Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Prośba o analizę logów. Auto nie jedzie. Tiptronic


Nelson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po remoncie skrzyni auto przestało jeździć. Wyskoczył błąd przepływki. Przepływka wymieniona na nową. Auto nadal nie jeździ. Wcześniej śmigało aż miło. Po odebraniu auta od magików z Rakowej 40A we Wrocławiu. Warsztatu niestety nie mogę polecić, ponieważ nie są solidni. Dodam, że po odłączeniu przepływki, żadnych zmian.

1 Fault Found:

17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground

P1144 - 35-00 - -

Zrobione logi

Log (0 - 000,011,010,000,011,010)

Log (1 - 000,003,008)

Log (2 - 000,000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywka w trybie awaryjnym.Nie ma sygnalu z LMM.Tak jak spanky napisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz czyli LMM lub MAF.

MAF = Mass Air Flow sensor - z jezyka angielskiego

LMM = Luftmassenmesser - z jezyka niemieckiego

VAG kod = G70

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie. Człowiek uczy się całe życie :)[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 14:43_________________________________________________Czy w przypadku tego błędu, po odłączeniu przepływki, powinny zajść zmiany w pracy silnika? Pytam, ponieważ nic takiego się nie dzieje, auto nadal nie jedzie. Jutro powinienem się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie. Człowiek uczy się całe życie :)[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 14:43_________________________________________________Czy w przypadku tego błędu, po odłączeniu przepływki, powinny zajść zmiany w pracy silnika? Pytam, ponieważ nic takiego się nie dzieje, auto nadal nie jedzie. Jutro powinienem się za to zabrać.

Teraz Twoja przeplywka pracuje tak jak by byla odlaczona , stad nie widzisz roznicy po jej odlaczeniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiązka idąca od lmm idzie bezpośrednio do komputera? Poprowadziłem nową wiązkę kabli do komputera i nadal żadnych zmian. Jakie napięcie powinno być na kablach? Na 1 pinie mam ok 5V na 3 pinie 11V. Cały czas wywala błąd jak w pierwszym poście. Już skończyły mi się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiązka idąca od lmm idzie bezpośrednio do komputera? Poprowadziłem nową wiązkę kabli do komputera i nadal żadnych zmian. Jakie napięcie powinno być na kablach? Na 1 pinie mam ok 5V na 3 pinie 11V. Cały czas wywala błąd jak w pierwszym poście. Już skończyły mi się pomysły.

a podmieniales na nowy przeplywomierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy jest już włożony od początku istnienia tego tematu. Muszę kupić torxa t20 i zamienić z tym z mojej audi. Możliwe, żeby nowa przepływka była walnięta?

Pozdrawiam Damian[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2011, 18:53_________________________________________________Z uwagi na to, iż mam w domu dwa auta z grupy VAG. Podmieniłem przepływomierze, przepływka z Paska mierzy idealnie w Audi. Po zamontowaniu na 100% dobrej przepływki z Audi do Paska, żadnych zmian. Jak na razie skończyły mi się pomysły. Napięcie na wszystkich pinach jest takie jak na załączonym obrazku 331279783620.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ma ktoś może jakieś pomysły? Mi już opadają ręce.

Z góry dziękuje za uwagi.

Pozdrawiam Nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...