyn, bo ktoś wyżej pisał że nie ma wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć że przy zmianie skrzyni z 5 na 6 kupiłem cały komplet LUK-a do BRD: dwumas, tarcza i docisk i wszystko pasuje bez problemowo (mam to w passacie b5 fl, ale to raczej nie robi różnicy) jak na razie przejechałem na tym zestawie ok 15tys przy mocy 174km i 386Nm i wszystko elegancko śmiga, nic sie nie ślizga, nawet przy ostrzejszej jeździe :) i z tego co pamiętam to w tarczy było 6 sprężyn, bo ktoś wyżej pisał że nie ma wcale

mam bardzo podobne wartości :wink4: masz może kolego n-ry tego kompleciku :naughty: :naughty: :naughty:

chyba też się skuszę na BRD :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...