Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Różnica w silniczkach lamp xenon i zwykła


wojtek26

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakas róznica w budowie silniczka miedzy przeznaczonym do xenonów ( czyli z samopoziomowaniem) a takich przy zwykłych lampach, chodzi o to czy mozna podłaczyc samopoziomowanie do zwykłych silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica kolego.. do samopoziomowania sa inne silniczki inne kostki inna zasada działania.. sa szybkie robią szybką korekte.. poszukaj w moich postach znadziesz gdzieś opis oznaczenia ori silniczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w poliftach ale w przedliftowych lampach jest różnica pomiędzy żarówkowymi lampami (ryflowane szkło) a xenonem. Jak u siebie zakładałem ori xenon z S4 przedliftowej to musiałem zmienić silniczki i wtyczki do nich, ryflowane lampy mają prostokątne wtyczki a xenon elipsy poza tym silniczki, nie pamiętam już które, ale jedne mają dłuższy bolec a drugie krótszy.

Czy są szybsze to nie zauważyłem tego a mam je podpięte pod manualną regulację świateł i działają z taką samą prędkością jak w tych ryflowanych lampach, przejście z pozycji 0 na III zajmuje ładnych kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor wątku nie sprecyzował czy chodzi o zwykłe lampy halogenowe czy o zwykłe soczewkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Autor wątku bardzo dobrze sprecyzował pytanie. Pyta o różnice w budowie silniczków a te są praktycznie żadne. W lampach poliftowych silniczki reflektorów ksenonowych i halogenowych są dokładnie takie same, w przedliftowych różnią się, ale jedynie kształtem obudowy, kształtem wtyczki, długością trzpienia regulacyjnego i numerem. Budowa wewnętrzna i zasada działania jest we wszystkich taka sama - to zwykłe, standardowe silniczki regulacji, w odróżnieniu od szybkich silniczków krokowych, stosowanych od modelu B6.

I oczywiście, można do tych silniczków podpiąć układ samopoziomowania, działa tak samo szybko (a raczej tak samo wolno), jak ori samopoziomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...