Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pomoc w doborze anteny CB (trzy typy)


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje "niskobudżetowy" zestaw CB.

Wybór padł na radio CB Alan 109, zdecydowałem się na montażówkę w uchwyt SF-40 na klapę.. Pytanie tylko jaką antenę wybrać (cena ~150 zł) i tak:

Sirio Omega 27 (950 cm)

Lemm AT 1200 (1320 cm)

Sirio Titanum 1200 (1210 cm)

Jest jeszcze coś godnego polecenia jeśli chodzi o montażówki tak do 1400 cm długości - najlepiej 5/8 fali ?? (koniecznie na motylku aby móc w każdej chwili schować do bagażnika). Jak jest z umasowieniem bagażnika w A4 - nie będzie problemu z odbiorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś o Alanie PC-4

moj ojciec ma na cięzarówce pc-6 i strasznie sobie chwali :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobście mam zestaw Alan 109 + Sirio 145 ML na magnesie.

Jezeli ktoś uzywa cb kilka razy w miesiacu i na wakacyjne wypady to zestaw spisuje sie wysmienicie..

Dobrze zestrojona antenka i radyjko ladnie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobście mam zestaw Alan 109 + Sirio 145 ML na magnesie.

Jezeli ktoś uzywa cb kilka razy w miesiacu i na wakacyjne wypady to zestaw spisuje sie wysmienicie..

Dobrze zestrojona antenka i radyjko ladnie nadaje...

Także posiadam ten zestaw i jestem mega zadowolony. Dodam, że miałem kilka radyjek i kilka anten.

Z wyżej wymienionych posiadałem Lemm AT 1200 na relingu i też było ok. chociaż polecam ml 145.

Grunt to dobre zestrojenie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ml-145 jest wybitnie chwalona przez użytkowników wiec na pewno sie nie zawiedziesz. To takze moj typ. Ewentualnie zastanowiłbym sie nad president missouri. Świetna do miasta i ma bardzo dobre parametry jak na tą długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sirio omega 95cm i nie narzekam. Kupiłem ją ponieważ słyszałem że jest jedną z lepszych anten do 1m a nie chciałem długiego dyndającego bata. Zamontowałem ją z tyłu na bagażniku i moge wszędzie wjechać bez jej zdjemowania. Uważam że jadąc w trasie wcale mniej się nie dowiem od osoby która ma np 2m antene bo po 1. w lesie to i tak nie ma zasięgu a jadąc przez miasto to jakby cos sie "działo" na trasie to krzyczą co chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...