Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Problem z 2.0TDI [pompowtryskiwacze]


Marek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki pomóżcie :(

Wiem że to trochę jak wróżenie z fusów ale cóż może podpowiecie coś.

Sprawa tyczy się 2.0 TDI [bLB]. Postawiłem audi ponad miesiąc temu do mechanika bo coś się z nią działo (telepało budą, chodziła jakby na trzech garach, nie miała mocy, w ogóle padaka), mechanik po podpięciu VAG'a stwierdził iż padł 3 pompowtryskiwacz. Oczywiście zamówiłem nowy (2070zł :shocked:) i co sie okazało? dalej po odpaleniu i podpięciu VAG'a nie działa. :wallbash: Mechanik powiedział że być może ten też jest wadliwy :mysli: więć oddałem swój stary do regeneracji do serwisu BOSCH. Zregenerowali elektronicznie i mechanicznie i zapewnili że działa na 1000000 procent. I zgadnijcie co się stało po włożeniu? :wallbash: tak, tak nie działa dalej. :shocked: Leje się z niego jak z nosa.

moje pytania:

1. Co może być przyczyną (wszystkie sugestie bedą rozpatrzone)

2. Czy mechanik mógł coś uszkodzić ? jeśli tak to co?

3. Co mam z tym zrobić ?

4. Czy w aso powiedzą mi coś przez telefon?

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Drodzy moderatorzy wiem że wątek 2.0 TDI był poruszany 3 miliony razy ale to jest naprawdę bardzo ważna sprawa. Jestem już ponad miesaic bez audicy i to już przestaje być śmieszne :confused4:

Proszę pomóżcie :notworthy:

_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmieniłbym mechanika :gwizdanie: skoro podpiął VAGa i widzi jakie są wartości na PD, to po zmianie na nowy powinien też wiedzieć czy jest poprawa, a nie "być może"...

Zmień uszczelniacze na wszystkich PD (koszt ok 100zł za 4 komplety z BOSCHa), sprawdziłbym jeszcze EGR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie komentować napisu, bo został doceniony jak macie coś napisać to na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamiętam, jakiś czas temu chciałeś chyba kupić audi

z jakim przebiegiem zakupiłeś wozidło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za ten wpis zachowałem się jak gówniarz :(

jak pamiętam, jakiś czas temu chciałeś chyba kupić audi

z jakim przebiegiem zakupiłeś wozidło??

chyba mnie kolego z kimś pomyliłeś, bo odkąd jestem na forum to mam b7 i nie szukałem innego :) dawałem tylko linka pastucha b6 do oceny :)

tak jak poradziliście jutro daje do nowego mechanika i doradzę mu właśnie żeby sprawdził te uszczelniacze.

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to nic nie gadaj jak zostawisz auto u nowego mecha. Podpowiadanie to wnerwia nie jednego. Zostaw na diagnozę a potem zdecyduj razem z jego sugestiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest numer uszczelniaczy do PDeków z AVF

zakupione w http://www.auto-land.pl/

jeżeli numery do 2.0 są takie same to temat uszczelniaczy masz wyjaśniony

599c0563da248727.jpg

BTW:

chyba mnie kolego z kimś pomyliłeś, bo odkąd jestem na forum to mam b7 i nie szukałem innego :) dawałem tylko linka pastucha b6 do oceny :)

racja, pomyliłem Cię z karol1980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AVF podejdą pod BLB w razie czego?

A co za problem powiedzieć w sklepie że się potrzebuje uszczelniacze na PD do BLB :facepalm: jak pisałem wcześniej jest to koszt ok 100zł za 4komplety, to po co kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko, ale narazie nie zamawiam ;) zobaczę co "magik" powie ;)

i.... co dalej wyszło w temacie??? Co powiedział mechanik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już mówię ;) okazało się że poprzedni mechanik uczył sie wymieniać PD :wallbash: wszystkie kable pourywane, kat wtrysku był w ogóle nie ustawiony, bo on twierdził że się nie reguluje :wallbash:. Po daniu do nowego mechanika okazało sie że wszystko jest zalane, olej wymieszał sie z ropą, trzeba było wymienić olej i odessać paliwo z całego układu i powymieniać filtry, kable zostały wymienione, kąt wtrysku ustawiony i audi śmiga jak nowa ;)

Tak więc dzięki za wszystkie podpowiedzi ! :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...