Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Boczki drzwi kierowcy - demontaż plastikowego uchwytu


MARiOLiNi

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób wymienić plastik w drzwiach kierowcy? Jest to plastik nr 5:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bb86b52c5df7c3b2.html

Czy muszę zdemontować całą tapicerkę czy tylko część?

W tej chwili ściągnąłem listwę ozdobną oraz owalny zatrzask nr 8, wykręciłem 2 śruby spod zatrzasku oraz 4 spod listwy.

Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz malował uchwyt? :> Zdaje się, że musisz ściągnąć całą tapicerkę. Musisz wykręcić jeszcze jedną śrubę która jest pod spodem u dołu drzwi (łącznie jest 7 śrub z tego co pamiętam, 4 pod listwą, 2 pod owalną zaślepką i 1 u dołu pod spodem drzwi). Jak odkręcisz śruby to musisz złapać u dołu tapicerkę i mocno ciągnąć w kierunku do siebie (napotkasz duży opór) nie martw się ponieważ tapicerka trzyma się jeszcze na wielu plastikowych zatrzaskach które w większości przypadków urywają się i nie ma na to rady. Możesz takie zapinki kupić w ASO koszt 1zł za 1szt.

Pozdrawiam i owocnej pracy :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdjąc cały boczek :P

odkrecasz wszystkie śruby za listwą

na dole chyba tez jakas jest i pod rączką tez jedna jest :P

i jak to zrobisz to trzeba mocno szarpnąć zeby spinki pusciły

do tego w ASO dokup sobie ze 5 szt tych spinek bo nie wiesz wile ci peknie :P

no i jak zdejmiesz boczek poodpinasz wszytskie kostki

to zabawy ci ejeszcze czeka ten cały uchwyt trzyma sie na 13 wkretach :)

o i jak je odkrecisz to juz powino pójsc z górki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze bedziesz mial do odlaczenia ciegno klamki. bedziesz widzial prowadnice i okragly pierscien pomiedzy zaczepami prowadnicy. musisz go najpierw odczepic pozniej zdjac z prowadnicy.

wazne gdy bedziesz montwac ciegno spowrotem hak pierscienia musi byc skierowany do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do wymiany tego samego elementu zabierałem się już jakiś czas temu, ale trochę się obawiałem. Dzięki temu wątkowi wszystko poszło bez problemu, w ciągu 45 minut. Robić wszystko śmiało jak wyżej opisane, a wymiana jest naprawdę prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sory za odgrzanie kotleta,ale może mi ktoś podać numer z Etki tego plastiku (nr 5 z linku od Marioliniego?)

Ten który się wyciera i szpeci cały boczek. Potrzebuję numer części z otworem na 4 elektryczne szyby i elektrycznie składane lusterka,ale to chyba nie ma znaczenia...

Acha i również przydałyby mi się numery przełączników do podnoszenia szyb od str kierowcy.

z góry dzięki

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sory za odgrzanie kotleta,ale może mi ktoś podać numer z Etki tego plastiku (nr 5 z linku od Marioliniego?)

Ten który się wyciera i szpeci cały boczek. Potrzebuję numer części z otworem na 4 elektryczne szyby i elektrycznie składane lusterka,ale to chyba nie ma znaczenia...

Acha i również przydałyby mi się numery przełączników do podnoszenia szyb od str kierowcy.

z góry dzięki

Pzdr

8Z0 959 851 B 4 szyby cena ok 160 zł

8E1 867 171 B plastik cena ok 65 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,

jeszcze jedno pytanko: czy te nowe plastiki są tak samo podatne na wycieranie,czy już z troszkę lepszych materiałów je wykonano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,

jeszcze jedno pytanko: czy te nowe plastiki są tak samo podatne na wycieranie,czy już z troszkę lepszych materiałów je wykonano?

hmmm niektórzy twierdzą ze są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...