Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Spadek prędkości maksymalnej


wooojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

być może ze względu na fakt, że dużo jeżdzę po mieście i na krótkich dystansach, nie zauważyłem problemu. Otóż okazało sie, że w trasie moje autko rozpedza sie tylko do 140 km/h przy gazie wcisnietym do "dechy" i dalej nie idzie. Silnik nie wyje, nic sie nie dzieje złego, oprócz faktu, że predkosc maksymalna spada do 140 km/h.

Miałem kilka lat temu podobny problem, z tymże do spadku prędkości dochodziło jeszcze kopcenie i przyczyną była dziura w dolocie. Teraz kopcenie jeśli jest, to z pewnością mniejsze, ale auto nie jedzie, tak jak w poprzednim przypadku.

No i podczas profilaktycznego badania komputerowego pod katem błedow wyskoczył błąd dotyczacy EGR (nie znam kodu błedu). Czy można wiązać ten bład EGR z opisanymi przez mnie objawami? jeśli tak jak naprawiać ten EGR?

Bardzo dziękuję za wskazówki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR też można powiązać ze spadkiem mocy silnika. Tak jak kolega @malinek21 doradził zrób logi , a przy okazji okaże się czy EGR za dużo spalin nie ładuje do kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizator mam wycięty, więc odpada. Postaram sie zrobić kompletne logi, chciałem tylko wiedzieć, jaki wpływ mam usterka (jakiś bład) EGR na opisane przeze mnie objawy i jak sie tę usterkę naprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy był wymieniany f.paliwa-ile na nim jest najechane

zaslep EGR lub go całkowicie wyrzuc

a po usunięciu kiedyś usterki jaki był jej Vmax?? - bo mopyslało mi sie o benzynowej skrzyni biegów w twoim aucie...

teraz przy tych 140km jakie masz obroty silnika??

moze byc przepływaka a moze tez byc przeładowanie turbiny i wuzej niz 3200rpm nie bedzie ciagnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy był wymieniany f.paliwa-ile na nim jest najechane

zaslep EGR lub go całkowicie wyrzuc

a po usunięciu kiedyś usterki jaki był jej Vmax?? - bo mopyslało mi sie o benzynowej skrzyni biegów w twoim aucie...

teraz przy tych 140km jakie masz obroty silnika??

moze byc przepływaka a moze tez byc przeładowanie turbiny i wuzej niz 3200rpm nie bedzie ciagnał.

Filtr wymieniam co roku, przejeżdżam od 15 do 20 tys. na filtrze. Po wymianie gumowego przewodu i naprawie usterki (dziura w dolocie) jechałem pod 190 km/h. Na 5 biegu silnik ma Vmax 140 km/h i obroty około 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...