[ALL B6] Schowek jeszcze raz - jaka wersja pasuje

martinz

Jak widzę problemy ze schowkiem są dosyć częste.. mój dwa dni temu ułamał się w prawym rogu, prawy zawias, element plastikowy poszedł. Klapa sie zamyka, ale dlatego że działa zamek który to trzyma - zapewne jednak czeka mnie wymiana lub kombinowanie samemu i klejenie..

Moje pytania:

- czy schowki z modelu 96-01 będą pasowały do mojego audi z 2003 roku?

- czy wersje na USA (moje audi zostało było wyprodukowane na rynek USA, sprowadzone do Europy po 2 latach..) takich schowków były inne od modeli europejskich?

będę wdzięczny za info.

Martinz

Moje pytania:

- czy schowki z modelu 96-01 będą pasowały do mojego audi z 2003 roku?

będę wdzięczny za info.

Martinz

Od B5 nie pasuje.

Pasuje każdy do B6 / EU

witam, Kolego jak rozwiązałeś probelm z ulamanym zaiwasem w schowku?? mam dokładnie ten sam problem a w aso cena 600zł. Dało się to mądrze pokleić bo mam szarą tapicerką i nie moge takiej używki znaleść

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26422.0 :szukaj::wink4:

Witam. ma ktoś możne dobry pomyśl na naprawienie zawiasa schowka od strony pasażera?? już był raz klejony ale znów pękło.;/

czy jednak czeka mnie wymiana??

Moim zdaniem zawias pęka przez siłownik opuszczania schowka jak zaczyna ciężko chodzić to od razu wymiana albo pokombinować ze starym żeby lżej chodził i po problemie :decayed: Ja zrobiłem małą modyfikację i po problemie schowek chodzi bardzo płynnie i co najważniejsze zawias jest cały :cool1:

Ja zrobiłem podobnie jak kolega Pablo. W tym siłowniku jest zamontowana gumowa uszczelka którą trzeba lekko podpiłować (zmniejszyć jej średnicę) żeby schowek chodził luźniej. Można ją w ogóle zdemontować i schowek będzie chodził jak w B5. Ja wolę żeby było w ten sposób, niż wymieniać schowek co jakiś czas.

Wystarczy zrobić malutką dziurkę z góry żeby podciśnienie jakie wytwarza uszczelka nie powodowało obciążenia zawiasu. Siłownik dalej spełnia funkcję tylko o wiele lżej chodzi

ja zrobiłem w podobny sposób z wykorzystaniem śruby i mogę się teraz na nim wieszać :naughty: