Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Problem z 2.0TDI [pompowtryskiwacze]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chłopaki pomóżcie :(

Wiem że to trochę jak wróżenie z fusów ale cóż może podpowiecie coś.

Sprawa tyczy się 2.0 TDI [bLB]. Postawiłem audi ponad miesiąc temu do mechanika bo coś się z nią działo (telepało budą, chodziła jakby na trzech garach, nie miała mocy, w ogóle padaka), mechanik po podpięciu VAG'a stwierdził iż padł 3 pompowtryskiwacz. Oczywiście zamówiłem nowy (2070zł :shocked:) i co sie okazało? dalej po odpaleniu i podpięciu VAG'a nie działa. :wallbash: Mechanik powiedział że być może ten też jest wadliwy :mysli: więć oddałem swój stary do regeneracji do serwisu BOSCH. Zregenerowali elektronicznie i mechanicznie i zapewnili że działa na 1000000 procent. I zgadnijcie co się stało po włożeniu? :wallbash: tak, tak nie działa dalej. :shocked: Leje się z niego jak z nosa.

moje pytania:

1. Co może być przyczyną (wszystkie sugestie bedą rozpatrzone)

2. Czy mechanik mógł coś uszkodzić ? jeśli tak to co?

3. Co mam z tym zrobić ?

4. Czy w aso powiedzą mi coś przez telefon?

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Drodzy moderatorzy wiem że wątek 2.0 TDI był poruszany 3 miliony razy ale to jest naprawdę bardzo ważna sprawa. Jestem już ponad miesaic bez audicy i to już przestaje być śmieszne :confused4:

Proszę pomóżcie :notworthy:

_________________________________________________

Opublikowano

Na początek zmieniłbym mechanika :gwizdanie: skoro podpiął VAGa i widzi jakie są wartości na PD, to po zmianie na nowy powinien też wiedzieć czy jest poprawa, a nie "być może"...

Zmień uszczelniacze na wszystkich PD (koszt ok 100zł za 4 komplety z BOSCHa), sprawdziłbym jeszcze EGR...

Opublikowano

Proszę nie komentować napisu, bo został doceniony jak macie coś napisać to na temat.

Opublikowano

jak pamiętam, jakiś czas temu chciałeś chyba kupić audi

z jakim przebiegiem zakupiłeś wozidło??

Opublikowano

sprawdz uszczelniacze

Opublikowano
  • Autor

Przepraszam bardzo za ten wpis zachowałem się jak gówniarz :(

jak pamiętam, jakiś czas temu chciałeś chyba kupić audi

z jakim przebiegiem zakupiłeś wozidło??

chyba mnie kolego z kimś pomyliłeś, bo odkąd jestem na forum to mam b7 i nie szukałem innego :) dawałem tylko linka pastucha b6 do oceny :)

tak jak poradziliście jutro daje do nowego mechanika i doradzę mu właśnie żeby sprawdził te uszczelniacze.

Dzięki za pomoc ;)

Opublikowano

najlepiej to nic nie gadaj jak zostawisz auto u nowego mecha. Podpowiadanie to wnerwia nie jednego. Zostaw na diagnozę a potem zdecyduj razem z jego sugestiami.

Opublikowano

to jest numer uszczelniaczy do PDeków z AVF

zakupione w http://www.auto-land.pl/

jeżeli numery do 2.0 są takie same to temat uszczelniaczy masz wyjaśniony

599c0563da248727.jpg

BTW:

chyba mnie kolego z kimś pomyliłeś, bo odkąd jestem na forum to mam b7 i nie szukałem innego :) dawałem tylko linka pastucha b6 do oceny :)

racja, pomyliłem Cię z karol1980

Opublikowano
  • Autor

Z AVF podejdą pod BLB w razie czego?

Opublikowano

Z AVF podejdą pod BLB w razie czego?

A co za problem powiedzieć w sklepie że się potrzebuje uszczelniacze na PD do BLB :facepalm: jak pisałem wcześniej jest to koszt ok 100zł za 4komplety, to po co kombinować...

Opublikowano
  • Autor

no spoko, ale narazie nie zamawiam ;) zobaczę co "magik" powie ;)

Opublikowano

no spoko, ale narazie nie zamawiam ;) zobaczę co "magik" powie ;)

i.... co dalej wyszło w temacie??? Co powiedział mechanik???

Opublikowano
  • Autor

ok już mówię ;) okazało się że poprzedni mechanik uczył sie wymieniać PD :wallbash: wszystkie kable pourywane, kat wtrysku był w ogóle nie ustawiony, bo on twierdził że się nie reguluje :wallbash:. Po daniu do nowego mechanika okazało sie że wszystko jest zalane, olej wymieszał sie z ropą, trzeba było wymienić olej i odessać paliwo z całego układu i powymieniać filtry, kable zostały wymienione, kąt wtrysku ustawiony i audi śmiga jak nowa ;)

Tak więc dzięki za wszystkie podpowiedzi ! :hi: :hi:

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

gdyby ktos kiedys szukal to do silnika blb nr uszczelniaczy jest z koncowka 96 caly numer widac na zdjeciu w poscie wyzej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.